mam problem rátať kalorie..pomožte prosím

Príspevok v téme: mam problem rátať kalorie..pomožte prosím
martina.t.

ahojte...mala som anorexiu ,kedysi som mala 156kg a 32kg,teraz som sa z ppp vykrutila,nechcem sa k tomu vratit...teraz mam 156cm a 40kg...no nechcem CHUDNUT UZ NIE!ale ani pribrat...chcem vediet,kolko KJ a kolko KCAL mam za den prijat?nehybem sa casto...malinko sa hybem....no a nechapem ani napr.po 1.mam cokoladu,obsahuje 100g,a na nej nutricna tabulka v kt.je napisane:100g je 2580kj-585kcal ..a ked si z cokoladky tam 1pasik,kolko bude mat kj a kolko kcal??
slebo 2pripad:mam 180gramovy jogurt a nutricna tabulka napisana takto:100gramov obsahuje 430kcal ..tak kolko KCAL bude mat 180gramov??to vobec nechapem ,prosim vas ak sa najde niekto kto chape,a bude tak laskavy,mi to rozpisat?prosm vaas:(

edita

Ahoj martina.t.Pokúsim sa Ti poradiť takto:Požičaj si s knižnice knihu o chudnutí a tam si vyčítaš,kolko treba prijať Kj alebo Kcal.Mne sa ľahšie počítajú Kj.Takže ak máš na jogurte napísané:100g jogurtu obsahuje 430 Kj a jogurt váži 180 gramou,tak 430 Vynásobíš 1,8.Takže 430.1,8=774.To znamená že 180 gramoví jogurt s energiou 340 Kj na 100g má 774 Kj.Takže teglik má 774 Kj.Ahoj maťa

majkaaa

v podstate to isté,je to ako premena kilo a deko. Jeden KJ má asi 4,...neviem presne koľko Kcal. Záleží,podľa toho,akú tabuľku sleduješ,ako je v nej uvedené,koľko by si mala prijať.Ak je v kcal,tak pozeraj kcal,a ak v KJ,tak pozeraj tak. Ale obyčajne sa sledujú hodnoty v kcal.
No aj tak mi znovu nedá...k čomu to chceš ak si štíhla??

majkaaa

Však matematika sa učí na základnej škole. Ak máš 100 gramovú čokoládu a je tam napísané,že 100 g čokolády má 585 kcal,tak 585 deleno počtom pásikov,zistíš,koľko má jeden pásik. Ak máš 100 gramov jogurtu 480 kcal,tak jeden gram má 4,80 a ak vynásobíš 180-timi,máš hodnotu na 180 gramov predsa. Matematika ZŠ.
Ale prečo chceš počítať kalórie?? Predsa ak budeš pravidelne a zdravo sa stravovať a normálne sa pohybovať,nemôžeš pribrať.