Herpes! veľmi často

mucinko

Ja som velmi trpela na herpes, ked som bola mlada. Vtedy som mala velmi vazny nedostatok zeleza v krvi, malo hemoglobinu. Asi by bolo dobre si dat urobit krvne vysetrenie. Tiez som si za tie roky vsimla, ze sa mi herpes na perach vyhodil vzdy vtedy, ked som mala silne nervy a stresy. Co mi ale zaberalo bolo, ze ked som na perach citila jemne svrbenie, co bol jasny priznak toho, ze sa mi ide vyhodit herpes, ihned som si miesto potrela cistym liehom z lekarne. Vtedy akoby sa herpes zarazil a nevyrasil do takej velkosti, ako ked som si miesto neosetrila liehom. Totiz tie kremiky z lekarne by sa tiez mali natriet uz pri prvom pocite, ze sa herpes ide vyhodit. Vtedy zaberaju. Uz na rozvinuty herpes nezaberu.
Dobru noc,
Mucinko

Peto T

RNG napísal mnoho metód posilnenia imunity a má pravdu. Herpes vírus treba držať pod kontrolou, lebo môže toho spôsobiť viac. To, že sa prejavuje, znamená slabú imunitu. Treba posilniť imunitu, nie krémovať pľuzgiere.

Jednou z vecí, potrebných pre posilnenie imunity, je vitamín C. Mne sa herpes prestal objavovať po tom, ako som začal užívať 2000-4000mg vitamínu C denne (v rozdelenmých dávkach počas dňa).

Dovtedy sa mi objavoval vždy pri oslabení alebo chorobe, a trval 5 dní. Ako som začal užívať vitamín C, herpes trval čoraz kratšie, bol menší, až sa po ca 3 mesiacoch neustáleho užívania vytratil úplne.

Takéto dávky sú bezpečné, ak človek netrpí poruchou obličiek, metabolizmu železa a medi alebo vážnym deficitom G6PD. Treba viac piť, užíva sa najlepšie s jedlom. Vyhýbame sa prípravkom s umelými farbivami a príchuťami.

Vhodné je doplniť aj zinok (20-25mg denne), B-komplex (napr. pangamín, existuje aj cukrom potiahnutý ktorý chutí lepšie) a vitamín D (krátkodobo, napríklad pri vypuktnutí oparu, sa môže dať až 50000IU za týždeň).

Viac info: rizikaockovania.sk

RNG

Zvysovanie imunity zvnutra robi ovela viac proti vsetkym viralnym, vcitane herpesov, ktore mame temer vsetci v tele permanentne, nez vsetky mastickovania a specialne ozarovania zvonku. Virusy su v celom tele a objavia sa naplno, ked je telo oslabene. A nesposobuju len opar, ako sa mnohi naivne nazdavaju, ale aj poskodzovanie nervov(bolesti, depresie...), poskodzovanie sliznic(zapaly...)poskodzovanie zaludocnej sliznice, pankreasu, pecene atd, su aj jednou z pricin tzv. autoimunnych chorob(v spojeni casto s bakteriami a mykoplazmami)
Takze znova zdoraznujem, zvysujte si viralnu imunitu a kazdy by mal brat aspon selen, zinok a obcas probiotika, ti co maju viac problemov tj castejsie sa opakujuce prejavy(opar, pasovy opar, bolesti z roznych zapalov atd) si mozu vybrat s nasledujucich zoradenych zhruba podla ucinnosti
aloe vera(dlhodobo brane zvysi imunitu voci nielen virusom ale aj inym), l-lysin, vitamin C vo vacsich davkach, echinacea, baza, astragalus, GSE, oreganovy olej,collostrum, lapacho, extrakt z olivovych listov a chaparal(larrea tridentata)