Nemecky ovciak v panelaku?

Príspevok v téme: Nemecky ovciak v panelaku?
didus

...Ahojte :)chcela by som sa spytat,ma tu niekto skusenosti s nemeckym ovciakom?Teda mal ho niekto v byte?Moja mama mi slubila,ak sa mi podari zredukovat svoju hmotnost,ze by mi kupila psa po ktorom tuzim od nepamati :)len problem je ze jedinym psom ktoreho zboznujem je vlciak .... Myslite ze by to w sedem poschodovom panelaku bolo mozne???Ked ja chodim do skoly a mama do prace?A mam 14,cize o tej druhej zwyknem byt doma ...

iii

my máme yorkshira, najmenšieho. je to najlepší psík na svete. doma stále spinka, nikdy sa ešte doma nedocikal, nikdy nehavká. keď jej poviem zostaň, tak by na tom mieste zostala aj celý deň. takýto psík je do bytu nie vlčiak.

...

ak už chceš psíka,tak niečo malé,milé.Ale vlčiaka neodporúčam.my to máme ľahšie .Pustím ju/máme fenku/ vybehať každý deň,vyčistím koterec,a stými chlpami je to hrúza.a s trhaním všetkého takisto.

steniatkom

ahoj...a vies kolko je s takym psikom prace, trpezlivosti, chce to velmi vela casu kym sa vsetko nauci...pises ze mamina chodi do prace a ty do skoly...uz si mala niekedy co ja viem 6 tyzdove stenietko doma co to robi?vsetko trha, jasi sa, place, skuma, objavuje, asi 20 krat denne cika a kaka, a moooohla by som pokracovat...ako je to kazdeho vec ale ja som prisne proti tomu aby sa psik zatvoril doma a bol tam sam a hlavne ked je este uplne malinky a musi sa so vsetkym oboznamit sam...

didus

Edita
Myslis ze nie??V nasej bytovke nie je ani jeden hawík:/.... oproti susedia mali,ale už nemajú..dost sa obávam toho štekania,rotvajler velmi nešteká nie ?ALe vlciak je strážny takže ten asi o kus viac

edita

Ahoj dida,to nieje problém.Ja bývam v PK v 12 poschodovej bytovke a mali sme 12,5(to je rarita taký dlhý vek) roka od mojich 11 rokov Rotvajlera.Čudujem sa ako to naši susedia vydržali.Ja na ich mieste by som ani z bytu nevychádzala.A nad nami majú už tak dlho,síce už druhého ale Briarda.Naša bytovka je celá zbláznená do psov.Majú tam Šarpeja,bigla,stredne vysoká pouličná zmes....

...

my máme doma vlčiaka,bývame v rodinnom dome,a pravdu povediac,neviem si predstaviť,ako by žil v byte.ve´d taký pes by potreboval izbu len pre seba.máme obrovský dvor,tak má aj výbeh.nemá rád voditko.Takže neodporúčam,to by bol hrozne obmedzovaný

didus

Orgi
ked mali susedia vlciaka,nestekal?napriklad ked bol sam doma? najvacsie obavy mam z toho ze by stekal ked by ho aj v noci daco uputalo,alebo ked by som odchadzala,a to ked zasteka vlciak,to je teda pocut ;)

didus

Milos M
to ze pes je ziva bytost mi vysvetlovat nemusis....Myslis ze ja by som s nim nechodila rano von,kedze som ranostaj?a nevenovala mu vsetok svoj volny cas ktoreho je dost?

orgi

S casom by ani nebol problem, my to mame so psom doma rovnake.
Ale vlciak sa prilis do panelaku nehodi. Totiz je to zviera, ktore ma dva typy srsti.Podsadu a vrchnu vrstvu. No a ked je vlciak vonku, tak mu podsada pred zimou zhustne a na jar zase opadava. A v panelaku nevie organizmus takehoto zvierata ako sa zachovat. Lebo na jednej strane registruje, ze je vonku zima a srst mu trochu zhrubne,ale na druhej strane,ked je stale v teple, tak to nie je prilis dobre. Susedia mali vlciaka a straaasne plzol...a upozornujem, ze to su take blbe chlpy, co sa vsade zapichuju a tazko odstranuju. A este to, ze ked je zviera vnutri, tak je zvyknute na teplo a preto by sa mali v zime obliekat vsetky bytove psy. Predstav si,ze by si isla hola v zime von alebo iba v teplakoch a tricku.Pre nich je to rovnake.