Bojim sa letu

Príspevok v téme: Bojim sa letu
...simonka...

o par dni ma caka moj prvy let, lenze ja odmalicka mam strach z lietania:(( strasne sa bojim tej predtavy, ze budem tam hore vysoko a ze mi pride zle, nebudem vediet dychat, lebo budem mat stiesneny pocit, nebudeme moct pristat.. odkedy to viem, neviem dobre spavat, bojim sa najviac.. a neustale v noci ked idem spat mi buusi srdce, cize uz niekolko tyzdnov, no a ked si predstavim, ze budem v lietadle a sa mi rozbusi srdce, co ak tam hore mi este aj zlyha??:( bojim sa, ze to moze byt pre mna nebezpecne.. mam strasny strach z toho vsetkeho, uplne.. neviete mi poradit?? su moje obavy opodtstatnee, je tam nejake riziko zlyhania srdca, nevediet sa nadychnut alebo take cosi?? bojim:(

kellysa

Rizikovi su aj taki, ktori maju problemy s krvnym tlakom, predovsetkym vysokym. Lebo pocas letu dochadza k tlakovym zmenam.

let

No su to redvsetkym ludia co maju problemy s nohami,trebars taki co maju trombozu,alebo nieco so srdcom,ale je to velmi individualne...

...simonka...

let, no neviem ci je to potrebne.. a celkovo lietanie je nebezpecne pri nejakych zdrav. problemoch?? neviete akych?? lebo co som si hladala aj nejake clanky na nete, nikde som sa nedopracovala k tomu, aki ludia, s akymi zdrav. problemami su ohrozeni a nemali by letiet:(

lila564

SIMONKA NEMAS SA ZA CO HAMBIT AJ Ja SOM MALA 19 KED SOM 1. KRAT LETELA A MALA som tiez strach.poznam jednu pani ktora letela prvy krat ked mala okolo 58 rokov a dnes je z nej velka cestovatelka :)

veverqua

Simonka a kolko mas rokov? Neboj sa, srdce nezlyhava len tak, ak nemas nejake vaznejsie problemy, "len" to, ze ti z velkeho sresu busi, tebe sa to moze zdat, ako hrozna zataz, ale v skutocnosti to tak nemusi byt. Ja myslim, ze sama nakoniec zistis, ze sa nebolo coho bat. Ja som letela uz viackrat, prvykrat ako 14 rocna, mozno to bolo dobre, ze som bola este taka mlada a nepozerala som sa na to tak, ako teraz ty. Pomysli si niekedy na tie letusky, ktore sa uz milionkrat nalietali sem a tam a stale maju usmev na perach :) Alebo na statistiky, podla ktorych je letecka doprava stale tou najbezpecnejou. Neboj, zvladnes to a potom sa na tom strachu len zasmejes. Je to len strach z nepoznaneho, to je prirodzene.

...simonka...

vsetkym dakujem!! aj tebe, veverqua.. som rada, ze si sa vyjadrila aj k mojmu problemu s tym busenim.. no ano, to busenie zazivam pri velkom strese a vlastne od dna ked som sa dozvedela, ze pojdem letiet mi busi pravidelne:(

veverqua

Simonka a kolko mas rokov? Neboj sa, srdce nezlyhava len tak, ak nemas nejake vaznejsie problemy, "len" to, ze ti z velkeho sresu busi, tebe sa to moze zdat, ako hrozna zataz, ale v skutocnosti to tak nemusi byt. Ja myslim, ze sama nakoniec zistis, ze sa nebolo coho bat. Ja som letela uz viackrat, prvykrat ako 14 rocna, mozno to bolo dobre, ze som bola este taka mlada a nepozerala som sa na to tak, ako teraz ty. Pomysli si niekedy na tie letusky, ktore sa uz milionkrat nalietali sem a tam a stale maju usmev na perach :) Alebo na statistiky, podla ktorych je letecka doprava stale tou najbezpecnejou. Neboj, zvladnes to a potom sa na tom strachu len zasmejes. Je to len strach z nepoznaneho, to je prirodzene.