Pre tých, čo bývajú v paneláku

Príspevok v téme: Pre tých, čo bývajú v paneláku
tinka228

Pred 4 rokmi sme si vtedy ešte s priateľom (dnes už manžel) kúpili byt v paneláku na 2 posch. Obaja sme žili v paneláku aj pred tým s rodičmi. Ale takéto čudné správanie našich niektorých susedov nevieme pochopiť. Napr. našej susede, čo býva pod nami, vadí, keď si prášim deky z okna. Že jej zašpiním okno. Pri tom rovno popod naše okná ide dosť frekventovaná cesta a nad ňou je ďalších 6 bytov, kde taktiež všetci prášia z okna. Ďalšia naša suseda (balkónová) má tiež problém s tým, že si z balkóna prášim behúnik. Lebo ona suší prádlo na šnúrach vysunutých von z balkóna (byty čo nemajú balkón to majú takto namontované na oknách). Neviem prečo nesuší na balkóne. Tak som jej povedala, že či jej nevadí tá cesta pod oknami a ďalších 5 susedov nad ňou, čo vyhadzujú ohorky z cigariet, muškátové listy a taktiež si prášia veci. Vraj si ja mám ísť prášiť von pred vchod.
Keď som s malým na prechádzke vždy sa pozerám po oknách a ľudia si normálne prášia veci z okna. Ešte nikdy som nikoho nevidela prášiť deku pred domom. Ani pred tým, keď som bývala s rodičmi, sme s tým nemali problém. Čo si o tom myslíte? Sú divné naše susedy alebo my?

panelačka

Bývanie v paneláku skutočne závisí od ľudí, ktorí sa tam stretnú. My máme vo vchode 8 bytov a postupne, ako sa vymieňa generácia obyvateľov mení sa kultúra bývania a mení sa k lepšiemu., Horšie je však, že zostávajú tu bývať aj predchádzajúci nájomnici a ich deti, alebo lepšie povedané už skoro dospelé deti a zvlášť jeden, práve nad nami má záľubu v alkoholických excesoch a ich následky rieši vyklonením z okna..Nepomáha dohovor, ani jeho rodičia to nejak neriešia..však oni tie okna nemusia umývať, smolu mám ,ja tesne pod nimi.

vikuska

A este niektory hadzu smeti z okna, rovno cely sakel. Podotykam ze nehovorim o ciganskom gete, ale o panelaku vo velkomeste, dokonca novostavbe.

sisina

Ak prasia nieco nad nami, mame spinavsie okno ako od frekventovanej cesty... prasit treba do vane napr. a nevadi to susedom,a ty ams klud.

vikuska

Nemaju co robit tak buzeruju, urcite su to frustrovane dochodkyne. Dobre si jej povedala ze ci jej ostatni a ohorky nevadia. A vtaciky co jej pradlo osieraju tie jej tiez nevadia? Bud susim na balkone kde mi nenapada svinstvo alebo doma, urcite by som si nevytiahla snury pred okno ked nemam balkon.
Tak ja byvam v panelaku odjakziva a som zvyknuta na vselico. Mali sme raz susedov co nechodili so psami von, tie nakadili na balkone a mila suseda to splachovala vodou z balkona, to je zuzo.... Ti pod nou mali nervy ale si nepomohli. Co by povedali tvoje susedy na toto?

luciferka

Ahoj tinka, ja by som ludi ktori prasia obrus alebo koberec hnala palicou...., ja byvam teraz v panelak par mesiacov, a uz to tu neznasam...., neznasam ak suseda prasi obrus a mne to pada na pradlo ktore mam zavesene na balkone..., nechapem ako ta aj moze take nieco napadnut, ze nevies preco to vadi susedom pod tebou....

zuzana12345

ja bývam v paneláku kde žije 19 rodín už 20rokov a žijú tu sami úžasní ľudia.Jeden druhému pomôžu naše deti spoločne vyrastali,v lete pred domom grilujeme a chodíme na spoločné dovolenky.Samozrejme sú tu aj starší ľudia ale aj ty sú v pohode.Dokonca spoločne oslavujeme aj guľaté jebilea.Jasné že nie všetci.Každí vie kde je hranica,pokiaľ dokáže človek tolerovať a toho sa držíme.

beb

Ahoj Tinka, ja tiež prispievam svojim názorom. Prášiť koberce z okna, ak pod nami bývajú ľudia, sa naozaj nepatrí. Nepoviem nič, ak sa vypráši nejaký obrus s omrvinkami,ale koberce mi vadia. Naozaj to sadá na vypraté prádlo a je to na nervy.
A to zaparkované auto na trávu tiež nepatrí. Jednoducho je to postihnuteľné a s tým nič nenarobíš. Ja viem, že miest na parkovanie je málo, ale keby si každý zaparkoval na tráve a na chodníku, tak by to u nás vyzeralo ako na Luniku.
Pokiaľ ide o hluk, tak u nás je nočný kľud od 6.00-22.00. Mimo tohto času sa na hluk môžeme sťažovať.
V paneláku platia určité pravidlá a mali by sa rešpektovať, lebo potom sa tu už naozaj nebude dať v pokoji bývať. Prajem všetko dobré. B.

zuzanka65

Milá dd, v našom meste funguje na internetovej stránke mesta mestské Ucho. Ozaj sa to tak volá. Tam nahlasujú občania svoje postrehy a pripomienky, dávajú kompetentným z MsÚ otázky ohľadom života v meste. Našla som tam nedávno podnet na prešetrenie ohľadom zaparkovaného auta na trávniku pred bytovkou. Tu je odpoveď náčelníka mestskej polície na daný podnet:
Dôvodné podozrenie z porušenia Všeobecnezáväzného nariadenia mesta č...... o vytváraní podmienok kvalitného životného prostredia a o verejnom poriadku , vodičom osobného motorového vozidla zn. ....... na ploche , ktorá nie je určená na parkovanie / pri ul....... / , vyjadrené vo Vašom podnete je pravdivé . Mestská polícia zistený stav zadokumentovala , identifikovala vodiča ) a pozvala na prejednanie priestupku . Za konkrétny , vecný podnet Vám ďakujeme .
Aj keď v žiadnom prípade nesúhlasím s tým, aby sa niekomu vypúšťali pneumatiky pre parkovanie na trávniku, buď rada, že na vás susedia nezavolai ešte aj policajtov.
Baby, prášiť predložky na balkóne, no, tak to nerobte, hlavne vtedy, keď majú susedia pod vami povešanú bielizeň. Stačí si predstaviť, ako by ste sa cítili, keby to urobil niekto vám.

reee

inak haluz,to preco prasite koberce z okna?to je ta krasna slovenska kultura.a deku si vypras do vane.sa necudujem ze sa susedia vytacaju.