poradte, co mi moze byt?prosim....

Príspevok v téme: poradte, co mi moze byt?prosim....
zjuzjika

ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi tu niekto nemohol pomoct alebo poradit, co by mi mohlo byt.... uz asi mesiac pocitujem hroznu unavu, stale sa mi chce spat, aj ked prespim aj 10hodin... a okrem toho mi je stale zima a mam pocit ako keby som nedokazala ani hlavu udrzat....akoby mi stale padala nabok alebo tak...ako keby od unavy...ale unavena nemam byt z coho.... okrem toho som mala v oktobri a novembri mala anginu a v decembri mi zistili streptokoka.... robili mi aj rozne krvne odbery, ale vysledky som mala dobre.... na toho streptokoka som brala naposledy antibiotika na vianoce... tak sa chem spytat, ci niekto nevie, co by mi mohlo byt, alebo z coho som stale unavena a je mi zima....za odpovede dakujem

zjuzjika

no vies, lenze moja doktorka je taka, ze ma odbije... najprv sa ma pytala ci nei som tehotna a potom , ked som jej povedala, ze nie a povedala jej, ze ma picha niekde v miestach ako je slepak, tak mi vies co povedla, ze si namyslam, ze sami to iba zda..... a ked som jej dala nahmatat taku hrcku pri pravej nohe, pvedala, ze to je iba uzlinka z holenia.... ja tam tiez chodim kazdy tyzden a uz ma to nebavi....nic so mnou nerobi....a sere ma, ze je taka lahostajnaz

cessy

ano, stale cervene hrdlo som mala aj ja, pricom ma nikdy nebolelo... teda mandle som mala stale zvacsene a cervene, zapalene, ale uz roky ma neboleli...

nemusi to byt ono, moze to byt nieco celkom ine. len sa ti snazim poradit, aby si vzala do uvahy aj tuto moznost, ja viem aky to je strasny pocit, tiez som sa citila ako nejaky hypochonder, ked som kazdy tyzden chodila ku lekarke a mala som pocit, ze mi vobec neveri... ale ona je nastastie taka, ze neodbije, ale snazi sa najst pricinu a aj ju nasla v mojom pripade.

Zriedkavé symptómy: "Chronická únava trvajúca mesiace sa môže objaviť v ca. 1-2 % prípadov" - a toto sa presne stalo mne.

zjuzjika

cessy , lenze ja tepljotu nemam, praveze mi je stale zima..... a ani uzliny nemam zvaccene a ani na hrdlo neboli...len mi doktorka hovorila, ze mam stale cervene hrdlo......ale neboli ma, tak neviem co to znamena

cessy

skus si nieco o tom precitat napriklad tu: primar.sme.sk

mne akoby ani nic nebolo, len som mala zvysenu teplotu (kolisala mi od 37 do 38) stipali ma oci a bola som taka unavena, ze som prespala cele dni aj noci a stale sa mi chcelo spat. vybrala som asi 3 druhy antibiotik a nejake tabletky na znizenie teploty + zodak-ak by to bola nejaka alergia, ale potom mi zistili mononukleozu a na tu nie je specialna liecba, teda nie su na nu lieky. mozu ti maximalne davat lieky proti teplote, alebo telo si s nou musi poradit samo. aspon tak mi to bolo vysvetlene a tak to pisu aj napr na tej vyssie uvedenej stranke. ja som sa z toho dostala asi tak za dva mesiace, uplne fit som bola az tak po cca troch mesiacoch.

zjuzjika

cessy, aj ja sommala v oktobri a aj v novembti anginu a teraz streptokoka.... a ako sa lieci mononukleoza? bola si aj v nemocnici? tam je naka dieta prisna nie?

leerka

ved prave, zhe moja lekarka ma vzdy odbila so slovami ze som najprv tehotna, pootm ze si vsetko namyslam.... a potom maladovolenku a zastupujuca lekarka mi dala urobit krvne testy a vyter z hrdla a vtedy mi zistili streptokoka...ale mna ot uz nebaci sa stale doprosovat...ved lekar ma byt na to aby ti hzistil, co ti je, a nie hovoril, ze si to namyslam.....

[zruseny17]

tie odbery sa menia z tyzdna na tyzden,aj u mna to tak skakalo...a robili ti aj tie hormony co ukazuju cinnost zlazy?-tusim thc..

cessy

tak takto nejako som sa citila aj ja zaciatkom minuleho roka. zacalo to anginou, pokracovalo takmer dva mesiace nekonecnou unavou, az mi nakoniec zistili mononukleozu...

[zruseny17]

hlavne to nepodcenuj,a nenechaj sa odbit lekarmi,ak citis ze nie si v poriadku,tak hladaj pricinu.Ja keby som nechodila za kazdym moznym dokorom a doslova sa nedoprosovala vysetreni tak uz nezijem.vazne.drzim palce

zjuzjika

nikushka, ja som mala krvne vysledky dobre... naposledy mi ich robili pred vianocami.... a vsetko olo ok, iba neake male odchylky....