slnko a 1.rocne dieta

mamina123

zacalo teplo a svokra kupila malemu s OF 30,,lenze na lickach ma drobnucke hnede supinky,,predtym to nemal,je to zn.NIVEA.uz mu to nedavam,,bol nim natrety asi 4 krat,,ale totalne vysusena pokozka.mam ist na kozne alebo pockat tyzden kym pojdeme na poradnu??

moja rada

na nase podmienky postacuje pre rocne dietatko 30tka, ak idete na dovolenku k moru tak 50ka. Ja som chcela nieco zo zn. Nivea, ale ma v lekarni "odhovorili" a aj pediatricka vravela ze radsej nie, a poradili mi obe zhodne MICROSUN BABY - dostat len v lekarni, predpisuju to aj kozní lekari ...... nie je aromatizovaný, nevysype sa ti - vrelo odporucam.

Ivka 1

Je potrebne pouzivat opalovacie kremy bez parabenov a inych chemickych prisad, lebo su rakovinotvorne. To by som sa bala dat aj na seba a nie tym natierat male babatko.
Ta slnecna kozmetika moze byt dobra ale kde je zaruka,ze je aj bezpecna ? Ma nejake pecate kvality ,ktore to zarucuju?

delphia

zadajte do googla: detská snečná kozmetika a vyhlada sa spustu stranok. ak je mozne, zvolte pre deticky skor bio kozmetiku bez parabenov a konzervantov, aby sa predislo drazdeniu pleti

delphia

mamicky pozor na kremy s vysokym UV filtrom. cim vyssi faktor, tym viac chemie krem obsahuje, a teda je tym viac drazdivy na citlivu detsku pokozku.
RNG tu pisal, ze kokosovy olej je prirodzenym filtrom - myslim faktor 5 (asi?).
neviem vam nic konkretne poradit, okrem toho, ze nevystavujte deticky priamemu slnecnemu ziareniu. deticky nie su zmensenina dospeleho cloveka, a teda aj plet ovela intenzivnejsie reaguje na UV luce nez koza dospeleho.
ak sa dopracujem na nete k nejakym baby kremom na slnenie, tak dam vediet :)

msaj

je to ťažko, skús si vypýtať vzorky, je to dosť drahá záležitosť a nemusí sadnúť, sestra vlani kúpila malému v lekárni /už si napamätám značku/ OF30 na odporúčanie lekárničky, vyvalila za to 300,- za 100ml, a nechcite vedieť, akú dostal alergickú reakciu a pritom vraj vhodný pre deti...

Ivka 1

Mamina ak chces, napis mi na mail. Mam velmi dobre skusenosti s kremom s ochrannym
faktorom 30 ale je na prirodnej baze a bez vsetkej tej chemie, co ponukaju v lekarnach. Je vodeodolny.