Antikoncepcia uzivanie po akom case sa mozem spolahnut

Príspevok v téme: Antikoncepcia uzivanie po akom case sa mozem spolahnut
patriicia

ked sa smiem dopatrat odpovede: ) pouzivam antikoncepciu yadine no skor zacala som pouzivat v niejakom letaciku alebo brozurke kt mala kamaratka od gynekologa sa pise ze zabera od prveho dna v pribalovom letaciku sa nic nespomina gynekologicky som sa opytala povedala mi ze stopercentny ucinok je az po mesiaci niekde inde som zase pocula po tyzdni tak kedy vlastne si mozem byt urcite ista?este by som sa chcela opytat ako to je s uzivanim tabletiek je niejak opodstatnene ze sa maju brat z hora za radom postupne.. alebo je to len pre priehladnejsie uzivanie ???? (yadine)

ddddd

ja tiež beriem yadin... začala som ho brať po dlhšej prestávke bez antikoncepcie...
keď ho začneš brať v prvý deň... tak ako som našla na nete nižšie uvedený príspevok... tak môžeš byť bez obáv...
pokiaľ začínaš na piaty deň ... vtedy je to problém... a ´dalších 7 dní potrebuješ ešte inú ochranu

ale ak máš pochybnosti tak radšej použi ochranu...

Lilli

Jednoznačná odpoveď po 7 dňoch.

v tejto odpovedi sa totiž predpokladá, že menzes trvá 7 dní a počas menzesu nedôjde k sex. styku.

ddddd

Otázka: Dobry den Touto cestou sa vas chcem spytat,ci antikoncepcne tabletky maju ucinok od toho momentu,ked ich priatelka zacne brat alebo,az po urcitom case?Dakujem

Odpoveď: Ak začne s užívaním na 1 deň mensesu, funguje to prakticky hneď od začiatku, ak na 5 deň, treba ešte prvých 7 tabletiek chránený styk.

Lilli

iba pre priehladnejšie užívanie
po 7 dňoch dovtedy použiť ešte kondom!!!
To ti ktorá gynekologička povedala že až po mesiaci?? :) myslela asi niečo iné, ale čo sa týka chránenia pred tehotenstvom tak po 7 dňoch, zaberá od 1. dňa iba ak plynule prechádzaš z jednej antikoncepcie na iný. T.j. doberieš celé balenie starej antikoncepcie, 7 dní pauza, začínaš nové balenie iného druhu antikoncepcie, vtedy si chránená hneď od prvého dňa, ale pokiaľ užívaš HAK prvý krát a pred tým si žiadnu neužívala, tak až po 7 dňoch. Nabudúce si vypýtaj v lekárni keď si budeš vyberať novú HAK príbalový letáčik ku svojej HAK, bezproblémov ti ho dajú.
Inak som veeeeeeeeeeeeeeeeeeeľmi šťastá patriicia , že konečne niektorá žena je aj zodpovedná pri užívaní HAK a taktiež študuje aj letáčik a až potom keď niečomu nerozumie tak sa spýta. Blahoželám k zodpovednosti!!