total plocha:(pomooooc

Príspevok v téme: total plocha:(pomooooc
klaudika

ahojte:)mam len 14 rokov a moznoze mi vsetci poviete ze este casu plno...ale mna to hrozne trapi..nemozem sa takto na seba pozerat..tricka s vystrihom nepripadaju ani do uvahy:(viem ale ze takato uz ostanem, lebo moja mama je taka ista...chcela by som poprosit o radu...da sa proti tomu nieco urobit?myslim mimo naucit sa s tym zit:(ako to riesite vy ostatne?dakujem za kazdu radu:))

klaudika

cmu_q: nie ze by som antiku chcela...ale si si ista ze je to kvoli tomu?(tie zdravotne problemy)bo je toho velmi vela teda:(

klaudika

zwedavus: ano viem..antiku by som si tiez asi nikdy nedala....o operacii nechcem ani pocut..bala by som sa podstupit zivotne dolezitu....mam aj jednu push up..abo sa len tak tvari?:Dono je to tak ze ani v nej to nie je ono....nwm ci je to v podprde....ale dakujem za radu,potesi:)

zwedavus

14 rokov a začať brať HAK?! nemyslíte vážne toto..
ja som sa viackrát zmienila o tom, že som odporca HAK. ja by som ju v žiadnom prípade nebrala. mám veľmi bolestivú menštruáciu, no ani z toho dôvodu by som si s ňou nezačínala. bohate mi stačia príbehy dievčat, ktoré ju berú, ale aj vlastný rozum na to, aby som vedela aké je to svinstvo. prečítajte si nejaké články na nete, opýtajte sa niekoho kto sa v tom vyzná a potom zistíte prečo mám voči tomu taký odpor..
k veci - klaudika, máš 14 rokov, v tvojom veku je úplne normálne, že ešte nemáš prsia. veď si ešte v puberte, počas ktorej sa tvoje telo bude meniť, takže aj prsia sa budú zväčšovať. ale beriem fakt, že keď tvoja mama ich má pomerne malé, je veľká šanca, že ich také budeš mať aj ty. NO A? myslíš si, že svet je založený na tom, kto má akú veľkosť poprsia? nie, veľkosť nie je všetko. niektorým chalanom sa vyslovene nepáčia veľké prsia, ale samozrejme, že sú aj takí, ktorí obľubujú väčšie. si ešte veľmi mladá, preto tomu prikladáš taký veľký význam, ale v skutočnosti by si sa nad tým vôbec nemusela trápiť. nie je to otázka života ani smrti. dôležité je aká si, nie to aké sú tvoje prsia. ak si nájdeš chlapca bude to pre tvoje vlastnosti, povahu a nie pre ich vzhľad! ešte sa budeš vyvíjať, ale najdôležitejšie je, aby si prijala svoje telo také aké je. iba tak budeš spokojná. a neporovnávaj sa s kamarátakmi a okolím. každý sa vyvíja inak, niekto skôr, niekto neskôr. a ďalšia vec - ak si až tak veľmi nespokojná a nemôžeš si dovoliť žiadne tričká s výstrihom, tak ti poradím. na trhu je nespočetne veľa podprseniek, ktoré maju push-up efekt, čo znamená, že ti vyzdvihnú tvoje prsia a s tou podprsenkou získajú väčší objem. takže ak ťa budú trápiť, časom si takú kúpiš a budeš si môcť dovoliť aj take tričká, neboj. existuje aj riešenie plastika, ale to by bolo tiež na dlhú debatu. je to každého osobná vôľa či sa na to dá, alebo nie, pokiaľ to žene pomôže k získaniu strateného sebavedomia, prečo nie. ale ty si na také niečo ešte priveľmi mladá, prichádza to do úvahy až v 18.roku tvojho života a ktovie čo bude dovtedy:) medicína, lieky a všetko ide rapídne dopredu, takže nevieš čo všetko sa vynájde a tak. takže si nad tým ešte nelám hlavu, si krásna taká aká si a nezabudni: veľkosť poprsia naozaj nie je všetko. good luck!

CMu_Q

asi tak :) mne by ani tak nevadilo ze sa mi prsia nezvacsili, keby mmi nesposobila HAK zdravotnu ujmu, tak by som bola spokojna..

klaudika

malickasom: nemas moc pravdu..kebyze som aj ja by som si myslela nieco take...mala by som dost divnu postavu kebyze necvicim cviky na brucho:Dplocha a bruchata omg

malickasom

klaudika a ja sa stavim ze si uplne chuducka... ked priberies mozno sa to zmeni...este zozenstejes vekom neboj...

violett

Zabicka netrep, je normalne ze v patnastich rokoch zene narastu prsia, je to prirodzeny vyvin organizmu. Vola sa to puberta. Tak to prosim ta nezvaluj na antikoncepciu, je to len zhoda nahod..