keď nestačí materské mlieko

Príspevok v téme: keď nestačí materské mlieko
marienka40

Ahojte mamičky, sesternica má malého 6 mesačného chlapčeka, ktorého stále dojčí. Pomaly rozmýšľa nad prikrmovaním, pretože malý si pýta stále viac a viac a jej mlieko mu už nestačí. Nejaká známa jej vravela o umelom mlieku, ktoré má probiotiká a špeciálnym procesom upravené bielkoviny a také zloženie, ktoré kopíruje materské mlieko (je to BEBA). Máte s týmto mliečkom nejaké skúsenosti? Ďakujem :-)

dd

tinka - co sa tyka varenia zo zeleniny z obchodu, ja som zas citala opacny nazor jednej ceskej pediatricky..sa jej v online poradni vela mamicky pytali, ci varit, ci radsej kupovat hotove..a ona im povedala, ze pokial maju doma dopestovanu, "cistu" zeleninku, tak varit..ale ze ak by mali varit zo zeleniny z obchodu, v ktorej je kadeco, tak ze to radsej kupit to hotove..co sa tyka tych znaciek a roznych vyrobcov - je mi to aj celkom jedno uz, ked mi to dcerka nejedava..tiez tak kazdy druhy den jej varim a takisto nema s nicim problem..ovocne vyzivy papame tak jednu-max.2 za mesiac(aj to je niekedy moc), skor cerstve ovocie..no a granulovane caje - urcitu dobu som dcerke davala hipp na dobru noc, alebo taky nejaky je..ale uz ani ten jej nedavam, v lekarni kupim sypany rumancekovy a osladim jej troska domacim medom..

petri

díky tinka,,,k tvojmu odnaúčaniu od cumlíka,pýtala som sa na to špeciálne mojej sestry a ona odnaučila malú tak,že jej povedala,že ho zjedol psík u babky, niekolko dní ho ešte pýtala,a potom na nho zabudla, malá mala niečo do 2rokov.tak asi tie zvieracie poviedky zaberajú.tak ti držím palce aj tvojmu "závislákovi"ahoj

tinka228

dd - čo sa týka granulovaných čajov (bez rozdielu značky) tak tie pediatri a aj zubári neodporúčajú vôbec lebo sú sladené. my sme ich však pili tiež ale robila som mu ich veľmi slabučké (štvrtinová dávka oproti návodu) a postupne sme prešli na čistú vodu.

tinka228

gilberto - ja som ten pojem rysula nemyslela ako urážku. mne to príde celkom milé. ale sto ľudí, sto chutí :-)).

a čo sa týka hotových príkrmov z obchodu, tak tiež som radšej za varené doma aj keď nie každý má možnosť mať doma dopestovanú zeleninku. ale môj názor je že radšej doma uvarené aj keď zo zeleninky z obchodu ako hotový príkrm. mne malý nechcel a ani nechce ani ovocnú výživu. nikdy som mu jedlo ani nezmrazovala, vždy som varila aj varím každý (príp. každý druhý deň) a zje mi všetko.

Gilberto - hotové jedlá pre bábätka vyrába viacero výrobcov nielen HIPP a prísne kritéria musia spĺňať všetci výrobcovia detskej stravy. raz som čítala rozbor a porovnanie viacero výživ a práve HIPP obstál najhoršie. ako najkvalitnejšia detská výživa bola OVKO.

čo sa týka kaší, tak mne sa najviac páčili nestlé a sunarka. a to sme sa ich dojedli viac než dosť.

dd

moze byt, pocula som, ze vraj HIPP robi aj najlepsie tie granulovane caje, ale co je na tom pravdy, netusim..ja ako som pisala, mam zeleninu od mojich rodicov, doma pestovanu, dcerke varim..tie hotove jedla som jej davala len par krat..

gilberto

No tak ja som sa prave rozhodla ze rysula nie som aj ked dojcim. A ja ze ake mile slovko :-DD
dd zevral HIPP vyraba tie hotove jedla pre dietatka v biokvalite. Maju aj certifikat..