pestovanie kaktusov

kaktusar

kaktusy pestujem 20 rokov,nie je pravda čo tam pisali že polievat raz za mesiac,inak v zime bude mat malo zasobyx,a potom su stuhnute a neesteticky vzhlad,mam na to velmi dobre skusenosti,a hnojit je nesmierne dôležite,ja davam 2x do mesiaca,aby boli krajšie a hlavne ochrana pletiv čo je dôležite na zazimovanie, na slnko nie všetci kaktusy znašaju,niektore(aj mammillarie)kaktusy to priam spalia,znaša iba polotien,a niektore vyžaduju priame slnečne žiarenie!(aj niektore mammillarie)takže Mammillaria lenta:znaša priame slnko(ale nie žiarenie),kvitne cez den,min.teplota 10 stupnov(no nemusia byt presne 10 st,môže byt aj 15 st.v zime)kvitne od koncom jari až po začiatok jesen. Jozef z Rožnavy

ethel

polievať raz za 10 dní do mištičky nie zvrchu,cez zimu najlepšie dať na chladnejšie miesto,kde ale nie je pod 0 stupňov.Na jar vyložiť na balkón keď nočné teploty neklesnú pod 7-10 stupňov.To mi poradil velkopestovatel kaktusov a začali aj mne kvitnúť.Ja nehnojím,črepníky by nemali byť zbytočne velké a zeminu zmiešaj aj s pieskom....

tinulik24

no jasné - kaktusy sú celkom nenáročné - ako som zistila keď mi jeden spadol z parapety, už som myslela že je po ňom - celý sa vysypal - a o týždeň na to mal dva kvety:)tiež ho mám na slnečnej strane a polievam málo.

zjuzjika

o kaktusy sa netreba neak extra starat ja mam jeden uz niekolko rokov a sem tam raz do mesiaca ho polejem a raz za polroka tusim by sa mal hnojit sa mi zda...ale ja som ho este nehnojila...a pekne na slniecko s nim....

jajka001_

suhlasim s foniou, tiez som mala kaktusy a kedze mam problem si spomenut ze kvety treba poliat, skvele sa im darilo :)

fonia

Mala som 5 kaktusov a teraz som k nim kupila dalsie dva. Mam ich na okne, ktore je obratene na skor na juhozapad, cize maju dost slnka.

fonia

Ja ich mam pri okne a skoro vobec sa o nich nestaram, mozno raz za mesiac im dam vodu. Oni su ako introverti, cim menej sa o nich staras, tym su spokojnejsi, 2 mi aj vykvitli minuleho roku.