cakam malinke,ale...

Príspevok v téme: cakam malinke,ale...
safa

...ale priatel sa zblaznil. neveri,ze je jeho,pricom za celych tych 5 rokov co sme spolu som nikdy na ineho chalana ani nepomyslela,ani som sa s inymi bez jeho pritomnosti nestykala osamote, chodili sme von spolu a s jeho kamosmi..neviem co robit,on sa musel zblaznit,mozno to je obranna reakcia pred sokom z toho,ze cakam male..ale ako mi to mohol povedat??? =(((((

lenuliatko

alex sa narodila 18.novembra 2008..vazila 3,80 takze riadny valibucik bola :D

presne viem ako sa citis...tiez som mala pocit ze uz neurobim vobec nic.marek mi pomahal aj vstat z postele masiroval mi chrbat nohy...chodili sme este trochu plavat.no a potom sme sa rozhodli 2 tyzdne pred terminom ze pojdeme k nasim aby sme si skratili cas.no a mala sa rozhodla ze pride na svet skor..

safa

no ved to je jasne,ze sa clovek pokusi najskor nieco poriesit doma s tym babätkom,ak to nie je velmi vazne,a tak klekarovi,ale tak tyzdne nechat babo s hnackami...no neviem,to by som sa neodvazila..ale musim byt ticho,lebo ktovie,aka mama budem ja...
lenka,tvoja alex ma vlastne kolko? aka je stara? no a ja mam prvy termin 5.10., druhy 3.10.,ale podla pohybov a toho,ake je babo aktivne to moze prist uz kedykolvek...tak santi,ze sa vraj posunulo uz dost nizko..uz by som to babo chcela mat aj pri sebe-viem,ze ma cakaju noci prebdene,zufalstvo,ked nebudem vediet co a ako,nevedomost ako dalej,co robit a podobne,ale ked ja som uz taka nemotorna,ze sa citim obcas az trapne..nie som zvyknuta,ze som mala napr.problem nieco zdvihnut,spravit..a teraz? jak taka gula =) pomala...
nic,drzte sa holky..a napiste potom co nove,ako sa mate a tak..lebo nepisat tu,tak asi nepopisem s nikym,obcas teda pokec-azet,ale to tiez len ked zapnem PC...

lenuliatko

ahojte baby!!konecne som sa tu dopracovala aj ja...nic nestiham..mame vo firme a doma neskutocny frmol..este aj prerabka tej restiky ci co to tam marek planuje mat..
nasa alex tiez ma nejake sopliky...ale uz jej to pomalinky prechadza..ma uz 4 zubky ked sa smeje vyzera ako zajacik...minule kusla marekovi do nosa :D a papala nieco a marek sedel oproti nej a pozeral nanu a ona tak nanho pozrela vybrala si z pusy a dala marekovi :D
chcem jej kupit nejaky overal a bundicku...taku co by jej vydrzala celu zimu.hlavne aby jej bolo dobre cislo..aj fusak musim kupit lebo teraz uz ju budeme asi aj v sankach tahat takze potrebujem nejaky...no teraz bude ina zima som zvedava ako bude ragovat na sneh :D minuly rok bola este male babatko teraz uz je podarene dietatko...zatial snou chodim za rucky...ale chodit sa jej chce :)
A vy ako?safa ty co? este nie si na prasknutie...kedy to mas presny termin?ja vkuse zabudnem..

dd

uff, tak tyzden nechat dieta trapit sa s hnackami..to teda nie je ktovie co..ako ja netvrdim, ze som dokonala matka..aj ja sa snazim take lahsie veci vyriesit najskor doma, nechcem bezat s Betkou s kazdou prkotinou k doktorovi..ale zasa ked vidim, ze to tomu dietatu neprechadza..tak idem..aj tot pred vyse tyzdnom chytila sopliky..tak sme striekali taky sprej, co manzel kdesi kupil, taky olej, aby sa jej dobre dychalo..kvapkami som jej vytierala nostek a je to okej..ale keby jej do toho skoci teplota a kasel, tak sme naklusani hned u doktora..

safa

no dosla svagrina a mi povedala,ze som si kupila zle vlozky,ze sa mi budu zachytavat stehy..tak ma dobre nesvihlo...
ja sa babo tiez chystam kojit,ked to bude potrebovat,lebo poznam tu jednu babu,ktora davala dcerke iba kazde 3 hodiny,lebo tak to bolopisane v knihe,ci kde..vravim,si normalna,ved ked babo potrebuje,tak mu dam,a nie ako je v nejakej knizke..mozes najst radu,ale zas robit vsetko podla kniziek..a napr.teraz mi vrvaela svagrina,ze presne ta ista baba,nechala malu tyzden doma s hnackami,a az po tyzdni isla k doktorke,ze to neprestava..a sa pytam-a naco cakala? kym nebude mat 2 tyzdne hnacky? alebo kym sa nestane nieco vazne? ze doktorka jej rovno povedala,ze jej dava akesilieky,a ze ak to neprejde,mala ze ide rovno na infuzku do nemocnice..ze nabuduce nech encaka jak koza

dd

Ahoj Safa..no my flasku s cumlom sme videli akurat v porodnici, ked bola Betka kvoli zltacke pod modrou lampou den-noc, lebo niekedy som si odstriekala mliecko a v noci jej dali z flasky, aby nas nemuseli budit na izbe..a odvtedy sme ju nevideli..akurat tak na hranie :)..jogurty aj termixy mi Betka normalne papa, obcas si sa aj trocha toho jogurtoveho mlieka a zachutilo jej aj kakao :), takze v tomto problem nie je..skor s tym pudingom :D, kedysi som uvarila, este som jej urobila krasnu torticku a ona to len poprplala a nechala tak :D..
a s tou menstruaciou - krvacanie po porode a aj spinenie by Ti malo po spravnosti tusim prejst uplne do tych 6tyzdnov..len potom tak troska jemne pripomen Matovi, ze tych 6tyz.po porode ziadne nervy, stresy, atd...aby si nechytila poporodne depky! :)..no a potom kedy Ti pride normalna menstruacia - ako si pisala, je to velmi individualne a u kazdej zeny ine..a spoliehat sa na to - ze dojcim a teda otehotniet na 100% nemozem, sa upne netreba..lebo zalezi to od vela faktorov, kedy sa Ti obnovi ovulacia..mne sa vratila menstruacia po 4mesiacoch od porodu..koncom juna sa Betka narodila a v oktobri som uz dostala normalnu menstruaciu, aj ked, bola potom este taka vselijaka, rozhadzana a stalo sa obcas, ze meskala aj tyzden-dva..zalezi to aj od hladiny toho hormonu - prolaktinu..skus si najst na nete nieco o ekologickom dojceni, tak sa to tusim vola, tam su take "zasady", co a ako..ale zasa sa toho nedrz ako zakona :)..dietatku treba predovsetkym vyhoviet, aby bolo spokojne :)..ja som v lete, ked bola Betka malinka, mala neviem ci mesiac, ci dva, som ju dojcila aj kazdu pol hodinu, lebo bolo priserne teplo..

safa

dd a neskusala si jej dvata mliecko z flasky? ci take nechce?alebo sem-tam na vecer nejaky puding,ale len tak navarit,aby pretiekol cez dierocku v cumliku na flasi...
kedze mna to caka prvy krat a vy to mate uz co to za sebou,chcem sa opytat,ako je to s menstruaciou po porode? viem ze to moze byt individualne,ako vsetko v zivote,ale tak nejake zachytne body aspon su,nie? ze napr.ked kojis,ze isty cas nemas,alebo ako? a tiez ako dlho trva to krvacanie a aj potom uz len spinenie po porode? ja som si teraz nakupila vlozky,len ked tak na ne pozeram,neviem,ci mi nebudu male,myslim na dlzku,pretoze si myslim,ze zo zaciatku bude zo mna tiect viac,a teda neviem ci nie si prikratke...

dd

jaaaj, Safa..tak so svagrinou si to teda tiez asi moc nevyhrala..jemine..ja toto uz normalne prestavam chapat, ze preco v kazdej rodine sa musi najst minimalne jeden takyto "dobrodinec", ktory nic ine nerobi, len rype, vrta a narobi kopy zla..u nas sa manzel v podstate tak nenapadne stavia na moju stranu, ale on ju uz ani nevnima, je tak nauceny za tie dlhe roky..proste ked mu cosi svokra rozprava, prednaskuje, tak on len hej hej, ano ano, jasne..a spravi si aj tak po svojom..on sa s nou vadit nechce..sice ani ja, ale ked uz bohuzial nevie normalne reagovat na moje prosby..co s nou ma clovek robit :D..
Betka inak celkom fajn, vdaka za opytanie :)..sopliky este troska drzia, ale snad to rychlo prejde..je taka vselijaka teraz veru..ale zas mala rozhadzany rezim cez leto a by som jej to rada napravila, tak je to take vselijake..inak som sa Vam tusim ani nepochvalila :D..my uz sme konecne dva tyzdne odstaveni :D:D:D..konecne sa mi to podarilo, ju odstavit koncom augusta..ale co je zvlastne, ked sa este dojcila, tak pred 3tyzdnami, tak si na to spomenula jedine vecer, ked sla spat, lebo poslednu dobu sa dojcila uz len vecer pred spanim..a teraz, ako je odstavena, tieto dva tyzdne..tak pyta aj 3-4x za den :D..tak ju musim vzdy nejako oblbovat, aby na to zabudla :D.

safa

dd ja zacinam mat pocit,ze u nas sa matkova sestra do nas prilis pletie..minule ked som lezala,som este mala zavrete oci,on uz bol hore,ale som sa robila ze spim lebo ma hladkal po vlasoch a ked sa prebudim,akoby sa zlakol a prestane len sa usmieva,tak som to skaredo povediac vyuzila..no a som teda "spala" =)zvonil mu telefon,zdvihol rychlo a podla hlasu som pocula ze to vola ona-a sa ho zacal pytat take cudne veci o mne,ze ci nevyskakujem na neho,ci mu davam normalne jest-ze mu nalozim poriadne a nie len tak lakomo,ako sa spravam a podobne divne otazky mala..a on odpovedal,ze vsetko je dobre,ze je rad,ze ma ma,ze sa o neho nema bat..potom este cosi o robote,co nove doma u ich rodicov, a tak a dokecali a zas ma hladil,tak som sa tvarila,ze sa prebudzam =),ze sepkal prilis nahlas =) a dnes mi pisala moja svagrina-teda matkovho brata manzelka,ktora musela odcestovat do talianska aby zarobila peniaze,lebo prerabaju dom,ale uz sa vracia nadobro teraz koncom mesiaca,ze zistila ze sa stara aj do nich..ibaze my dve musime byt ticho,pretoze oni sa sestry zastanu,pretoze ak by sme nieco povedali,tak by to zakonite otocili proti nam,ze ju nemame radi atd,atd,atd..ale to co sme si popisali,tak sme obe usudili,ze ona chce byt naujzasnejsia na svete,najdokonalejsia sestra a my sme len nejake hlupe kravy,ktore jej bratia "zmietli z ulice"..a asi to vyznie hlupo,ale obe si na nu musime dat pozor,pretoze ak sa nam takto bude montovat do manzelstiev,bude peklo akurat medzi nami manzelmi..ten najstarsi brat,ten ich treti,nakolko su 4 (3 chalani a ona),ten ju odkuri,nech sa nestara,ale oni dvaja nie,lebo s nou boli od mala..tak uvidime ako s tym budeme obe bojovat... =)
to tvoja svokra akoby nechapala iste veci..vobec ti ju nezavidim..a manzel ako? on jej nieco na to povie,ci radsej je neutral? a betka sa ako drzi? sopliky popustili ci este drzia? a nie je taka nijaka,ked je chora? bo deturence viac-menej potom akoby sebou ani neboli ked su chorucke..len nech sa rychlo uzdravi

dd

ahoj Safa..ale vies, najlepsie je, ze ked sa tak zacne rozpravat s nou niekto aj cudzi a ze poprosim, aby sa s nou rozpravali normalne, tak pochopia, respektuju..to len svokra si mysli, ze je neviem co a ja si nemam co dovolovat ju prosit, aby sa s nou nerozpravala maznavo, lebo ona je dokonala a ona vie vsetko a ona je vsetko a ja nic a teda si to nemozem voci nej dovolit..ale to je jedno, ja sa nou uz nemienim zatazovat a ked sa mi nieco nebude pacit, nebudem ticho, ale zakazdym jej to slusne a pekne poviem a ked bude ona vyskakovat na mna, nech si vyskakuje, ked si mysli, ze zozrala vsetku mudrost sveta..ja budem slusna a budem mat v tom ohlade svedomie ciste..
a s tymi recami - tak to je dobreee...si ma fakt pobavila, ze vsetci sa vypytuju, kde lezis a ako po porode a pytaju sa na male :D..bola by sranda vediet, kto taku blbost vypustil :D..alebo ako to babky klebetnice vedia, tak jednej sa to snivalo, porozpravala druhej a ta z toho spravila realitu :D..ale to poznam..raz sa stala nehoda jednemu chalanovi z dediny..a najskor som sa dopocula, ze ma len zlomenu ruku..od ineho som pocula, ze je na tom zle, je v nemocnici v kome..a na dolnom konci uz bol ten chalan vyhlaseny za mrtveho..vedela som, o koho sa jedna, bol to bratov spoluziak zo ZS..a ked som ho po nejakej dobe stretla v dedine, tak som len vyvalovala oci a pomyslela som si:chlapce, nemal si ty byt nahodou mrtvy..?a uz som sa potom len smiala na tych klebetach, co som sa podopocuvala :D..ludia si vedia niekedy veci velmi prifarbovat a domyslat..ved to vidim aj na svokre, vzdy vsetko poprekruca, ako chce ona a este si prifarbi, ze ona je ta slusna, dobra, nevinna a ja som ta zla, nenavistliva obluda.. :)

Najčítanejšie články