Stahovanie domov po rokoch v zahranici

Príspevok v téme: Stahovanie domov po rokoch v zahranici
livia007

Hmm kto ma podobnu skusenost, ze sa po rokoch prestahoval naspet na Slovensko. Ake to bolo si zvyknut? ja sa dost domov tesim, ked som pred 4 romi odisla do Londyna tak som vedela,ze sa chcem vratit,ale chcela som si zdokonalit anglictinu a nazbierat pracovne skusenosti v mojom obore-administrativa. vraciam sa asi prave v tu najnevhodnejsiu dobu ked libra=euru a ked je kriza,ale aj tak chcem ist.Zacinam mat strach a obavy ,ze ake to vsetko bude...ten neznamy ,novy zaciatok..

v-lad

Livia007, este mi prosim ta napis ake papiere treba vziat domov okrem P45...mozes ma kontaktovat aj na mail v-lad@azet.sk vdaka...

livia007

vecernica- ja tu pracujem v it ako business developer ale nikdy som Londyn nemusela. ak sa chces niekam dostat tak sa dostanes aj v zahranici a ak ti je dobre ako upratovacke ci podobne tak nech sa paci. a preco sa hambis za ludi co odcestovali do zahranicia?? ja si myslim,ze som tuna za tie 4 roky nazbierala kopec skusenosti kt. by som nemala moznost ziskat doma a urcite i nic neutieklo. mam rada challenge a to je vsetko. a to ze idem teraz domov nie je privina krizy ale moje rozhodnutie. tak neodsudzuj nikoho. dakujem

vikuska

podla mna tu je to horsie ako v zahranici,na kazdom kroku sa prepusta alebo ked aj robotu mas robis cele dni za strasne maly plat, takze nechapem ako si sa vobec mohla vratit. myslim ze sa po navrate rychlo preberies a vratis spät.
a ze nasi VS vzdelani ludia robia v zahranici doslova chudacke profesie tak sa nedivim lebo tu lekar alebo profesor zarobi ovela menej ako tam robotnik a z niecoho musis predsa zit!

vecernica

strasne...po pol roku uz o.k.ide o to ake mas priority ci robit.hanbim sa za slovakov co robia kopacov na "zapade"..
najprv som nic nemala proti njede o to ze ing, kope napriklad v prahe, ci v hainburgu....ide o to preco!!!
.potom som si vsimla hodnoty tych ludi ,,prachy prachy prachy,,,je mi vyslovene trapne ked vidim ,,slovakov ako sa idu posrat s nejakej ceny o 2 eura lacnejsej a nakupuju kraviny ktore ani nepotrebuju...ide o hodnoty o ktore sa lisime od ludi zo zapadu ktory maju prebytok,a uz sa dokazu zaujmat nad materialne hodnoty,,,na slovensku bohzial su ludia moc materialisticky,,najma dedincania.....no co uz namezny robotnici sa vracaju ,,je kriza..

katulik

ahojcek,ja som sa vratila domkov po 11 rokoch.zila som v AT a potom v IT..ale uz by som zo svk nikdy nesla prec.doma je fajn,aj ked ja som ani v cudzine nemala problem s nikym..nasla som si fajn job a pomaly si zvykam.netvrdim,ze to budes mat lahke,ale katastrofa to veru nie je..neboj..a ked ovladas perfektne aj,iste sa nestrati..tak vela stastia..a nemas sa ozaj coho bat..ved sme doma:-)

sandy21

no budes to mat asi tazke zvyknut si po Londyne na male slovensko. z akeho mesta si? ja som v nemecku a na sk by som uz nechcela dojst nastalo, ludia su tam k sebe taki divoki

v-lad

Ja sa tiez chystam v maji domov po 4roch rokoch pobytu v UK...a na rozdiel od teba nemam ani pracu ktora by ma bavila..:-)
ale aj tak sa domov tesim, urcite aspon na rok, ak to nepojde, tak sa mam kam vratit, zivot tu bol celkom fajn...

livia007

ja uz nemam nad cim zvazovat lebo uz ma odstahovali a v utorok odlietam:-))zvazovla som to od minuleho marca a dufala som ze ma prijmu na staz do grecka co sa ocividne nekona tak idem domov.ak si nenajdem pracu kt. ma fakt bude bavit tak asi si opet zbalim kufre ale uz zvolim inu krajinu- dazd fakt nemusim:-))