co nam urobila bulimia a anorexia

Príspevok v téme: co nam urobila bulimia a anorexia
kaine zoe

Ahojte, poznate ma, som tu uz roky, PPP trpim 9 rokov. presla som si vsetkym, psychiatriou, liekmi, terapiami, skupinkami. Som v procese, modlim sa uz len aby to dlho netrvalo lebo uz dalej nevladzem takto zit ale sama to neviem zastavit. Zakladam tuto temu, kde budeme pisat co nam PPP sposobila - po zdravotnej stranke, po emocionalnej, aj po inej. Do toho. Mozno to bude pre niekoho tak odstrasujuce ze to nikdy nebude chciet ani skusit. A mozno to bude aj pre nas take usvedcujuce, ze sa nam to skor zhnusi... Dakujem kocky za uprimnost !

monica gazpio

Anorexia striedavá so záchvatovým prejedaním mi spôsobila toto: 5 krát pokusy o samovraždu, 6 krát na psychiatrii, depresie, striedavé kolísanie hmotnosti, zhoršené známky, nemohla som si spraviť maturitu, čo ma neskutočne mrzí. :( A ešte mi priniesla schizofréniu, ktorá je žiaľ na celý život. Furt musím užívať liek. A nanajvýš mám strach dôverovať ľuďom a nulové sebavedomie.

sunshine

bulimia (9-10 rokov): apatia, depresie, znicena plet, opuchnute uzliny, problemy s travenim kazdeho druhu, niekedy je to horsie, niekedy lepsie... ked sa na tie roky divam spatne,splyvaju mi v sedu hmlu.

kalinka

vilaamalka, ja ti len chcem povedat...ja som anorekticka a asi pred dvoma dnami som sa rozhodla to povedat priatelovi, aj ked som sa velmi bala. Ale vzal to uplne super, rozpraval sa o tom so mnou dlho. Najskor ho to sokovalo riadne, ale snazil sa to pochopit a zistit, ako moze pomoct. Ja viem, ze mi pomoct nemoze, ale to vecne zatajovanie ma zabijalo, som rada, ze som sa odhodlala mu to povedat.

gracy

uha ked citam tie nasledky... ja mam bulimiu tak cez 2 mesiace a zatial z tych nasledkou akurat vlasy mi vypadavaju a cela hubka ma boli...
uplne strasne to je, nechcem to robit ale je to silnejsie ako ja, kazdy den si poviem ze dnes uz nie a vzdy som tam kde som bola. ale dnes...

stelka

Preteky ma ani nenapadli, nechválim sa tým, málokedy tu píšem, chvália sa tým iba baby, ktoré navštevujú stránky ako pro-ana alebo pro-mia. Na jednej takej stránke som bola len raz v živote, ked som chcela vedieť o čo tam ide. Ked som si to všetko tam čítala, myslela som, že sa mi sníva a už nikdy som si ju neotvorila

pani m.

len aby tu z toho neboli "preteky" ktora horsie vyzera ktorej sa kolko vztahov rozpadlo a podobne nepodcenujem tieto diagnozy ale mi to pomaly pripada ze sa s tym skor chvalite ako ze sa z toho chcete dostat

stelka

super téma, dúfam, že bude pôsobiť odstrašujúco pre tie dievčatá, čo o tom čo i len uvažujú. Takže ja mám problémy s jedlom osem rokov a následky: pokazené zuby, ranky v ústach, suchá pokožka, pokazená pleť, návaly tepla, bolesti hlavy, pokazené trávenie - pravidelné krče v bruchu ale aj všade okolo neho, nafukovanie, hnačky, zápchy a neviem čo ešte, bolesť v hrudi, vždy keď si večer ľahnem, vysoký cholesterol, okrem toho časte depresie, návaly uzkosti, strata záujmu o veci, ktoré ma naplňali, nervozita, uzavretosť a neschopnosť pracovať a vyhýbanie sa kontaktu s ľudmi. o náraste váhy ani nehovorím

vilaamalka

pytam sa, lebo ja som tiez bulimicka, mam priatela, ktory o tom nevie... zatial s nim nezijem, takze sa to vlastne este da skryvat...ked som s nim, tak sa vacsinou drzim - ten akurat nevie pochopit moje jedalnicky - aj ked vracala som uz aj u nich :( ... neviem si predstavit, ze by som mu to sama povedala... strasne sa hanbim za to, co robim... je mi zo seba samej zle...ako sa mu potom ja sprotivim?? chcem s tym velmi prestat, aby som mu to nikdy nemusela povedat, neviem ci sa to da...
tiez si uvedomujem ako mi ta svinska bulimia zmenila zivot... ako sa uz neviem tesit z normalnych veci.... je to zvratene, ale uz som sa prichytila pri tom, ze ked viem ze dalsi den nebudem moct jest a vracat, tak sa na ten den ani netesim,skor sa ho bojim... akoby sa bez toho uz nedalo ani zit... Ja uz neviem ani ako zacat... a tak by som chcela...

kaine zoe

hej, vie o tom. ako to vnima? to je na cele eseje... asi si vies predsatvit, ze z toho nie je nadseny. naopak - aj jeho uz chytaju depresie, povedal ze bolo "len par dni co bol so mnou stastny" a nemozem mu to vycitat. toto som urobila nielen zo svojho zivota ale aj z jeho. povedala som mu to sama. to sa naozaj neda tajit. mozno chvilu, ale potom nepozna teba ale iba niekoho na koho sa hras... je to tazke