neporiadok v byte

Príspevok v téme: neporiadok v byte
kolegyna

kolegyna mala uraz, musela som s nou ist k lekarovi a potom ju zaviezt do jej bytu. zije sama. pri vstupe do bytu ma oblial studeny pot: taky strasny neporiadok a spinu som v zivote nevidela. nemozem pochopit, ako moze niekto zit v takom bordeli. kupelna, kuchyna a wc - to si nedokazete predstavit. pracujem v banke a kolegyna ma pomerne vysoke postavenie. dba o seba a posobi dojmom elegantnej a upravenej zeny. to, ako vyzera jej byt, mi k nej vobec nepasuje. nie je to kratkodoby neporiadok, je to spina a hnus. na tejto adrese byva uz niekolko rokov. vzdy dbala o to, aby za nijakych okolnosti sa nikto z kolegov nedostal do jej bytu, teraz sa to nedalo obist. poznate niekto takyto pripad? je vobec mozne, aby dospela zena takto existovala? nie je to nejaka porucha?

3nt

juj babizne ja ked citam jake ste poriadkumilovne az sa hanbim:(teda nejsom az taky extrem ako je tu pisane.moj bordel spociva v tom ze sa mi nechcu veci odkladat do skrine:(tak ich pekne "ukladam" na stolicku ktora uz pod velkym tlakom sem-tam spadne:)ale zase je pravda ze ked sa pustim do upratovania tak som jak tornado:Dneviem po kom to mam kedze moja mama je jak upratovacia cata:)

jajka001_

ja zas neviem vyhodit stare saty aj ked ich uz nenosim, lebo mi tie saticky nieco mile pripominaju. mam desatrocne tricka co su mi uz male. hmm tusim idem upratovat skrine. som zvedava ci nieco vyhodim :)
a tie uradne papiere to mam plne dve krabice. ale radsej takto, lebo sa nam uz stalo ze pytali pat rokov stare faktury.

debata

sunday, toto co pises je asi u zien dost typicke. aj ja take poznam. jednou z nich je aj ta moderatorka o ktorej tu bola rec. ja nemam problem s neudrziavanim bytu ani s pravidelnym upratovanim. problem mam skor preto, lebo nedokazem veci vyhodit, a potom nemam miesto na ulozenie toho, co potrebujem. riesenie nie je kupovat stale nove skrine, lebo ved byt nema byt skladisko.

debata

predstavte si, na co som prisla: obcas ma ten bordel nastve a idem triedit. tak sa mi parkrat stalo, ze som nieco aj vyhodila a na jednu kopu som dala dolezite dokumenty a papiere, ktore treba vybavit. skratka som bola presvedcena, ze ich nemozem vyhodit. potom mala prist navsteva, rychlo som vsetko likvidovala a celu tu kopu som strcila do skrine ze to neskor vybavim. tam v tej skrini to ostalo cely rok! a nic z toho mi nechybalo. skratka nic sa nestalo, ked som ani netusila kde to je. znamena to, ze o mnohych veciach si iba myslim, ze ich potrebujem a nemozem ich vyhodit. v skutocnosti sa bez nich celkom pokojne zaobidem.

shakira

sunday-my tak tiez velke upratovanie,robime vzdy v sobotu,to je uz nas taky ritual.ale ked treba nieco,tak samozrejme aj castejsie,ci uz veci,ci kuchynu,alebo kupelnu a wc.niektore veci su samozrejmostou.

shakira

debata,presne viem,o com hovoris.moja mama je taka ista a my vsetci po nej:-) minule som si triedila veci a konecne robila poriadok v skrini,veci,co nenosim,dam neteriam.no a uz zacala,ze ved to je pekne,to nam nemoze byt male a tak.hroza reku!no a aj tych uctov a papierov z uradu a tak,mam doma plne skrine..a nie a nie to zahodit,furt vsetko odkladam..

sunday

Myslím, že v byte treba upratovať PRAVIDELNE, napr. raz v týždni alebo podľa potreby. A samozrejme aj kúpeľňu, WC. Veď práši sa stále aj keď v byte nik nie je. Byt alebo aj dom samozrejme treba pravidelne udržiavať, aby vyzeral, ako sa patrí. O prehnanú hygienu ide podľa mňa vtedy, keď človek umýva podlahy alebo utiera prach viackrát denne. S tým nesúhlasím. Je to už prehnané. Samozrejme, že keď sa mi podarí niečo vyliať alebo rozbiť náhodou, tak to hneď odpracem,lebotýždeň zaschnuté veci sa potom veľmi ťažko odstraňujú.
Viem, že niekedy sú ženy väčšie bordelárky ako muži. Stretla som sa s jednou, ktorá sa v byte, ktorý mala v podnájme vôbec nevyzúvala, chodili všetci obutí. Aj v zime a v daždivom počasí. Dlážky možno umyla raz za polroka. O WC ani nehovorím. Vaňa taktiež vyzerala hrozne. Biele dvere boli nakoniec po polrocnom byvani tej zeny v byte cierne. Ta žena bola mlada do 30 rokov. Mala dve deti, jedno také malé. Okrem toho všetky farby boli pokydané a zaschnuté na dlážkach a okrem toho na zemi všade a dokonca aj v skriniach polepene žuvačky, steny odbite a tak a ešte aj veci neboli všetky.
NAJLEPSIE NA TOM BOLO VSAK TO, ZE TA ZENA VYZERALA NA POHLAD VELMI DOBRE UPRAVENA A TAK. NEPOVEDALA BY SOM TO O NEJ. MOZNO SA VSAK VELMI STARALA O SEBA ALE O BYT NIE.

debata

ludia, ked uz hovorite o tom neporiadku, sama som zistila, ze sa mi veci velmi rychlo nakopia a potom upratovanie trva dlho. spriatelila som sa pred par rokmi so susedkou, ktora ma v byte maximalny poriadok. ale to neznamena, ze im byt nesluzi, ale skratka priebezne vzdy uprace a veci dava na miesto. a co som od nej pochytila ako super vec? vsimla som si, ze ja odkladam vela blbosti, lebo si myslim, ze sa mi este zidu. u nej vsak nenajdete nic, co nepouziva. veci vyhodi alebo da niekomu, kto ich moze potrebovat. napriklad aj doklady: len co dostane nieco z uradu, hned to vybavi a papier vyhodi. ja mam plno vselijakych uctov od vody, plynu, elektriny atd. ona vsetko poplati, ale skladuje to maximalne rok. potom bez milosti vysmari. nema doma absolutne nic zbytocne. je to vynikajuca vlastnost a vdaka nej ma dost miesta na ulozenie toho, co potrebuje. ja napr. mam aj kozmetiku, ktoru mi je luto vyhodit a je uz po expiracii, ale hovorim si, ze este napr. tento ruz mozem raz potrebovat. u nej nic take nenajdete. v skriniach ma iba oblecenie, ktore nosi. je to podla mna velmi mudry pristup. ja som to obcas vyskusala, chytila ma taka sajba ze idem vyhadzovat. potom som v zachvate vyhodila aj to, co som o rok potrebovala. vycitala som si to, a tak som stale tam kde som. zase mi je luto vyhadzovat.

shakira

ano, celindion,mas uplnu pravdu, bez tych prostriedkov sa to vobec neda.no technika a nas moderny svet nas uplne zvalcovali:-(
lenze ja to vobec nemam v krvi,ten poriadok.asi nas k tomu neviedli od narodenia,tak preto. aj v kupelni, furt po skrinkach same blbosti.nie je miesto na nic.no uz sa snazim ako -tak to udrziavat, uz len preto, ked niekto pride na navstevu,aby sa citil v pohode.priatel ma vzdy hlupe poznamky,ze aka som bordelarka