Alergia na farbu (na vlasy)

zuzi74

Nuz Ivetulik, najlepsie by bolo nefarbit si vlasy, ale ktora zena by chcela chodit s vyrastenymi sedinami:-(
Ked uz, tak by som urcite doporucila vyskusat tu hnedu...drzim palce!

ivetulik

Takze som sa vrátila z testov v nemocnici a zistili, ze som alergicka na Loreal farbu, nikel a leukoplast. Davala som testovat aj Sanotint a ten vysiel dobre - testovali mi to najskor tyzden a potom kazdy treti den, nic. Mala by som ist po dvoch mesiacoch ku kadernicke a vyskusat ten Sanotint, ale po precitani prispevku Ssiissii mam naozaj strach. nechcem ist spat do nemocnice, toho sa najviac obavam, lebo som citliva na klimu a po prichode z nemocnice som sa liecila dva tyzdne so zapalom dychacich ciest. Farbim sa na ciernu, ale vyskusam hnedu. Ten Sanotint propaguju ako pre alergikov a vraj zle zreaguju iba tie zeny, co su alergicke na chemikalie, lenze ako to inak zistim ak si to nenafarbim? tot otazka ? farbit - nefarbit.

Ssiissii

Ahojte žienky, aj ja sa, bohužiaľ, zaraďujem k vám, ktoré máte alergiu na farbu na vlasy. U mňa sa to prejavilo najprv svrbením po farbení vlasov a neskôr to už boli opuchy očí a uší. Všade tam, kde prišla pokožka do do kontaktu s farbou sa mi objavili krvavočervené škvrny. Skúšala som farbu z henny, objednala som si ju cez internet a chuderka kamoška so mnou strávila 3 hodiny, kým sme vlasy zafarbili. Keďže mám 37 rokov a mám už dosť sivých vlasov, tie mi samozrejme nechytili a samotná farba sa vymyla behom 2 týždňov!! Pred troma dňami som skúsila farbu Sanotint, potešila som sa, že to možno bude riešenie do budúcna, keďže som nereagovala ani na test na predlaktí a ani ma pokožka hlavy nesvrbela pri nanášaní. Ale reakcia prišla hneď ráno - vyzerám ako Shrek !!!! - opuchnuté oči aj uši, už druhý deň som na Prednizone ! Toľko moje skúsenosti. Všetky vás pozdravujem a verím, že raz sa konečne objaví farba na vlasy s ktorou budeme spokojné.

Monix

No nasla som novy objav naposledy som si farbila vlasy so sayosom ale nebola to cierna len hneda..
alergia mi neprepukla ale pre istotu som si dala ditiaden kvoli svrbeniu a je taka genialna vodicka, ktoru mi predpisala kozna, ked som mala pocit mierneho svrbenia.
Ale taktiez mam zakaz na farbenie!

Ale vsak to poznate, ZENY ! :)

Co sa tyka zistenia pomocou testov,
1krat mi nic nezistili, postupom casu som isla druhykrat a tam to bolo z jednej malej testovacej "bodky" bolo po dvoch dnoch 6 a viac centimetrova opuchlina a sluzgierami, ktora nehorazne svrbela :)

Bolo to PPD (ma to strasne vela nazvov napr. Orsin D, parafenilen diamin..etc) obsahuju to cierne a tmave farby na vlasy, kedze je to nejaka jej zlozka...

a tolko k tomu :))

nikiissss

prepacte, ale nerozumiem zenam co si daju dobrovolne na hlavu Palette...
je to snad najhorsia farba na trhu

skus hennu..ak ti zalezi na zdravi

euka

ahojte... farbila som si vlasy nodrociernou farbou od palette a bola som zhrozena.Na hlave mam teraz hrozne vyrazky,ktore moc svrbia,vyzera to akoby som mala poleptanu hlavu. a teraz neviem co s tym

Ivetulik

Zuzi74: asi si necitala podrobne moj prispevok - objasnim - doktori nevedia na co som alergicka, preto ma budu sledovat na co zareagujem v nemocnici a az vtedy budem rozmyslat na zmenu farby - najskor to musia dovolit. Ale dakujem za odozvu. Myslim, ze za posledny tyzden som precitala toho az-az, nielen o alergénnych zložkách farieb, ale aj rád žien, ktoré tým PREŠLI.

zuzi74

moja mama tiez dostala alergiu na ciernu farbu na vlasy...kozna jej dala vyslovene zakaz farbit si vlasy akoukolvek tmavou farbou. Preco nezmenis ciernu na bledsiu farbu?

Ivetulik

Chcela by som prispiet a pridat sa k tym zenam, ktore maju problem s farbenim vlasov. 20 rokov si farbim vlasy na cierno ( som plavovlaska ) prvy problem nastal s farbenim pred rokom, scerevali mi ruky, zacali svrbiet a zacalo puchnut hrdlo, sla som na pohotovost, pichli injekciu a prespala som celu noc. U kozneho mi nezistili nic, doniesla som dokonca aj farbu s ktorou som sa farbila, naniesli mi ni po chrbate vzorky a akurat zistili, ze som alergicka na nikel a leukoplast. Dali mi Levocetiriz, keby sa nieco take stalo, mala som pokoj rok. Vcera som skoncila na pohotovosti po farbeni Loreal s anafylaktickm sokom, dali mi konsku davku a este dnes sa citim akoby ma parny valec presiel, som slaba, malatna. Hrdlo sa stale boli, ale to moze byt aj tym, ze vcera bolo 11 stupnov a ja som peso utekala so skoro mokrou hlavou na pohotovost. ked ste v soku, tak nerozmyslate co robite. Kedze dnes nerobi moj kozny, musim pockat do utorka, tak dufam, ze nebudu komplikacie. Vyskusala som vsetky farby - pouzivam bez amoniaku a aj ked najdem nejaku farbu po troch farbeni sa prejavi alergia - takze si myslim, ze to nie je typom farby, ale niecim inym. Drzim palce vsetkym nestatnym zenam, ktore su odkazane na farbenie vlasov ako ja !