koza

Príspevok v téme: koza
babusenka

dobry den chcela by som sa vas spytat,ze mam taky problem, ze ked sa opalujem na slnku par hodin, tak mam velke flaky na tele,,,nedokazem sa opalit rovnomerne,,,ako napr,vcera som sa opalovala a na chrbte mam same biele flaky kde mam kosti a na okolo cervene,,,,pod kolenami cervene flaky,,,neviem preco ale toto sa mi stalo aj presne min,rok,,,mozem byt alergicka na slnko???nechapem tomu,,,a pouzivam faktor 20...myslite si ze je silny???ale ani kusok sa nedokazem oplit bez flakov,,,same cerven skvrny a na okoli vsetko biele,,nerozumiem tomu,,,,poradte mi prosim dakujem,,

AdamKrt

Opytaj sa kazdeho dermatologa. Opalovanie je v dnesnych casoch oznovych dier VELMI NEZDRAVE a NEBEZPECNE. Koledujes si o rakovinu koze. Pre tvorbu vitaminu D, ktory sa vie tvorit pri vystaveni slnku, uplne staci to, ked clovek bezne ide do prace a nevystavuje sa slnku zamerne. Dnes staci niekde polhodina a clovek moze mat popaleniny. Pokozka je ako pocitacova siet. Zasiahnes ju na jednom mieste a prejavit sa to moze na inom.

Faktor 20 je slaby. Dnes treba 40 ci viac... A najlepsie sa neopalovat vobec. Posobenim slnka Ti zacnu vznikat pigmentove skvrny, znamienka a ultrafilaove luce mozu pokozku poskodit a neskor mozes mat rakovinu koze.