tehotenstvo a vegetariánstvo

mira

Vegetariánstvo typu špagety so syrom, kečup, vajcia, chlieb nie je dobre zostavené. Vegetariánska strava musí byť pestrá. Pestrosť zabezpečuje celá škála zelenín, obilnín, strukovín, semienok a doplnkov. Pestré sú i spôsoby prípravy. Tak že každý deň máme niečo iné. Ona okrem toho jedáva škodlivé tuky zo syrov a vajec a veľmi prekyseľujúci kečup. Tuky by mala jedávať panenské, najlepšie sezamový a lebo slnečnicový.

Sestra by sa mala poradiť o jedálničku, prípadne si pozrieť tu :

www.prirodnivyziva.cz
recepty:
www.makrobio.wbs.cz

jalla

az tak s tebou nasuhlasim,ze clovek je vsezravy a vychadza to z jeho traviaceho traktu...ved si porovnaj,co mame odlisne od masozravcov:
1.clovek a bylinozravce maju spodnu celust pohyblivu vo vertikalnom aj horizontalnom smere,mozu hryzt a zuvat,masozravce len vertikalny smer,potravu moze len trhat
2.clovek ma sliny zasadite a obsahuju enzym ptyalin,ktorym sa stiepi skrob na sladovy cukor-maltozu,masozravce maju kysle sliny schopne rozkladat zivocisne bielkoviny
3.zaludok cloveka je podstatne clenitejsi ako u masozravcov,potrava sa meni na chymus,ktory opusta zaludok za 2-4 hodiny,v pripade masa sa tato doba predlzuje,co sposbuje tazkosti
- v zaludku masoz.sa vylucuje 20-krat viac kys.solnej
4.moc cloveka je zasasity,moc masozr. je kysly
5.jazyk cloveka je hladky,masozr.maju drsny
6.clovek ma ruky prisposobene na zbieranie potravy,ovocia,masozr. maju pazury na trhanie a uchytavanie koristi
7.masozravce maju enzym urikaza,kt. rozklada kys.mocovu,clovek ho nema

takze nemyslim,ze to maso aj ked v tehotenstve je nevyhnutne a urcite na to nase telo nie je prisposobene,ale kazdy mame iny nazor,ale fakty su fakty
a okrem toho maso strasne dlho travi,medzitym kysne a hnije v zaludku,cim sa do krvi dostavaju toxiny

vevericka

monika..nas prapredok bol bylinozravec lenze evolucia to napokon zariadila tak, ze clovek je vsezravy vychadza to z jeho traviaceho traktu..jedinci prisposebeni zrat vsetko, lahsie prezili rychlo meniace sa podmienky, ak sa zas zmenia ( o com pochybujem, kedze clovek nie je uz cisto odkazany na prirodu a potravu si pestuje, ci chova) a budu zvyhodneni vegetariani, mozno o par tisic rokov budu ludia iba vegetariani, alebo naopak..ale hnat to niekam umelo, nie je dobre..RNG to trafil..ja som toho nazoru, ze nic sa nema prehanat, strava ma byt pestra ani vegetarianstvo, ale zas ani same klobasky:)

RNG

Aj opice v pralese su povacsine bylinozravce a vegetariani, ale si predsa doplnuju stravu jedenim mravcov. V zaludku im nasli aj pozostatky vtakov, takze s tym "bylinozranim" to nie je tak celkom iste.
Inac podla poslednych lekarsky dietetickych odporucani, ked neberies v tehotenstve aspon trochu rybacieho oleja, budu ti chybat omega 3 oleje, hlavne EPA a DHA, ktore su potrebne na vyvoj mozgu a nervstva plodu.
Deti, ktorych matky brali rybaci olej maju aj lepsiu kostru(vitamin D, ktory sa nam v zime nevytvara v dostatku ale v rybacom oleji ho je dost)
aj vyssie IQ, v priemere az o 10 bodov.
Lanovy olej to zoalbohu plne nenahradi, lebo telo ma obmedzene tvorenie EPA a DHA z lanoveho oleja(ALA=alfa linolenicka kyselina)

monika+íá

prepač ale mylis sa, človek nebol vsezravec, ale bylinozravec takze aj ludske telo bolo stavane na vege stravu, vsezravcom sa človek stal postupne.

zeruchka

no tak moja kamaratka bola vychovavana ako vegetarianka. prvy raz jedla mäso ako 17rocna. No a teraz je dalej vegetarianka a nikdy nemala problemy so zdravim. Ako ono mäso ma vela vitaminov ale vegetariani ho vedia aj ako tie vitaminy a cim nahradit

vevericka

ja som sa na tuto temu rozpravala s jednou profesorkou, co nas mala na embryologiu, mam znamu, co je vegetarianka a pocas tehotenstva veget. dodrziavala, ta profka mi povedala, ze to neodporuca, predsa len, clovek ako taky, je tvor vsezravy a ked je zena tehotna, mala by jest aspon ryby a hydinu, aby babatko neochudobnovala a dolezite stavebne latky, jasne, ze bielkoviny su napr. aj v strukovinach, ale zivocine su zivocisne..co sa tyka tvojej sestry donut ju aspon jest vela ovocia a zeleniny, ked uz nie maso, vajicka su fajn, ale nie prazene a zas nie velke mnozstvo..:)

monika+íá

ja som vegetarianka uz viac ako desat rokov, aj počas tehotenstva som neprestala, dieta sa narodilo zdrave nič mu nechyba, teraz papa kuracie maso a rybu, braučovinu mu nedavam. nie je dolezite či jete maso, ktore je často krat aj na skodu, dolezita je pestra strava, zas kazdy den spagety zo syrom to asi nie.

klára 3

a už teraz sa vyhráža, že ona takto bude aj dieťa vychovávať. Hovorím jej: ja ti dám. nevieš čo je dobré. však keď nebudeš pri ňom ak bude väčšie tak ja mu dám aj klobásu.

klára 3

nejedná sa o mňa ale o sestru. Ale ona je len treťom mesiaci a vidím, že nič moc neje, lebo aj z toho vegerianskeho si vyberá, taká je rozvoľnená. Napr. vypráž.karfiol-nie, omáčky-nie. len veľa chleba so syrom, špagety s kečupom, chleba vo vajíčku. Ovocia tiež nič moc.