Bolesti chrbtice

Príspevok v téme: Bolesti chrbtice
katarína

Som žena, mám 46 rokov. Trpím už asi 10 rokov bolesťami chrbtice. Mala som párkrát za tú dobu urobené snímky chrbtice, pojedla som veľa liekov, chodila som na procedúry a stále ten istý kolobeh. Na chvíľu to trošku uvoľnilo a zase sa to zopakovalo. Teraz na posledy mi ortopéd predpísal päť injekcií Movalis 15 MG/1,5 ML a po skončení som mala brať tablety tiež Movalis. Po prvej injekcii som cítila takú dušnosť . Po druhej injekcii som necítila nijaké negatívne reakcie. No po podaní tretej injekcie má rozboleli nohy. Ten deň a aj nasledujúci to bolo ako tak, ale večer som mala pocit ako veľkej záťaží nôh, boleli, proste nevedela som ako ich mám uložiť. Skúšala som ich vyložiť vyššie, ale boleli ešte viac. Dostavila sa aj zimnica. Po podaní paralenu klesla, ale bolesti ostali. Ráno som sa nemohla ani postaviť na nohy, chodila som doslova okolo steny. Proste strašný pocit. Potom som to ako tak rozchodila, ale vyjsť hore schodmi alebo zijsť dole to je niečo strašne. Bolia doslova celé nohy.Ráno som išla za obvodnom lekárkou a keď videla moje opuchnuté nohy, tak bolo na nej vidno, že tiež sa zarazila. Prečítala si leták ku injekciám a tak okrem iných negatívnych účinkoch boli popísané aj opuchy dolných končatín, zvýšenie KT. Odmerala mi tlak, ten som mala našťastie v poriadku. Predpísala mi lieky na krčové žily a na odvodňovanie, ale už to je 5 dní po podaní poslednej injekcie, ale nohy stále bolia a neodpúchajú. Neviem čo mám robiť už sa bojím po tejto skúsenosti brať hocijaké lieky. Prosím poradí mi niekto čo by som mala robiť, lebo som z toho zúfala. Ďakujem

mjanik

vedľajšie účinky liekov poškodili obličky (aj slezinu)dať ich do normy akupunktúrou a potom tiež aj chrbticu