cvicenie-svalovica-zvysena vaha?

Príspevok v téme: cvicenie-svalovica-zvysena vaha?
bebekekso

Ahojte, chcem sa poradit....zacala som po dlhsej dobe cvicit, samozrejme mam miernu svalovku,co ma vsak prekvapilo viac, dokonca sa mi zvysila vaha asi tak o pol kila...a to som za posledne 2 dni mala dost pohybu a stravu tak striedmo...je mozne,ze by sa uz tuk(aj ked neviem aky na mne) zacal menit na svaly? alebo je ta vaha zvysena tym,ze mam svalovicu a tazke nohy? mam totiz ten problem,ze ked cvicim,hned naberam pevne nohy,co s ami nepaci...takze ako cvicit,aby mi nehrubli nohy? dakujem za kazdu radu a vysvetlenie tej vahy :)

majka_

no ano, aj mne hrubli nohy, ked som cvicila vo fitnesku, ale to som cvicila so zavazim. aj pri plavani mi trosicku zhrubli, ale potom sa mi stensili :o). ale i tak mam co zhadzovat z kg

pepan2

ahoj, ta svalovica to je normálne ja dostávam po dlhšej pauze takú že sa ani nepohnem, ale potom je to OK, ten pocit milujem, a neboj sa prípadnej zvýšenej hmotnosti, lebo keď naberieš svaly hmotnosť pôjde nahor, dôležitý je objem takže ak Ti budú veľké tvoje nohavice si na dobrej ceste, nevšímaj si váhu ale miery, veľa šťastia.... pa

faf

A prestaň hovoriť, že tuk sa zmenil na sval :D
btw ako žena, príliš hrubé stehná ani mať nebudeš, lebo ženy nenaberajú svaly (kvôli testosterónu). Práve že sa pekne vyformujú a ver mi, to vyzerá dobre ;)

bebekekso

dakujem ti ben, cize, ja len tancujem,je to sice makacka,ale ziadne posilovanie....takze,ked si svaly trosku zvyknu,bude to ok...dakujem veeelmi pekne, si poklad

1BEN1

Vaha sa ti mierne zvysila pravdepodobne tym, ze precvicene svaly zadrzali v sebe viac vody ako obvykle. Je to uplne bezne, netreba sa toho obavat, pokial nebudes cvicit dlhodobo s tazkymi vahami tak sa ta voda zasa z tvojich svalov "odplavi" a budes zasa lahsia. Ta voda (resp. vyraznejsie prekrvenie svalov) sa tam nalieva preto, aby sa k svalom lepsie dostali ziviny a tie mohli rast, ale ak cvicis iba kondicne a s malymi vahami tak sa neboj nicoho.

bebekekso

proste,ja len nechapem, ze ci uz sa tak rychlo mohol nejaky tuk premenit na sval a to zvysilo hmotnost,alebo je zvysena tym,ze mamsvalovicu....nemyslite si,ze som nejaka bulimicka,ale su na nas tanecnice dost prisni...dakujem za vsetky rady

bebekekso

ja tancujem vlastne....chapem,ze tuk je tazsi,ale myslis,ze teda mi aj zhrubnu nohy? ked makam? do kelu,to nechcem...

suzen_

a co konkretne cvicis?ak napriklad na bicykli treba cvicit na miernej zataci pretoze inak hruhnu nohy..

a netreba zabudat ze sval je tazsi ako tuk..takze sa to moze odzrkadlit aj na vahe ze pojd hore ked si zacala cvicit