Rybí olej....a vitamíny

farmaceutka

IvanBa, ja viem, kolko ludia mesacne doplacaju na lieky. Ja doplacam tiez, a nie malo. Sucasne vsak tvrdim, ze ludia nie su ochotni doplnky kupovat a uzivat. Tych par ludi, co tu diskutuje, nie je reprezentacna vzorka obyvatelstva.
Kedze doplnok je DOPLNOK, znamena to, ze ho treba brat, doplnat dlhodobo, ak nie stale. Na to netreba ziadne specialne upozornenia, na to staci sedliacky rozum.
Ked doplnam chondrotin, kys. hyaluronovu a glukozamin, tak to neznamena, ze klb suci na operaciu a nahradu umelym klbom, mi ozije po tyzdni brania doplnku a uz nikdy nenavstivim ortopeda. Realita je taka, ze nejaky ucinok sa MOZNO prejavi po 3 mesiacoch nepretrziteho brania a v pripade tazkeho opotrebenia klbu len minimalne v pocitovani bolesti. Pretoze na SK je to bohuzial tak, ze ludia cakaju a cakaju dovtedy s branim doplnkov, aby neminali peniaze, kym nie je neskoro. A ked im ortoped povie, ze uz pomoze len operacia a tlmenie bolesti, potom idu do lekarne a cakaju, ze ked zaplatia 30 eur za trojmesacnu kuru, tak budu skakat ako 18rocni.
Bohuzial, to je moja KAZDODENNA skusenost.
RNG sam dobre vie, ze situacia na SK ohladne doplnkov je nafigu. Nielen co sa tyka problemov s administrativou, ale hlavne kvoli trhu ako takemu. Tu si ludia 20 rkov po revolucii stale nezvykli, ze sa svoje zdravie su zodpovedni hlavne oni sami (nemam na mysli geneticke choroby) a ze UDRZANIE zdravia nieco stoji.

IvanBA

farmaceutka-nepísal som to preto,aby sme sa urážali, ale vidieť, že si sa nezamyslela nad tym co som napisal.Ked si pozries ponuky doplnkou, málokto uvedie, ze nato aby bolo poznat ich ucinok treba bezat po dlhsej trati

sisinka

farmaceutka napis aspon firmu,ktora to vyraba.Hned ho kupim.Ja kupujem osobitne Se a Zn aoboje su po 200Sk.Tak radsej kupim toto.

farmaceutka

Vyrobcov a foriem selenu je pomerne dost, ten selen som uviedla ako realny priklad. Velmi dobry a cenovo vyhodny je napriklad SE a Zn spolu v 1 tabletke 100 tabliet za cca 5 eur, pricom selen je vo forme selenmetioninu a zinok vo forme glukonatu, takze vstrebatelnost fajn. Lenze ludia nie su ochotni kupit si nic, lebo po tom nevidia okamzity ucinok, nevyskocia ako srny, neklesne im tlak na 115/80, ani cholesterol pod 5, necitia prival energie ani chut do zivota.

sisinka

farmaceutka,zarazila ma uz pri tvojom prvom prispevku ta CENA 2€ ZA 100KUSOVE BALENIE SELENU.jE TO HROZTNE MALO.jA SI KUPUJEM SELENOVE TBL.po 200Sk a to som rada,ze je to super cena.Porad ake su to za tu cenu.Ale nie su nahodou poriadne synteticke,ked su take lacne?Poznam jedny tiez za cenu 52Sk,ale je to cisty humus,sama syntetika.

farmaceutka

Mimochodom, z tych 2 eur ma lekaren zisk cca 20 centov, takze tazko ma mozes obvinovat, ze na tom "zarabam". Nehovoriac o tom, ze som len zamestnanec a nie majitelka lekarne, takze ja osobne z toho nemam ani cent. Boze, ludia si fakt nevidia na koniec nosa, nieto este dalej.

farmaceutka

IvanBA, chces mi tvrdit, ze 2 eura, cize 60 Sk, je VELA za 100 tabliet selenu? Si blazon, alebo co? Jedna tableta vychadza na 0,02 CENTU, to je VELA??

vsevedka

Vieš Ivan, to je "vec" nielen peňazí, ale i prístupu. Môj otec dôchodca má málo peňazí, veľa minie i za lieky od internistu(vysoký TK, angína pectoris), ale keďže sa posl.rok napriek liečbe a výsl. v norme (krv, ekg, echo srdca)cítil zle, dal na mňa a užíva lecitín, štandard.výťažok gibko biloba, detralex, selén,Q10 a E vitamín. Cíti sa lepšie, dokonca mu lekár znížil dávku lieku proti vysokému tlaku.Peniaze sa našli, možno na úkor rezňov, ktoré mu aj tak neprospievali.
Často doplnky potrebujú aj mladí.Ale zdajú sa im to "vyhodené " peniaze navyše, pritom si kúpia radšej drahé cigarety, chodia do kaviarní na kávičku, platia nemalé účty za mobil.Ja si myslím, že kto naozaj chce, si tie peniaze proste nájde.A je asi mnoho ľudí, ktorí si myslia, že pomôže len liek, ktorý bol predaný na recept od lekára. Poznám mladého chalana, ktorý kôli vysokému cholesterolu berie roky crestor, či tulip, lebo je presvečený,že inej cesty niet, že by snáď zomrel, keby to nebral.Alternatíve neverí, životosprávu neupravil, začína mať problém zo svalmi na nohách (podľa mňa vedľajší účinok liekov).Takže, kto chce kam...

IvanBA

farmacetka-nesuhlasim s Tebou. Z toho co pises vidím, ze predavas nie najlacnejsie doplnky, dobre profitujes, das si zo svojej ponuky co chces. Predsa ja to predavam a mozem si to dovolit,pojde mi to mozno zo zisku,alebo si to das v nákupnej cene.Psychycky je to stravitelné.Príklad:Teraz si to spocitaj a zistis, ze denne zjes za 30-40 Sk. Kolko je to za mesiac ?
A co cena za lieky ? Mnoho je takých ktory daju okolo 800- 1000 sk ( do 33 eur/mesacne+ doplnky za 1000-1200 Sk ?Asi si zdravá a bez liekov je to ozaj dobra cena.Ale co ten, ktorý este kupuje lieky + plati lekara , a 2500 Sk je prec. To mozem hovorit o strede. Treba sa pozriet aj okolo. Podla zakaznokv by si mohla posudit, kto na to ma a nechce, alebo chce a nemoze si to dovolit.