aky jazyk???

dobra vila

Hohooo, super jazyky mas na vyber :D. A ked sa uz ucis anglicky a francuzky...hm hm hm...k tomu nieco troska rozdielne by trebalo... ja by som ti radila rustinu. Nie je pravda, ze v ponukach chcu klasiku, rustina je NAOZAJ vychytena (napriklad prave vo francuzsku su dve najpozadovanejsie jazyky CINSTINA A RUSTINA). Ja by som sla urcite na rustinu...Neviem odkail si, ale tu v mojom meste si lahsie najdem spanielcinarku, ako rustinarku. Ja rustinu zboznujem a nemam sa ju kde ucit :(. Spanielcina je krasna tiez, ale to sa beznejsie naucit, keby si chcela... neviem odkial si. Bratislava to isty, tam je vsetko :).
Nemcina je perspektivna tiez (ja napriklad keby som vedela po nemecky, tak asi mozem robit svoj vysnivany job, zial, neviem).
Hovorim anglicky, madarsky, viem cosi prave spanielsky a rusky. A prave tej rustine by som sa chcela povenovat.
Vies co. Hocico si vyberies, bude to dobra volba. na tu taliancinu by som nesla, aj ked ludi ovladajucich ten jazyk je malo, ostatne su perspesktivnejsie. Daj vediet, co si si vybrala :)

katka...

Chcela som ti poradit spanielcinu. Prave sa ju ucim a je to nadherny a lahky jazyk. Ale ak si vyberas medzi nemcinou a rustinou, tak ja som za nemcinu. Vravi sa, ze rustina je teraz "in", ale tak co teraz citam pracovne ponuky, vacsinou vyzaduju samozrejme anglictinu a potom nemcinu. S rustinou som sa nestretla.

jajka001_

nemcina je dost tazka, ak k nej nemas vztah, bude sa ti ucit velmi tazko
bola tu presne tema o tomto rustina kontra nemcina, 90% bolo za rustinu. lebo je to vraj momentalne svetovy jazyk, kym nemcinou sa dohovoris len v rakusku a nemecku.

werca

ja najviac rozmyslam nad tou rustinou a ete neminou...spanina a taliancina sa mi zdaju prilis podobne franine...ale medzi nemcinou a rustinou si fakt newiem vybrat...lebo nemina je dost tazka a podobna angline a z rustiny mam taky pocit, akoby som jej rozumela aj bez ucenia-teda okrem pisaneho :D