Trpim anxiozne depresivnou poruchou (potrebujem radu)

Príspevok v téme: Trpim anxiozne depresivnou poruchou (potrebujem radu)
anonym-xy

Mala by som jednu otazku. Trpim anxiozne depresivnou poruchou a doteraz som uzivala AD zo skupiny SSRI. Stav sa mi zlepsil, ale trvalo to nejaky ten cas. Teraz sa mi zas pohorsilo a lekarka mi zvysila davku a pridala nieco zo skupiny benzodiazepinov. Chcela by som podotknut, ze jeden den mi je uplne super a iny nemam chut zit. Chcela by som sa spytat, po akom case bude ucinkovat aj ten druhy liek v kombinacii s tym predchadzajucim, aby ma uz nechytali stavy toho typu ze na druhom svete je lepsie. A ked uz pride ako sa s nim co najlepsie vysporiadat.

anonym-xy

je to uzkost spojena s depresiou, tak mi to aspon doktorka vravela. strach ako taky nemam. najviac ma trapia myslienky zivota a smrti, tema existencie a pod.

marga

mozem sa spytat,co to presne je,ta anxiozne depresivna porucha ? resp ako sa to u teba prejavuje ? viem ze anxiozita je nieco so strachom..asi som mala nieco podobne

marga

a tie stavy...neviem ako ti poradit..je vela metod,niesom psycholog tak nechcem tresnut nejaku hlupost.porad sa s tvojim doktorom,on je kompetentny.ale niektore stavy proste treba prezit a preckat,lebo vzdy vies,ze potom prejdu a bude lepsie :) skus sama zistit,co ti pomaha.mozno spanok,mozno relaxacia,mozno nejake relaxacne cvicenie-ja som na terapii mala aj relaxacne cvicenia,a tie mi potom pomahali aj v zivote,napr citila som ze zaci na mna ist ta hroza ze mi bude zle (a potom som mala stavy ze som skoro odpadla),ale predychala som to,spomenula som si na tie relaxacne cviky a bolo lepsie.

marga

myslim ze to treba hlavne vydrzat..vo velkej miere je to zapricinene nerovnovahou hormonov v mozgu.lieky ju pomahaju vyrovnat,a tym sa stav vyrazne zlepsi.u kazdeho to zabera inak,nepamatam kedy to pomohlo mne,ale mylsim ze zhruba nejake 2-3 mesiace,ale u niekoho to moze byt aj dlhsie,asi je to individualne.ja som brala antidepresiva,uz dvakrat v zivote som mala depresie (vzdy bol ale najprv nejaky "spustac" ktory ju spustil...). dokonca som mala take stavy ze mi byvalo casto zle od zaludka,a vzdy som sa VELMI BALA toho ze mi bude zle (aj ked som napr nikdy nezvracala ani nic).bala som sa chodit autobusmi,chodit do skoly...ale kombinacia lieky+terapia+VLASTNE CHCENIE mi pomohlo..takze dolezite je aj chciet,a vydrzat,vysledky sa urcite dostavia.

marga

bohuzial ti neviem poradit,ale najlepsie by bola keby si sa spytala svojej doktorky,ona ti urcite bude vediet odpovedat.a chodis aj na psychoterapiu ? prajem ti skore uzdravenie,urcite to zvladnes :) tiez som niekedy trpela depresiami,ale uz je to za mnou