Jeho bývalá...

Príspevok v téme: Jeho bývalá...
čo s tým?

Môj priateľ je veľmi dobrý človek. S každým chce vychádzať čo najlepšie a nikomu neubližovať. Páči sa mi to, ja som v podstate taká istá. Veľmi si rozumieme, vo všetkom, som v našom vzťahu šťastná a spokojná, pomáhame si ako len vieme. Je mi vždy oporou. Ale nie len mne. To by mi ani tak nevadilo, ale problém je jeho bývalá. Chodil s ňou 4 roky, a keď sa rozišli, tak ona bola z toho ževraj dosť zúfala. Ja som s ním začala chodiť 3 mesiace po jeho rozchode, dosť skoro, ale o tom som nevedela... Vždy, keď mu ona prezvoní, tak on jej hneď zavolá (samozrejme, keď s ním nie som). Ešte mi to povie. Vždy sa si telefonujú, on mi to vysvetlil tak, že nechce, aby si ona niečo spravila, a on nemá dôvod sa na ňu hnevať, chce byť s ňou aj naďalej kamarát... Dosť často o nej rozpráva, o jej problémoch. v podstate viem o nej všetko, ako sa spoznali, ako spolu začali chodiť, akú má rodinu, kde býva, kde pracuje, kedy má narodeniny. Proste všetko, dokonca aj číslo jej topánok (38). Lezie mi to strašne na nervy. Včera som sa mu to snažila naznačiť, a on hneď, že nemám robiť žiarlivostné scény(len som mu to pekne povedala) Lenže ja ho milujem a nechcem ho stratiť, ale keď to takto bude ísť dalej, tak neviem, neviem... Začínam si myslieť, že ju má radčej než mňa, aj keď on ma ubezpečuje o tom, že nie. No neviem... Čo mám robiť?

sway

Ten posledny prispevok bol odomna.A este nieco,pripada mi chore,ze priatel by dal zbohom pripadnej buducej,ak by ta nechcela akceptovat ako kamaratku.Ak by si robila blbosti a plietla sa im kazdy den do zivota,aj ked ako "kamaratka",je pochopitelne,ze jeho sucastnej priatelke to bude prekazat.

bon

ale kto vravel o kazeni vztahov? ja netvrdim ze by som ho otravovala kazdy den, alebo ze by on otravoval mna spo vsetkym a tak, ale myslim ze sme si uz tolko vzajomne pomohli, ze si zasluzime to , aby nam bol ten clovek aspon do istej miery po ruke, ked to velmi potrebujeme, a nie kazdy je taky ze ma kopu inych priatelov...., viem ze moj priatel nema nikoho tak blizskeho ako som ja, a viem aj to ze je kopa veci s ktorymi sa nikomu inemu uz nedokaze zdoverit, tak preco by som mu aj potom nemala pomahat ked to bdue potrebovat?? ako ja nie som typ co sa bude vtiret niekomu do prdele, a otravovat pre kazdu hovadinu, ale uplne stratit kontakt s niekym koho mam rada si fakt neviem predstavit...., nemyslela som to tak, ze otravovat niekoho vkuse, to by aj mne liezlo na nervy keby mojho priatela nejaka byvala otravovala vkuse, stacia mi jeho kamaratky, ktore bez neho nevydrzia

bon

bon,
je to velmi sebecke pliest sa priatelovi do zivota,ked uz spolu nieste.Nehovorim raz za cas ist na kavu a pokecat si,ale vypisovat mu kazdy den a otravovat s malickostami?To je na zamyslenie.Ja mam priatela tiez velmi rada,zijeme spolu uz nejaky cas a zivot bez neho si neviem predstavit,ale ak by sme sa rozisli,tak zacnem zit svoj zivot a nebudem mu kazit dalsie vztahy.

sway

čo s tým?
Ano sme spolu,uz celkom dlhu dobu,nastastie ma ma rad, aj ked robim sceny:-)Ja som ,ale naozaj nato nemala nervy,ked mu pisala "co robka xxx" a podobne!Co ju to trapi??Nech si zije svoj zivot.Aj ked potrebovala hocijaku blbost ,tak sa obracala na priatela,ktory jej nevedel povedat nie.Co nema dost inych kamaratov,ktori by to mohli zariadit?Najhorsie bolo,ze ked som sa spytala,ze ci ona vie,ze niekoho uz ma a ze by mu nemala vypisovat "nezne" oslovenia ,tak odpoved bola,ze oni sa o tychto veciach nerozpravaju.A ako pise byvalaaa,oni spolu boli dlhu dobu a nerozisli sa s tym,ze boli "na noze",cize to sa moc tazko vysvetlovalo,ze ma to boli a je to velmi neprijemne,ked ona kazdy den napise,co nove...

bon

ale zase baby predstavte si ze by ste boli vy tie byvale..., podla vas sa da len tak zahodit niekolko rokov? ja ked som sa bavila na tuto temu s priatelom, tak ten mi hned povedal, ze kamarati by sme ostali, ze si bezo mna nevie prestavit zivot, aj keby sme spolu nechodli, ved spolu zijeme v jednom byte skoro rok, pozname sa dostatocne dobre, mame sa radi....., ako nechapem ako mozete spalit mosty uplne, pokial vam nevivedie ten druhy nieco fakt krute...., mne priatel povedal ze ak sa rozideme a jeho dalsia priatelka nebude respektovat mna ako kamaratku, tak ma ona smolu...jednoducho neda sa to len tak ukoncit, trocha sa zamyslite aj nad druhou stranou, pokial to teda nie sui len take "detske lasky"

byvalaa

:) viem urcite...je to neprijemne, vlastne vzdy ked ma tvoj priatel kontakt s inou..ale len som ti chcela povedat, ako dievca, ktore bolo na opacnej strane, ze vtedy mi pomohlo, ze sa na mna nevykaslal uplne..ze som sa necitila az tak odstrcena a mozno mi to dalo kus dovod ist dalej(ked on je teraz stastny s inou, tak ja budem vediet byt stastna s inym)a tak to aj teraz je...takze sa neboj:)

čo s tým?

byvalaaa
dakujem, to si ma fakt potešila... len sa proste bojím, chápeš...aj keď ja mu verím, na 100 %, len tie obavy sú tam proste stále...

byvalaaa

ahoj..ja som bola v podobko situacii, ale z inej strany, teda ja som bola tou byvalou...ide o to, ze on ked sa somnou rozisiel, fakt som bola zufala, ale on uz mal inu, takze naspat by som ho aj tak nedostala, co som si uvedomovala..to ze sme ostali v kontakte a obcas si zavolali bol dosledok toho, ze sme boli spolu dlho a kedze sme sa rozisli v dobrom , on sa takisto bal o mna v tom zmysle aby som to prekonala co najskor...nechcem ju obranovat teda..len si myslim, ze aj ked mas pravo mat pochybnosti, ten clovek ta urcite ma moc rad a je to len prejav toho, ze je skutocne spravny chlap..ja ked som ako byvalaaa svojmu byvalemu volala..tak som ho nikdy neprovokovala ani nic..len ze ako sa ma..bez postrannych umyslov..ten cas zanecha v tebe stopu, a casom tie telefonaty prejdu..tak sa neboj

čo s tým?

sway
A ty s ním ešte chodíš? :) Tak ja dúfam,že sa mi podarí to vyriešiť... On má tiež taký istý názor, že sa nemajú prečo hnevať, alebo rozprávať. A ešte mi povedal (a nie raz), že ona je strašne dobré dievča, milá, aj pekná, len toto, že si nerozumeli asi v dvoch - troch veciach, ináč všetko klapalo... Ale nechal ju, lebo ju mal rád, ako sestru... Vidíš, to máme zato, že máme takých dobrých priateľov... :D