Zavislost na benzodiazepinoch

Príspevok v téme: Zavislost na benzodiazepinoch
Maja.

Ako sa zbavit zavislosti na xanaxe.Beriem ho uz2 roky pravidelne 0.75 mg denne .Predpisuje mi ho psych.Antidepresiva mi nezaberaju mam Dg.Gen.uskostnu poruchu.Davky nezvysujem.Poradi mi niekto ako na to?Skusala som znizovat ale mam problem .Moje stavy sa zhorsia myslim ze kvoli vysadzovaniu a tak sa stale vraciam na povodnu davku bez ktorej neviem ani zaspat.Dakujem za kazdu dobru radu.Zistujem ze velmi vela ludi ma s tym problemi.Cim nahradit alprazolam -Xanax co nie je navykove.Ma niekto osobne skusenosti s vysadzovanim.Dakujem za kazdu fundovanu odpoved.

bojim

prosim vas, ako je to s lexaurinom? nasla som tu dost desive reakcie ze bromazepam je velmi navykovy a silny a vobec jeden z najhorsich. ako je potom mozne, ze mne ho v 1,5mg tablete dala obvodna bez problemov na poziadanie proti beznym uzkostiam? aka davka je uz navykova resp. kriticka? ja si davam prilezitostne polku, niekedy celu alebo v nahorsom 2 po sebe v jeden den, co je max 3mg, len v tazkych obdobiach, ktore nastavaju tak raz do roka v pripade nutnosti. urcite nechcem uzivat ziadnu chemiu pravidelne.

maja.

Vysadila som uplne xanax uz 3 tyzdne neberiem nic ale abstaky mam stale. Je to hroza mam zapalene hrdlo bez horucky mota sa mi hlava atd.Mam stale pretrvavajuce abstinencne priznaky hotove peklo na zemi.Neviem co by som si mala dat na zmiernenie priznakov.Stale som nervozna mam opuchnuty jazyk bolest dasien nechut k jedlu, zmenu chuti uplne - kovova pachut zmiesana s horkostou.Pane boze,do kedy to bude trvat? Ma niekto s tym skusenosti? Dakujem za kazdu dobru radu.Lekar mi stale hovori ze to prejde,ale ja mam pocit, ze nevie co dalej chce mi dat dalsiu chemiu ktoru odmietam.Ake vitaminy alebo co brat aby sa s toho organizmus co najskor dostal? Dik.

slecna anemia

zdravim vas.
potrebujem radu .moja matka je pravdepodobne zavisla na xanaxe. nasla som doma krabicky z xanaxu, a este dalsie lieky ( nie bohuzial v krabicke neboli, tak neviem nazov)
tiahne sa to takto uz asi 6 rokov. Vsimla som si to tak, ze ma tazkosti s rozpravanim, zavrate, niekedy absolutne nevnima a druhy den si par veci nepamata. prosila som ju nech s tym prestane, lebo mi to ublizuje, ale neda si povedat.
mam z toho psychicke problemy a sebadestruktivne sklony.
ako jej dohovorit,aby sa toho zbavila? v rodine mi nik nieje ochotny pomoct som na to sama. dakujem...

slecna anemia

zdravim vas.
potrebujem radu .moja matka je pravdepodobne zavisla na xanaxe. nasla som doma krabicky z xanaxu, a este dalsie lieky ( nie bohuzial v krabicke neboli, tak neviem nazov)
tiahne sa to takto uz asi 6 rokov. Vsimla som si to tak, ze ma tazkosti s rozpravanim, zavrate, niekedy absolutne nevnima a druhy den si par veci nepamata. prosila som ju nech s tym prestane, lebo mi to ublizuje, ale neda si povedat.
mam z toho psychicke problemy a sebadestruktivne sklony.
ako jej dohovorit,aby sa toho zbavila? v rodine mi nik nieje ochotny pomoct som na to sama. dakujem...

mamička

dobrý večer,
ja mám takisto podobné prolémy,
úžívam seroxat-30mg+ frontin /3x0,25mg/, toho času, také 3 týždne,som začala vysádzať frontin, dá sa povedať zo dňa na deň, a dávam si ho len podľa potreby,polku za deň,niekedy vôbec nič,alebo 2x1/2.samozrejme sa dostavili absťáky,slabosť,ospalosť,sucho v ústach.presne ako na začiatku nežiadúce účinky.najhoršie na tom je tá zmätenosť,zábudlivosť.voľakedy som mala perfektnú pamäť a teraz neviem, čo bolo pred 5min. až teraz mi to došlo, tie lieky sú úplné oblbováky mysle, cítim sa niekedy ako stroj, nepociťujem strach,úzkosť, ale ani radosť,ako keby mi vygumovali všetky pocity.občas mám čudné nálady,nič ma nebaví a najradšej by som len spala ani nerozprávala.v hlave mám divné šumenie a tie bludné sny...tieto lieky beriem už druhýkrát,prvý raz som ich brala asi pol roka,otehotnela som a vysadila zodňa na deň,príznaky mi vtedy odzneli za týždeň, dva. až 4mesiace po pôrode to na mňa prišlo. bolo to úplne iné, prišlo mi zle, točnie hlavy, čudnéhlasy v hlave, tlkot srdca, pocit na odpadnutie, ťažké dýchanie..myslela som, že to je môj koniec... takže návšteva na pohotovosti, 2xRZ u nás doma... prišli na mňa taká hrôza, panika a strach zo všetkého, že som sa bála aj sama seba, že šaliem.. záver PP a úzkost.porucha... z ničoho nič. lieky beriem už 1/5 roka,cítila som sa dobre, zo začiatku mi veľmi pomohli. teraz jeto o.k, občas mám pocit, že to bez nich zvládnem, inokedy zasa nie. jedno viem, lieky ma viac utlmujú, som ako bez duše.chcem sa ich zbaviť,len sa bojím , že sa mi to vráti,hlavne toho, že sa budem dusiť.ale musím to skúsiť,zatiaľ aspoň bez frontinu, uvidím, čo bude dalej..

Anka 227

Dobry den. Neviem, ci toto forum je este aktualne, ale az po precitani prispevkov mi svitla iskra nadeje, ze by mi tu mohol niekto na zaklade svojich skusenosti pomoct, tak to skusim. Ja uzivam viac ako 10 rokov Rivotril, nepravidelne, nie v presne stanoveny cas, ale skor podla toho, co mi pocas dna sposobuje stres. Vacsinou to bol 1 mg, max 2mg. Zacala som ich brat koli uzkostnym stavom a soc.fobii a teraz sa z toho stal navyk. Ked stresy pominuli /asi pred 4 rokmi/, ani som si neuvedomila, ze som tie lieky nepotrebovala. Uz som sa tesila, ze ich nemusim brat. /Inac, ja som sa ich chcela zbavit uz skor, ale lekar ma presviedcal, ze na co, ked mi robia dobre, mam to brat ako barlicku, ze vraj kolko ludi berie denne hrste liekov, tak co robim z toho vedu/. Brala som ich uz len z dovodu, ze bez nich som sa zacala potit, taka vnutorna triaska, tocenie v hlave... a co je najdolezitejsie, NESPAVOST. Chcela by som sa opytat, kto ma s tym skusenosti, ako sa mam vysporiadat s nespavostou, prip. dalsimi nežiaducimi ucinkami a vlastne ako postupovat pri znizovani davky, kedze tie davky neboli kazdy den rovnake. Citala som tu o zoskrabovani, co sa mi celkom paci, ale neviem, od akej davky mam vlastne zacat, kedze som brala nepravidelne 1-2mg. Dakujem za kazdu radu,ale hlavne keby sa mi vyjadril pan Julius.

jerry1

Davidd má pravdu, zoškrabovať a znižovať po milimetroch, prípadne aj tie milimetre znižovať v utrčitých časových intervaloch, napr. po týždni, po 3 dňoch, všetko si poctivo zapisovať, aby sa človek nepomýlil a veľa piť, nech sa chémia vyplavuje z tela.

maja.

Anastaza: su aj lepsie aj horsie chvilky. niekedy mam pocit, ze sa organizmus zblaznil.Stale bojujem a cim menej beriem tym sa citim lepsie, ale je to komplikovane, zhorsuje sa mi spanok a mavam niekedy velmi cudne pocity. Povedala som si ,ze to musim vydrzat!

Davidd:

Teba pekne pozdravujem ako sa mas?