Nadmerne pitie vody - choroba?

swistica

a nemáš závislosť od vody???

Nalievanie vodou môže vážne poškodiť zdravie, dokonca privodiť aj smrť. Obličky sa nestačia vyrovnať s takým množstvom tekutín, čím sa naruší hladina solí v krvi. Voda preniká do buniek, tie sa začnú zväčšovať. Stúpa vnútrobunkový tlak, až sa bunky napokon začnú rozpadávať. Nastáva rozvrat vnútorného prostredia organizmu. Spočiatku sa to prejavuje únavou, v druhej fáze nasleduje zmätenosť , v tretej strata vedomia a smrť.

veve23

ked uz tolko pijes, tak naozaj skus obycaknu vodu z vodovodu, urcite zdravsia nez mineralky ak ich pijes v takch mnozstvach, pred cim samozrejme skladam klobuk
ja pijem ten svoj jened litrik, ale vody z vodovodu, alebo neprelive vody ked si potrebujem kupit

zuzula11

Pijes dost ... Len pozor na mineralky! Nepi tu istu dookola! Tu som nasla nieco na tejto stranke ... Vsimni si to zlozenie a hlavne mnozstvo.

www.zdravie.sk

kukuruku :-)

len sa bojim, ci je to zdrave ... vraj nadmerne mnozstvo vody zatazuje oblicky ... ale moje telo si zvyklo na velke mnozstvo vody, tak ho aj vyzaduje .. hlavne, ked som doma, tak vela vody pijem :((

veve23

bud rada, teraz sa to hodi tolko pit, aj ja by som chcela, ja mam denny priemer tak okolo litra :( a neviem sa prinutit na viac