Endometrioza

Príspevok v téme: Endometrioza
Michaela17

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o pomoc pri liečbe endometriozy. V apríly som sa zobudila na neskutočné krče, nasledovala pohotovosť a diagnóza - cysta na ľavom vaječníku (nemala som predtým žiadne príznaky, bolesti, a tak). Ihneď má operovali, resp. mala som podstúpiť iba laparoskopiu, ale pri nej mi zistili aj cystu na pravom vaječníku, takže ma ihneď rozrezali. Keď som sa prebrala z nárkozy, mala som za sebou laparoskopiu a klasickú operáciu. Lekár mi povedal, že som to musela podstúpiť nakoľko to pozná a na 99% mám endometriozu. Jeho prognóza sa na 100% potvrdila. Momentálne som 8týždeň po zákroku, mám za sebou 2injekciu Zoladexu, nesiem to strašne ťažko. Najhoršie na tom celom je, že sa cítim ako hypochonder. Mám ukrutné bolesti v krížoch, podbrušku a hlávne zo spodu. Nemám nikoho vo svojom okolí, kto by trpel touto chorobou. Prosím o rady, hlavne posunutie dopredu, či je to ok, mať takéto stavy. Neviete mi poradiť niečo na zmiernenie a hlavne začlenenie sa do normálneho života ... vopred veľmi pekne ďakujem ... Michaela

mjanik

delphia-máš pravdu,lenže u akupunktúre platí to isté,veď to platí v každom odbore,stále sa treba vzdelávať

delphia

mjanik medicina sa sice studuje 5 rokov, ale nezabudni, ze to je jedna cast studia. nastupom do zamestnania nastupuje dalsie- celozivotne studium v ramci svojho odboru ;)

zuzanka007

Michaela Vsevedka ma uplne vo vsetkom pravdu.Ona mala to stastie ze sa tej zakernej diagnozi zbavila ja som to stastie nemala a stle bojujem.PaPa.

zuzanka007

No Michaela neviem kolko mas rokov .Aleje to dost ukrutna dignoza.Ja som si snou vy trpela dost a este stale niesom v poriadku.ja mam 36 rokov a jednu dceru.A to som chcela este jedno dieta .V roku 2007 som bola na opracii /rezali ma/kde mi koli endometriozy vyoperovcali 2 vajcovody a jeden vajecnik. Vzhladom na to ze sa endom. vratila a znova tie ukrutne bolesti doktor zvolil uplne zastavenie mens.liekama.Teraz pol roka beriem antik. vkuse bez pauzi este dve balenia a davam si 7 dnovu prestavku a uvidim ci budem mat bolesti pocas mens. Uz teraz mam s toho strach lebo to boli ukrutne bolesi.Tak PaPa.

mjanik

ja LEN ja-akupunktúra to nieje len jeden liek,akupunktúra má obrovské možnosti liečby-veď si porovnaj,akupunktúra sa študuje v Číne 10 rokov a europská medicína iba 5 rokov

Malinke 0806

Ahojky ja som po 6 mesačnej liečbe Diferelinom 3.75 a mam stale tazkosti bolesti.. atd.. navaly tepla hrozne dačo nepomahaju už ani lieky proti bolesti.. vie niekto poradit čo by mohlo pomoct kto stym ma nejake tie skusenosti.. vidim ze je vela žiem čo trpi doslova touto hnusnou a chronickou chorobou vsetkym držim palce...

mjannik

keď neveríš,to je tvoja vec,no nepodsúvaj to ostatným,lepšie by tu od teba bolo,keby si napísala,že nemáš s akupunktúrou skúsenosti a preto k akupunktúre nezaujímaš stanovisko.Nuž,že núkam akupunktúru,asi mám o nej dostatok vedomostí,aby som ju ľuďom radil-pozri:-odkaz odstránený-

ja LENja

presne si to vyjadrila... viem čo to je...
Inak, Janík, ty ponúkaš na každú chorobu akupunktúru... to je na všetko jeden liek??