Peniaze...

Príspevok v téme: Peniaze...
Evka111

Dobry den. Prosim som zvedava na vas nazor:
S manzelom mame osobitne peniaze,spolocne platime najom a inkaso. Moj je byt,komplet so zariadenim a jeho je auto. Zatial tak platime,ze okolo bytu platim vsetko ja(opravy,vsetko nove co si kupim do bytu-pracka,umyvacka...) a on si plati vydavky na auto. Lenze on mi mesacne okrem inkasa neplati nic,nic do jedla,do cist.prost.-proste nic. Sem-tam,ze si kupime spolocne nieco,napr.pred par mesiacmi sme boli na vacsom nakupe a to sme platili spolocne.
Teraz mozem povedat,ze zarabame rovnako a som chcela,nech mi dava aj do ostatnych veci.On mi na to povedal,ze ja potom nech dam do opravy a udrzby auta,lebo aj ja pouzivam auto.Lenze tankovat tankujeme spolocne,alebo ked ja pouzivam auto-len ja. On hovori,ze mne je lahke,lebo vsetko co investujem do bytu,ze to nestrati na hodnote,ale co on dava do auta,su len vyhadzovane peniaze.
Deti zatial nemame. Este navrhol,aby sme mali peniaze spolu a z toho si budeme kupovat vsetko. Lenze ja si nekupujem nic,len stale do bytu(nove okna,dvere,vymena jadra).On ma finnancne dost drahe hobby,fajci a ja by som sa nechcela podielat na jeho vydavkoch,do coho ma nic nie je.Ja rada sporim na uzitocne veci a len tak nevyhadzujem peniaze.
Mne by bolo dobre,keby spolocne veci sme platili spolu a ostatne osobitne.
Co poradite?

darika

Evka,zalezi kolko zarabate,ale mali by ste si vypocitat kolko vas vyjde byvanie,inkaso,strava,vsetko co ide do bytu a to by ste mali davat kazdy mesiac na stol.Spolu.Ak auto pouziva manzel,na benzin si moze davat sam.Ale pokial ste byt nadobudli za manzelstva,ani to,ze je napisany na teba,nemeni nic na tom,ze je spolocnym vlastnikom aj manzel.Mohli by ste spolocne,lebo mozno aj ked teraz vam to nevadi,moze casom zacat.Davajte si spolocne,plus vzdy nieco navrch.Ale ved ste manzelia,aj do bytu by ste mali spolu.

Evka111

Tak ja mam 31 a on 26.
Ja som jemu tak navrhla,nech mi da este nejaku ciastku,z coho si budeme financovat ostatne veci-jedlo,cist...
To zase nie,ze ked len on pije mlieko,tak to nech su kupi zo svojho. Len nech mi prispieva aj do domacnosti

Evka111

Do mojho vylucneho vlastnictva sa byt dostal uz pocas mojho manzelstva. Preto,ze som si nedala pripisat byt aj na neho som si myslela,ze co sa tyka bytu,mam platit vsetko ja. Verte to uplne staci. A mala by som platit este aj do udrzby auta a do ostatne veci platit vacsinou sama?
Inac vychadzame spolu dobre,len tie peniaze...

kajda

no ja teda neviem,ale hovorit v manzelstve,ze toto je moje a toto tvoje,to sa mi zda...neviem,ale je to vec dohody.To si ale delite aj jedlo?Ako maso na gramy,zemiaky na kusy,mlieko na litre?A s tymi peniazmi co mienis ked si ich davas bokom?Na dovolenku?Alebo kupit nieco,co nebude pouzivat on?Mozes napisat kolko mas rokov ty a kolko tvoj manzel?

cajik

tiez suhlasim so spominanymi nazormi..a este k tomu bytu- je tvoj,ale to,co nadobudnete POCAS manzelstva (a je jedno,ci to platil alebo on),je majetkom VAS OBOCH

alzbee

Suhlasim so Zjuzikou...myslim, ze kazda domacnost by mala fungovat tak, ze do spolocnych veci aj spolocne investovat...

zjuzika

no ved ale tvoj manzel sa umyva, mina elekttiku, peires mu, varis mu, stravuje sa tam, tkaze by ti prispievat na to mal...