Zalezi na nazore inych ludi ?

Príspevok v téme: Zalezi na nazore inych ludi ?
janka

Nechcem aby tato tema vyznela nejak detinsky,mam 22 rokov.Od malicka vsak trpim nizsou sebadoverou (niekedy mam v tomto horsi den,inokedy lepsi)aj ked by som nemusela. Stale vsak riesim co si o mne myslia uuplne cudzi ludia-zvyklo to byt ovela horsie ked som bola mladsia,lebo ked sa niekto na mna pozrel a myslela som si to bol skaredy pohlad,tak hned som si nahovarala,ze ma nema rad,ze som mu nesympaticka,atd. Teraz uz to az tak neriesim..vacsinou.. Ale trapi ma jedna vec. Poslednu dobu si velmi uvedomujem ze stale riesim ludi v autobuse,ani neviem ci uz zo zvyku alebo preco.Viem ze pravdepodobne si nikto nikoho nevsima,ved kazdemu je to jedno. Neviem ako to vysvetlit,ale akoby som chcela na kazdeho vplyvat pozitivne,sympaticky,aj ked su to cudzi ludia.Dokonca minule ma napadlo,ci nahodou neposobim namyslene-lebo poslednu dobu musim cele dni cumiet do PC a mam opuchnute oci,unavene,a ked sa na seba pozriem do zrkadla tak vyzeram akoby som mala priiserny pohlad. :( Ja uz neviem,ci aj ostatni take veci riesia,alebo co s tym robit.. Budem rada ked mi niekto poradi.. Dakujem

cajik

haha :D zacnem citat temu a je mi to nejak podozrivo blizke,akoby som o sebe citala.. a pozriem Ip,a toto som pisala fakt ja :)
stale som sa toho nezbavila uplne..ale uz sa to lepsi..paneboze, to uz ubehol rok odkedy mam spuchnute oci dakedy ?! :)

alz-bee

Ja som mala mozno podobny problem. Strasne neznasam konflitky...a preto som sa stale snazila so vsetkymi vychadzat len v dobrom. Kazdy ma povazoval za dobru Betku, ktora sa nikdy na nikoho nenahneva..a zacali to zneuzivat. Hlavne na strednej to tak bolo-Betka daj mi odpisat ulohu, porad mi na pismoke...atd. Az som si uvedomila, ze co som ja taka blba a necham sa vyuzivat? Spravila som tomu razny koniec, lebo som pochopila, ze v zivote nemozem chciet vychadzat so vsetkymi len v dobrom. teraz, ked ma niekto naserie, alebo sa mi nieco nepaci, tak to poviem tomu cloveku priamo (nekricim nanho, len mu poviem moj nazor a je na tom dotycnom, ako sa s tym vysporiada)...mozno to uplne nesuvisi s tvojim problemom, ale chcem ti tym povedat, ze kasli na to, co si myslia ini ludia. Ved tych ludi v autobuse uz mozno ani nikdy nestretnes, tak naco sa nimi zapodievas? Ludia su taki, ze vzdy si budu mysliet len svoje...keby si bola spatna, tak si v hlave povedia-fuj, to je skrata, keby si bola pekna-tak si povedia to je ale fiflena (jasne,ze nie vsetci su taki..to len uvadzam ako priklad:))...ked chces na vsetkych pozitivne posobit, tak sa nauc jednu vec-nauc sa mat rada samu seba, byt so sebou spokojna a potom tu spokojnost budes zo seba vyzarovat aj na inych...lebo to, ze sa ma clovek aspon trochu rad a je so sebou spokojny neznamena automaticky, ze by bol namysleny...mna proste nezaujima, ze co si o mne myslia ini ludia...samozrejme, ze mam urcite hranice, za ktore by som nesla, lebo by som sa jednak hanbila pred tymi ludmi, ale v prvom rade sama pred sebou. Ako priklad ti mozem uviest den, ked som cestovala s kamosmi punkacmi na festival a spravali sa ako uplni chudaci. Chlastali, fajcili a hulakali vo vlaku...proste som sa za nich hanbila. Tak ale to je ich punkacska filozofia-nemat hranice...ja zas az tak extremna nie som.
Proste bud sama sebou, bud v prvom rade spokojna ty sama so sebou a na inych sa vykasli!

leerka

ja ti poviem, co si o mne mylsia cudzi luida,...som pre nich namyslena, drza dievcina z mesta (teraz byvame na dedine) ,ale mne je to uplne jedno, ja cudzich neriesim, ak ma niekto so mnou problem, budem rada, ak pride za mnou a povie mi to a vydiskutujeme si to...lebo rozpravanie poza chrbat neznasam najvaic zo vsetkeho...zalezi mi len na tom, co si o mne mysli moja rodia, moji kamarati a samozrejme praitel a od nich si aj necham poradit...ostatnych neriesim...