stitna zlaza

Príspevok v téme: stitna zlaza
neista

mam o nieco zmensenu funkciu stitnej zlazy,no podla vysledkkov mi pani doktorka povedala ze som v norme ale ja sa stale necitim dobre ,priberam ,mam nepravidelnu stolicu ,padaju mi vlasy,bolestiva menstruacia ...,zacala som z vysledkami 8,2 a teraz mam 14,4,mozete mi poradit neviem na com som,preco neberiem nejake tabletky?

kamildu

Sprava informuje o tom, ze mas pritomny uzol (strumu) na stitnej zlaze. Struma je eufunkcna, to znamena neprodukuje vo zvysenej miere hormony stitnej zlazy, tkanivo uzla teda produkuje hormony v mnozstve ako zdrave tkanivo a teda nie je pritomna hypertyreoza (prejav zvysenej funkcie stitnej zlazy resp. nadprodukcia jej hormonov). Lekarka dalej indikovala punkciu uzlika pre presnejsie histopatologicke vysetrenie, ktore napovie, o co sa jedna. Potom Vam bude indikovana prislusna terapia. Co sa tyka uzlov, mozu byt hyperfunkcne (adenomy najcastejsie - benigne), eufunkcne (potrebna dalsia dg., ktora Vam uz vsak bola indikovana) a potom hypofunkcne (najcastejsie adenokarcinomy, kedy bunky v dosledku nadorovych zmien stratili schopnost tvorit hormony). Toto je len didakticke delenie, samozrejme klinicky treba rozlisit jednozacne, o aky typ uzla sa jedna. Ale ako som spominal, punkcia Vam bola indikovana, takze treba pockat na vysledky. Nie je dovod sa bat.

daisy262

je to vážné???prosím odpoved odborníka velmi sa bojím dufám že budem poriadku.odpíšte kto ma takéto problémy ako ja.

daisy262

prosíííím vas o radu odborníka:

Bola som u Endokrinologicke včera mam problém-velmi sa bojím.
-toto napísala---Anam:Sledovana pre dif strumu,mám alerg.rhinitídu.Objektívne TK 125/70 P64/min.reg
Poloha aktívna.nadváha,kardiálne kompenzovaná,šťítná žľaza-malá dif struma tuhšia,vľavo susp.uzol,LU negat.Bez opuchov.Eutyreozna.
USG PL7,4ml LL 11ml,naznačené uzlovatenie ľavého laloka,,obraničený uzlík 12mm aj s kalcifikátom LU negat Z:dif a nod struma,eufunkčná odp.dnes odber krvi na THS,FT4,po výsledkoch punkcia uzlíka-na výsledok sa bude infkormovať o týžden.

neista

dakujem ti kamildu,no v tt su len dve doktorky tam kam chodim a ta druha ma plno neberie novych pacientov,ty mas tiez nejake skusenosti?