Šampóny Oriflame

Príspevok v téme: Šampóny Oriflame
machulka006

Som síce poradkyňa Oriflame, ale viac menej ešte začínajúca a nemám ešte také skúsenosti so všetkými výrobkami Oriflame... preto by ma zaujímali ohlasy na šampóny Oriflame... aké máte s nimi skúsenosti, aké sú po nich vlasy, či z nich nesvrbí pokožka hlavy, atď...
ďakujem vopred za nejaké tie info...

machulka006

ja viem, Alverde Alverde, všade na mňa útočí samé Alverde... dnes som pri tejto značke stála v DMke asi pol hodiny, chcela som si vziať sprcháč a nakoniec som si nevzala... proste mi to nevonia... a šampóny už vôbec nie... obávam sa že so šampónu by som mala matné tvrdé vlasy a to zas nechce... :(

malickasom

uprimne?sampon na vlasy des a hroza... take lupiny som este nemala ako po nom...ale kazdemu vyhovuje daco ine...

machulka006

no tak ja fakt už neviem čím sa mám umývať... táto látka sa dáva do všetkých sprchovým gelov a do všetkých vlasových šampónov... :(

Mimi323

Machulka, na nete je toho viac, sú názory že to je škodlivé (doložené výskumami) a je tam aj názor že to nie je škodlivé (ale nie je to ničim podložené), len je napísané, aby sa ľudia nebáli, že to nie je rakovinotvorná látka.
Je to lacná chemická látka, ktorá dobré pení, dobre odmasťuje (používa sa aj na čistenie podláh v garážiach), môže spôsobovať vypadávanie vlasov, pretože oslabuje vlasové folikuly. Je to silné dráždidlo. Používa sa pri výskumoch na rozdráždenie pokožky zvierat, aby mohli potom sledovať hojivé účinky jednotlivých výrobkov.....

machulka006

nevie mi nikto povedať čo zlé táto zložka v šampónoch a sprcháčoch spôsobuje? sodium laureth sulfate

machulka006

Mimi323 - musím smutne skonštatovať, že tú zložku, ktorú si napísala, šampóny oriflame obsahujú... myslím ale, že túto zložku obsahuje drvivá väčšina šampónov aj v drogérke... (schauma, garnier, gliss kur, l oreal, ...)... čo si o tej zložke čítala? prečo je to také škodlivé?

machulka006

katrinka.katka:) - no , veľa jej doma zas nemám, som študentka, takže moja peňaženka by to asi nezvládla, kebyže si mám kúpiť všetko čo sa mi páči, ale mám napr. make up, špirálu, krém na ruky, atď... obľúbila som si aj ten horúci olej na suché vlasy s kokosom a ryžovým mliekom... :)