Sertralin Actavis

Tota_salena

Diky za rady a TVOJA KVETINKA.......skus an to nemysliet aj ja niekedy myslim na to ako dycham....no potom na to zabudnem a cau párky......

tvoja kvetinka

Tak ja sertralin beriem už pol približne pol roka. Mojím problémom bolo neustále myslenie na dýchanie. Na nič iné som sa nesústreďovala len na to či dýcham, ako dýcham, koľko sekund trvá nádych, koľko výdych, či mi bije srsdce, ako rýchlo mi bije.... Ak by som prestala na toto všetko myslieť udusila by som sa a tým pádom zomrela. Takto som si to všetko prebiehala v hlave. S obrovským pocitom strachu mi často krát bývalo zle, krútila sa mi hlava, aj tri dni za sebou som nemala odvahu spať. Podarilo sa mi to až vtedy keď som bola až tak unavená, že moje telo vládalo jedine sa prikryť paplónom, zatvoriť oči a zaľahnúť do spánku. Škaredé sny, nočné mory boli samozrejmosťou..., raz ma dokonca musela z autobusu vyviesť sanitka do nemocnice...ale to je dlhý príbeh...

Pri Ser. A. som pociťovala často jeho chuť v hrdle, brucho ma bolievalo. Predpísaný som k nemu mala aj kvapky-Rivotril. Ten som prednedávnom kruto vysadila, kedže som bola na ňom doslova dopísmena závislá. Nebolo to jednoduché. Ale po čase si telo zvyklo a teraz beriem jedin ser. a to celú ráno a polku na večer. Cítim sa fajn a už ani nechutnú chuť nepociťujem :o). Som spokojná.

Tota_salena

Fuuuu....tento liek mi predpísala psychiatrička ked som bola hospitalizovana v nemocnici koli bolestiam brucha.........ked som prisla na pohotovost trisala som sa lebo mi bolo zle oni si z toho asi vyvodili ze som nenormálna a poslali ma na vysetrenie ku psychiatričke......ona mi dala ten sertralin....brala som polku tabletky ráno po jedle ale točila sa mi z toho hlava nevedela som ani stát na nohách ruky nohy dokonca aj pery mi trpli v noci som nespala bolel ma zaludok tam som ich odmietla brat a moj stav sa zlepsil........mozno to bude tym ze mne ziadne lieky netreba.....

fanina

Ja mám hepatitídu C. Ale najhorší sprievodný jav je že mám už dlhodobo strašné svrbenie celého tela. Môj doktor mi po všetkých možných liekoch ktoré mi nezabrali po konzultácii s psychiatrom predpisali Sertalin Actavis. Ja si osobne myslím že niektorá zložka ktorú obsahuje liek by my mala potlačiť svrbenie. Zatial ho beriem 2 krát denne 4 dni a Okrem toho že trošku lepšie spím (pred tým skoro vôbec) svrbenie neustalo. Prosím ak má niekto pre mňa dáku radu bola by som vďačná. Dík Fanina

kpjq

Rosstikk moze, a to velmi vyrazne. Jednak znizuje chut na sex a moze aj vyrazne predlzit dou potrebnu k dosiahnutiu orgazmu, pripadne orgazmus nepride vobec. Sposobuju to skoro vsetky antidepresiva, nemalo by to sposobovat Trittico a Wellbutrin, Elontril. Tie vsak ale nezaberaju na viacere diagnozy, kde setralin zabera.

lucinka0921

Ahojte.Chcem sa opytat sa sertralin actives,kto ma s nim skusenosti?Ja som 2 roky brala serlif 50mg,ale pol tabletky rano,ale kedze ho prestali vyrabat,tak moj psychiater mi predpisal sertralin actives 50mg,mam ho brat pol tabletky rano a pol pooobede.A ja mam obrovsky strach brat ine lieky.MOzte mi prosim napisat,ze ako to u vas prebiehalo na zaciatku,ci ste mali nejake vedlajsie ucinky,ale ci ste predtym brali aj ine lieky?Mozte mi napisat aj na lucinka0921@gmail.com. Dakujem pekne

farmaceutka

Liek jej nemohol predpisat psycholog, iba psychiater, co je velky rozdiel. Nepises ani, aku diagnozu jej stanovili, takze sa k tomu eda vobec vyjadrit. Ale sertralin je liek jeden z mala z antidepresiv, ktory je schvaleny aj na pouzivanie v detstve.

bandy10

PROSIM VAS MOHOL BI MI NIEKTO NAPISAT, NIECO OTOM LIEKU,MAM DCERU 5 ROCNU, A PREDPISALI JEJ TEN LIEK, NIEJE TO TROSKU TASKI LIEK NA 5 ROCNE DECKO, DCERA MA ,VLASTNE LEN TERAS SA JEJ TO STALO, ZE NECHCELA CHODIT , INAC NIGDI NEMALA TAKI PROBLEM A O DALSI DEN ZAS ZACALA CHODIT. BOLA U PSYCHOLOGA A ON PREDPISAL TEN LIEK, CHODI TERAS DOST SKORO SPAT, PREDTYM ISLA SPAT, O DEVIATEJ , ATERAS UZ SPI O 6.DIK ZA RADU

imros

No pokial to je ten Setralin,ktory sa zaraduje medzi antidepresiva a predpisuje ho psychiater,tak moje skusenosti s nim su skor pozitivne nez tie negativne.Bral som ho vecer,lebo som po nom dobre zaspal,hoc som sa budil skoro rano,uz okolo 4.Ale pokial ho kombinujes s neurolom,ako aj ja,tak by v tom budeni az taky velky problem nemal byt.Na druhy den som sa citil sviezejsi a nepocitoval som take depresivne stavy ako predtym.Bolo mi veselsie,co si vsimli aj ludia v mojom okoli.Inak,pokial sa nemylim,je to generikum Zoloftu.Nebral som vsak cely,len polku tabletky cize 25 mg.