moze takyto vztah fungovat?

moniqa87

aha ty si to tak myslela, no to si potom nespravne polozila otazku...
ano aj moj robi gramaticke chyby... ale ja robim dakedy vacsie ako on a to chodim na VS, z toho si hlavu nelamem...
a cudzie slova? no aspon sa toho pri mne uz vela naucil, ked nechape, tak sa spyta a ja mu to vysvetlim...
v tomto nevidim ani najmensi problem...
ludia sak ja som videla ludi na gymnaziach co nechapali beznym cudzim slovam a ti ludia isli studovat na VS, tak o com sa tu bavime?
ma byt vztah hodnoteny podla urovne gramatiky, ci znalosti cudzich slov?
to vsetko sa da naucit, ale charakteru cloveka nenaucite nikdy ak ho nema...

šakal

samozrejme, že môže, len je tu jedna výnimka a to medzi človekom ako najvyššou formou inteligencie a právnikom- to je síce tiež človek, ale ten sa hrá s vláčikmi

junak1

môže, prečo nie, poznam viac takych párov, nejde podla mna len vzdelanostnu uroven ale aj o charakter človeka, o nazory na život a tak, a naviac, to ze niekto neštudoval na vysokej škole a že robi nejaku fyzicky namahavu pracu neznamena ze nemože mať vysoku vzdelanostnu uroven

reee

xixina,ale to si dala zlu otazku v nazve temy,nemala si sa pytat na nizsiu vdelanostnu uroven,ale na dementov.je to dost citliva tema a vela ludi sa mohlo urazit.ten prispevok,kde sa alena vytahuje,ze zaraba 70 papierov a ma problem s tym ,ake to moze byt pri rozvode je dost smutny.

adulik

no to robí i môj priateľ.... chyby ma nevytáčajú... akceptujem ich od začiatku, nikdy som na to neupozorňovala, ale čím viac si píšeme sms, alebo chatujeme, keď nemôžeme byť spolu, tak sa zlepšil... a čo sa týka odborných výrazov.... tak vždy ak nejaký použijem, tak mi povie, že nevie, čo to je, že on je chlapec z dediny... tak mu to vysvetlím a ideme ďalej... nikdy som nad tým takto neuvažovala, že by mi to malo vadiť... keď v iných oblastiach sa vzájomne dopĺňame. Budem sa opakovať, ale naozaj jeho charakterové vlastnosti vyhrávajú a sú dôležitejšie ako keď napíše y namiesto i :) Vyzerá to, že tebe asi veľmi záleží na vzdelaní... nemyslím teraz partnera, ale tvojom... Ja som si nikdy nezakladala na titule... jednoducho som to brala tak, že je to môj úspech, mám na to a štúdium ma bavilo. Nie každý je takto obdarovaný, ale to ešte ho nerobí, že je menejcenný.

xixinka

dobre, ale nemala som namysli az tak tie odborne vedomosti a poznatky, ale skor komunikaciu v beznom zivote..napriklad to, za sa nevie spisovne vyjdrovat, to ze napise robit s y, to, ze poviete vetu, v ktorej pouzijete nechtiac nejake cudzie slovo a on je zrazu strateny...ale pritom vynikajuci clovek..len mam obavy...

adulik

nedá mi to nepripojiť pár písmen do tejto debaty. Tiež som toho názoru, že VŠ nie je zárukou charakterného človeka... Ja mám VŠ a môj partner učňovku, nikdy som nepocítila, že by v niečom za mnou zaostával (možno množstvo prečítaných kníh). Vždy sa máme o čom porozprávať, má správne názory na život, je zodpovedný, spoľahlivý, milý, úprimný... Počas VŠ som spoznala veľa ľudí a mnohí mali vrodenú inteligenciu na bode mrazu... než som začala chodiť s priateľom, tak som bola vonku pár krát s jedným architektom... pripadala som si pri ňom ako najväčšia chudera, ktorá v živote nič nedokázala (a pritom som dokončila VŠ, žila som nejaký čas v zahraničí), vždy mi dal pocítiť, že môžem byť rada, že on je vôbec so mnou...
Aj keď mnohí sa ma pýtajú, prečo vôbec chodím a plánujem si budúcnosť s niekým, ktorý má nižšie vzdelanie ako... práve pre tie vlastnosti, čo som vymenovala