Interupcia ako prebieha?

nelluška1993

Lilienocka
ahoj ...citala som si tvoj prispevok a strasne ma to tak dojalo ...lebo viem co to je nezazila som to ale rozmyslam ...moje zname ties boli na potrat a teraz to aj lutuju ...a ja mam ties velke problemy a nemozem si dietatko dovolit ale snazim sa vsetko pre to aby som to co najskor dala do kopy ..ale aj tak sa neda ...a bojim sa toho ze ked pojdem na potrat a ja len si to predstavim hned placem ...a nebudem moct uz mat deti ..alebo budem mat ine problemy asi si to neodpustim strašne je to tazke mozem sa ta spytat aku si mala ti situaciu ze si musela ist na potrat a kolko mas rokov ? ja budem mat o 2 tyzdne 18 a som v 7 tt ....

nelluška1993

Lilienocka
ahoj ...citala som si tvoj prispevok a strasne ma to tak dojalo ...lebo viem co to je nezazila som to ale rozmyslam ...moje zname ties boli na potrat a teraz to aj lutuju ...a ja mam ties velke problemy a nemozem si dietatko dovolit ale snazim sa vsetko pre to aby som to co najskor dala do kopy ..ale aj tak sa neda ...a bojim sa toho ze ked pojdem na potrat a ja len si to predstavim hned placem ...a nebudem moct uz mat deti ..alebo budem mat ine problemy asi si to neodpustim strašne je to tazke mozem sa ta spytat aku si mala ti situaciu ze si musela ist na potrat a kolko mas rokov ? ja budem mat o 2 tyzdne 18 a som v 7 tt ....

Lilienocka

Iba tu chcem napisat pre niektorych co budu rozmyslat, ci ist alebo neist na interupciu. Dobre si to rozmyslite, uz nieje cesty spat. Cas uz NIKDY nevratite.
Ja som tento zakrok podstupila a do konca svojho zivota si to neodpoustim a budem to lutovat. Ze som to spravila. Stale si to vycitam a rozmyslam co by bolo keby..... Jedine co mi mozno pomoze utisit ten zial je druhe babatko, ktore sa nam teraz nedari mat. Zial. To je dan zato, co som spravila. Preto dva krat meraj a raz rez. Zial ja som ani nemerala iba som rezala. A teraz mi ostali iba oci pre plac. To len tak v skratke, preto si dobre rozm yslite vsetky, dievcata, ci podstupite tento vazny zakrok, lebo dietatko vam to uz nikdy nevrati. Moja dcerka keby sa raz rozhodovala nad tymto zakrokom urobila by sm vsetko preto, aby to nikdy nezazila co zazivam teraz ja.

bella12

Lucia,

predstav si, ako bude váš vzťah s priateľom pokračovať, ak pôjdeš na potrat. Nie je ti to po vôli teraz a po potrate to bude ešte horšie. Dokázala by si milovať a dôverovať mužovi, ktorý Ťa dotlačil do niečoho, čo si nechcela a čo navyše ohrozuje Tvoje telesné aj psychické zdravie? Interupcia by bola vašim spoločným bremenom, ktoré by váš vzťah skôr rozbilo ako posilnilo.

Neviem, či si počula niečo o tzv. postabortívnom syndróme, ktorým sú ohrozené ženy, ktoré prekonali interupciu. Je to smútok a žiaľ po dieťati, ako keby o neho prišli spontánne, pričom ho často pociťujú aj ženy, ktoré potrat chceli. Výčitky, premýšľanie, čo by bolo keby, chuť vrátiť čas späť. Neskoro zisťujú že nielen dieťa, ale aj potrat je na celý život.

Keby som bola na Tvojom mieste, vybrala by som si dieťa. Milovalo by ma nezištne, bola by som pre neho najkrajšou a najdôležitejšou osobou na svete. Tvoj priateľ Ťa takto podľa všetkého nevníma, keď si dáva podmienky. Keď pristúpiš, ublížiš si a následky svojho rozhodnutia ponesieš sama, na neho sa zjavne nemôžeš spoľahnúť. Muž by mal pri žene stáť za každých okolností a jeho láska k nej sa preveruje hlavne v ťažkých chvíľach. Tá jeho asi nebola taká silná, ako si si myslela.

www.popotratu.cz
www.zachranmezivoty.sk

dsna

Lucia, tvoj "priatel" si nezasluzi ani teba, ani to dieta. Vazne by si o neho stala, ked je to taky podrazak? ved on ti to dieta urobil, tiez bol pri tom, tak kde je nejaka zodpovednost? nemozem ti radit, ci mas ist na potrat, ale ja by som na tvojom mieste zvazila ponuku tvojej mamy a jej nazor. Budes mat sice zivot tazsi, ale mozno ovela plnsi a stastnejsi ako bez toho maleho.

Lucia153

Ahojte som tehotná v piatom týždni zistil mi to doktor na sone, bolo tak krasne vydno moje malicke o veľkosti hlavičky zápalky...no ako náhľe som to oznámila priateľovi s ktorým sme 2 roky tak ma hneď začal posielať na interupciu, pokiaľ tam nepôjdem tak sa so mnou rozíde. Stále mi vraví ako mu tým zničím život a že ja to nezvládnem. Fakt som zúfala mám strašný strach z potratu a nechcem stratiť to malé takýmto činom... za 3 mesiace budem mať 18 a som tretiačka. Moja mama o tom vie a ponúka mi pomoc a nechce aby som šla na potrat je proti tomu. Som strašne zúfala a neviem čo mám robiť :-(. Keby môj priateľ stál pri mne a povedal mi že by sme to niako zvládli tak by som bola najšťstnejší človek na svete...ale on sa ku tomu stavi akao by to ani nebola živá bytosť ...

IceRia

Zdravím Vás,
ja mám 21 rokov a musím sa priznať, že som tiež rozmýšlala nad interupciou. Viem, aké to je, byť v ťažšej situácii a potom zistiť, že som tehotná. Vzhľadom na tú moju situáciu sa stalo, že som sa dostala do ťažších stresov a prišla som o dieťa spontánne. Neviem, či sa mám tešiť alebo plakať. Každopádne táto skutočnosť sa odrazila aj na mojich prácach, keďže študujem umenie. A touto cestou Vás prosím - ak sa medzi Vami nachádza dievča, najlepšie okolo 20 rokov, môže byť aj menej aj viac, ktoré si prešlo interupciou, prosím, ozvi sa mi. Potrebujem sa iba porozprávať. Moje práce nie sú moralizujúce, je to každého osobná vec ako sa k tomu stavia. Sú dosť osobné a ja by som to chcela teraz poňať trochu objektívnejšie. Prosím, ozvite sa mi čo najskôr. Ďakujem.