POMOC ALERGISKA REAKCIA!!

sofia16

na mandarinky som zacala pred par rokmi reagovat, aj ked o nieco miernejsie, aj ja...neskor s k tomu pridali pomarance, grepy, kiwi,zlty aj cerveny melon, hrusky, slivky, hrozno, vacsina druhov orechov (okrem arasidov), surovy hrasok...moji priatelia sa tomu smeju a neveria mi, ale fakt to nie je sranda...cim som starsia, tym viac druhov potravy nemozem jest...len teraz som mala 20 rokov, takze som velmi zvedava co bude, ked budem mat 25...pri alergologickych testoch u imunologicky som zareagovala silnejsie ci slabsie na vsetky vzorky alergenov... liecim sa na alergiu v kombinacii palina prava/ambrozia...

majka_

no ja ti mozem povedat, ze mne nezistovala nikdy alergologicka alergiu na potraviny. prvy silny vysev som mala ako ty - po mandarinkach. potom som sa vysypala po orechoch a teraz naposledy aj po mede. takze si davam velky pozor, co zjem.

panča

kedze sa to nezlepsilo, urcite treba ist k alergologovi.ak nie si este evidovana, treba odporucanie od obvodneho a objednaj sa ako akutny stav.NEODKLADAJ TO

janíča

pozor na kombinácie potravín. môže sa ti stať,že si dáš iné ovocie alebo zeleninu a reakcia môže byť ešte horšia. v žiadnom prípade neskúšaj kivi a zatiaľ ani iné citrusové ovocie,rajčiny, orechy... rozhodne choď k alergologičke, môže sa to zhoršiť,nie je to sranda,keď sa začneš dusiť...
mam s tým skúsenosti

anonymna

no takze dnes to este stale mam hocikde kde sa poskrabem , mi to opuchne a mam tak take ako keby ma poprlila zihlava tak este ak mate nejake rady budem rada dakujem

mira

Ak sa chceš vyhnúť chémii, na svrbiace miesta použi šťavu z reďkvovitej zeleniny, niekto dáva i cibuľu alebo slanú vodu. To ukľudňuje. V každom prípade sa vyhýbaj mandarínkam, najlepšie ovociu vôbec v najbližšom čase, po čase jedz len domáce druhy . Vitamíny, a kvalitné, získaš hlavne zo zelenín, je ich teraz dosť.

majka_

mne sa uz stalo par krat ze som sa vysypala z nejakej potraviny (uz aj orechy, mandarinka... a ine). vzdy mi pomohol dithiaden a potom som okamzite utekala ku alergologicke. alergiu treba liecit, resp. brat na nu nejake lieky.

[zruseny12]

...zajdi s tym k alergologicke...alebo sa vyhybaj mandarinke...a ked sa to bude opakovat,tak skoc k az vtedy/z alergiou nie su zarty.../

panca

po mandarinke bola moja dcera pred 2 rokmi v nemocnici-treba nasadit antihistaminikum v tabletke a natierat to fenistilom.Ak flaky nezacnu ustupovat, pripadne sa vratia a arozmnozia, treba ist k lekarovi. Hlavne zvys prijem tekutin, nech sa cele telo cisti. mANDARINKY BY SA VRAJ PRED SUPANIM MALI UMYVAT SAPONATOM A DETI BY SI ICH VOBEC NEMALI SUPAT SAME

svetlana6

a tu zihlavku si mozes natriet Fenistilom, to by malo zabrat. ak sa to nezlepsi, treba ist k doktorovi, pripadne na pohotovost ak by to bolo velmi zle.