Prvé dni so strojčekom

Príspevok v téme: Prvé dni so strojčekom
jaja

Ahojte mam strasne komplexy zo strojceka nie preto ako v nom vyzeram ale koli tomu ze ma strasne bolia zuby a nezlepsuje sa to uz to mam 3ti den a strale ma boli rovnako a bolest neustupuje...jeden zub sa mi dokonca kyve...a mam oritu peru...robia sa mi pluzgieriky v ustach pri kontakte vnutornej pery so strojcekom...a za tie 3 dni som sa poriadne nenajedla...dufam ze to prejde a budem moct jedst normale...lebo nic nemozem pozut vsetko zujem na prednych hryzakoch....alebo si dam nieco riedke...a pomaly radsej ani nic nejem.....ake ste vy mali pocity v prvych dnoch ?? ustupi to ?? A ti co nosite strojcek uz tak aspon mesiac ?? citite nejake obmedzenia v stravovani ??? a bolest ?? a ta pera ?? zvykne si nato ??

€va

Tie pasiky som si kupila aj ja ale mi nič nepomohli stale sa mi to odlepovalo a tak...aj mna prestrasne boleli tie zuby mala som zaryte dokonca aj do krvy lebo doktor neodcvakol koncovy drot ked som prisla ku dktorovi tak mi ho odstranil a uz mi nezavadzal ale tie otlaky biele pluzgiere mam stale aj ked strojcek mam uz rok raz sa objavia a zase zmiznu treba si zvyknut ked nemozes jest...ja som to vzdy tak robila ze som jedla na tom mieste kde ma to bolelo lebo sa mi korunka neotieraa o dasno ale bolo tam jedlo takze to nemalo ako...prejde to uvidis sila zvyku :)

jaja

existuje aj biely drot ?? :D kebyze viem tak si dam ten krucinal :D:D a preco sa neusmievas s otvorenimi ustami ?? myslis ze by ta dakto odsudil koli tomu ze mas strojcek ?? ja by som napriklad nemohla som vo veku ked sa s kamartkami smejeme na plne hrdlo z kazdej somariny :D mozem sa spytat kolko as rokov ?

cassiee

Jaja musim sa kontrolovať, nesusmievam sa s otvorenymi ustam a pod. da sa na to zvyknúť.Tiež mám priesvtné zámky ale drôt klasický. A mám ho iba na horných zuboch. Ty máš aj drot biely alebo priesvitny?

terezka66

ja mam strojceek.. no vo februari to bude rok ..a mozem ti povedat ze tie prve dni boli hrozne... ja som dve noci preplakala... tiekli mi sliny.. nejedla som tyzden lebo sa mi nedalo ani z chleba odhryznuut.. vobec nic.. zdrete som mala do krvi .. celu vnutornu peru hornu .. vzadu na tie zamky som lepila zuvacky aby ma to tak neodieralo .. bolo to hrozne.. potom som si zvykla po tyzdni som uz aj jedla.. a tera ani newem ze to mam .. len vzdy ked pojdes na prekliadku tak ti to tam podotahuje a bude ta to ase 3-4 dni boliet a potom prejde... a obcas ked mam oblabeny organizmus niecoho tak sa mi poodieraju vnutorne pery ... ale to len obcas a zo zaciatkom sa to neda ani vydrzat.. co sa tyka toho kyvania zubu .. mne sa zacali zuby dokonca prekryvat.. ale zubar mi povedal e to je ok ze to sa napravii ..dont worry.:)..

jaja

neviem :D:D mne to uz pripada take ze sa normlane aj s tym chvalim...a jak sa ti podarilo to ze si to nik nevsimol za pol roka ze ten strojcek mas ??

jaja

u mna psichyka nerobi nic...prvu hodinu som mala depku a potom nic...s radostou to kazdemu ukazem ked sa neikto dozvie ze mam strojcek...mam keramicky a vyzera to dobre...kamoska mi hovori ze s tym vyzeram zlato....jednej sa to dokonca paci a som jej povzdvihla sebavedomie kedze aj ona ho bude mat...a tak sa naho neuveritelne tesi...ja som sa bala tej psichyky ale nic to zomnou nerobi...netrapi ma to ...vidim ze sa ku mne spravaju vsetci rovnako aj so strojcekom aj bez strojceka...a mam to jedno furt sa usmievam od ucha k uchu :D len TAA BOLEEEST :(:(:(:(:(:(

jaja

ja som ti evoskove pasiky dostala od doktorky...ale nepomaha to velmi...dala som si to ale na tu rozdratu kozu to nepomohlo lebo ju to stale drazdilo...ja mam dve vytrcajuce zuby a ostazne rovne a prave pri tych dvoch ta koza najviac trpi..a este kedze sa rada usmievam tam pri usmeve sa to sucha hore dole a boli to jedna radost

cassiee

Ahoj Jaja ja mam strojček cca pol roka. Prve dni boli tiež pre mňa hrozné, neskutočne to bolelo.Ale oveľa väčšia bola bolesť psychicka ako fyzicka. Nesutale som sa bala ,že si ten strojček neikto všimne:( Niekedy je to ťažké, doteraz však nikto našťastie nevie že ho mam:) A jedlo?Zubár mi tiež zakázal kopu veci ale ja som na žuvačkách závislá čiže si kludne žujem aj 10 žuvačiek za deň a nič.. Ovocie som si zvykla rozkrojiť tak klasicky na 4 časti ( hlavne nektarinka je nebezpečná) a pečivo si odlamujem. ALe nemienim sa nejak obmedzovať. Už 4 krat sa mi odlepili zamky ale nevadi mi to. Jem oriešky, všetko:)

poliewoocka

Ahoj jaja,
ja este poradim. V zdravotnickych potrebach sa da kupit taky akoby voskovy pasik, ktory si prstami vymodelujes a das na strojcek. Nebude ti drat pery:)
Ked pojdes zas na kontrolu, znovu ti ten strojcek "natiahne" a zas ta to bude par dni boliet..co uz. Pre krasu sa trpi, ja som trpela 3 roky...

jaja

a je to az taka pravda ze nic nemozem odkusnut ??? ze mam vsetko krajat na kusky ??? to si budem cele 2 roky vsetko krajat na kusocky ?? tak mi to povedala doktorka...a ze ziadne oriesky :( co ja zboznujem :( zuvacku mi vsak nezakazala...co je zaujimave