bezna porcia jedla

Príspevok v téme: bezna porcia jedla
ilona.s

Ahoj viem ze to bude vyzerat trapne ale chcem vediet aj od nejakej nezainteresovanej osoby aka ja taka bezna porcia jedla pre 15rocne dievca a ako by mal vyzerat jej jedalnicek... napr. kolko krajcov chleba na ranajky a tak...a ci je normalne ak zje na ranajky 2 krajce chleba, cele balenie (110G) apetito lucina a este aj 5 platkov sunky. Nie je to uz prejedanie sa?Alebo bezne zje k jednemu rozku aj 70g pastety, nemoze jej to ublizit?Nie je to vela?Pytam sa lebo sa jedna o moju dceru a ja sama jem ako vrabec tak mi to pride divne :) ako to vidite vy?

elisa_bone

zuzic skus pangamin- to su take pivovarske kvasnice a podporiju chut so jedla.Alebo mam este rada aj nutridrinky- po nich mam stale na nieco chut :)

zuzic

tak to by som aj ja rada vedela.mne nechuti jest nic a keby mama nebola doma v pohode cely den nic nezjem. neviete ako si mam podporit chut do jedla???

lucinkaa14

cawko newem ci to tu patri ale xcem od was nazor ci musim jest kazdy den polievku aj s druhym jedlom bo mama ma furt nuti ale ja ich neznasam treba ich na co su?

ilona.s

Aha tak vam dakujem, trocha ste ma ukludnili :-). Len s tym ovocim neviem, ona ho vobec neje a ani zeleninu, pretoze ju to naduva.Ale aspon berie tie umele vitaminy typu CEM-M.Neporadili by ste nieco na to naduvanie?

dzejny

Ilona, to sa fakt neda povedat, kolko by mal zjest clovek v najprudsom vyvoji...pretoze niekto potrebuje tolko a druhy 3x tolko, doslova. Nestihala som sa cudovat ked u nas obcas travilo par dni jedno stihle 13 rocne dievcatko z rodiny a jedlo zhruba kazde dve hodiny celu porciu :)Proste ranajky, desiatu, obed, olovrant, druhy olovrant, veceru, druhu veceru...a ziadne miniporcie, normalny nasup.
Pokial dcera nepribera, je to v poriadku. Len by mozno mohla jest viac ovocia a zeleniny, nie biele pecivo a vselijake udeniny k tomu.

hammy:S

ja som predtym tiez skoro vobec nejedla, mam 16 rokov a doteraz mi uplne stacili na ranajky nejake cerealie, jablko na desiatu, obed som nikdy ndojedla ani mensie porcie a potom este nieco na veceru:D jednu okolo siestej a druhu o pol desiatej. ale teraz mam cely den obrovsku chut na jedlo a mam taky pocit ze sa prejedam.nemoze to byt aj z toho ze beriem lieky, konkretne aknenormin? inac okrem suchych pier nemam ziadne neziaduce ucinky

baabika

No už mám 23, čiže vývoj za sebou, aj keď možno na to nevyzerám:) No ja nemám až tak rada paštéky, ale tie šunkové peny v črievku milujem:) A zjem to aspoň s dvomi chlebmi alebo žemlami.
A zjuzic, keď ti nechutí papať, skús nejaké vitamíny na podporu do jedla:)

zuzic

a je normalne za mi v poslednom case vobec nechuti jest? na cely den by mi kludne stacil kusok chleba...mama sa strasne hneva ale ja jednoducho nie som hladna

ilona.s

Dievcata dakujem vam za vase nazory,asi mate pravdu, ze teraz potrebuje jest viac.Ale ona nikdy tolko nejedla a v nasej rodine vlastne vsetci jeme skor tak pomenej...a mohli by ste mi tu prosim napisat ako by mal podla vas vyzerat taky jej denny jedalnicek(aj s uvedenymi porciami)?Vdaka :-)

saska21

baabika a kolko mas rokov?a to crievko zjes iba s jednym rozokom alebo viac?Lebo mne mama furt hovori, ze ked zjem vela poastety a malo peciva tak ze mi z toho bude tazko na zaludku a ze to vraj neni normalne...