ako je to na VS?

Príspevok v téme: ako je to na VS?
paula20

ahojte, viem, ze toto je forum o zdravi, ale chodieva sem mnoho ludi a preto sa chcem na vas obratit:) od septembra budem navstevovat VS a preto ma zaujima ako to tam cele vyzera. ako mate podeleny rozvrh? hodiny vam nasleduju suvisle, ci mate medzi nimi prestavky? ak ano, co potom robite? chodite domov alebo tam len cakate na dalsiu hodinu? a rozvrh ste si sami zostavili? a ste na vasej skole tam spokojni? je to iny zivot ako na SS?:) dakujem vam vsetkym za odpovede:)

ryskaaaa

a ako to prebiehalo na tych prednaskach? velka siroka hlboka konverzacia, alebo len profesorka "vykladala ucivo" alebo? :)

happi

ja som tiez mala jednotky na SS, ziadny problem s NJ, ale prisla som tam a bola som vymleta:-) Zo zaciatku som sa na kazdu hodinu pripravovala. Dopredu som si v ucebnici preklada slova, ktorym som nerozumela. Na zaciatku nas bolo v skupine 45 a ked som odchadzala, bolo nas 20, takze dost velke sito. Ale kto chce, ten to zvladne, hlavne ta ten jazyk musi bavit

ryskaaaa

no ta gramatika to mi je jasne, toho sa az tak nebojim, este aj realie pochopim, ale preco manazmet?:D ach jaj no som zvedava...dufam ze tam nebudem sama taka " vymleta" :)

InLoweee

no ja aktualne idem do tretieho rocnika a rada ti zodpoviem na tvoje otazky. U nas (t.j. UPJS) to bezi takto: vzdy na konci rocnika, t.j. v maji si vyberame volitelne predmety tak, aby nam pasovali kredity, v septembri nam tyzden pred zaciatkom skoly zverejnia rozvrh, a kto ma nejake problemy s tym, ze sa napr. prekryvaju dve predmety -tak si to musi ist vybavit na studijne. Rozvrh sa niekedy vydari, niekedy nie. Niektori maju jeden den, ci dva dni volno, ostatni studuju kazdy den-podla toho ako su rozlozene predmety. Niektori zacinaju spravidla o osmej, ini vacsinou o desiatej,...raz sa mi stalo ze jeden den som zacinala o 15.30 a to bola len jedna hodina. Cize co sa rozvrhu tyka, mozes cakat cokolvek. Aj spominane medzery. V prvom rocniku som cakala na chodbach skoly a ucila sa, v druhom rocniku som dostala intrak (v skole) takze som za minutku bola na izbe. Je to na tebe ako budes travit cas. Rozvrh si my nevytvarame, co je na skodu, lebo som zvykla mat stvrtok a piatok po jednej hodine :( ... No a co sa ucenia tyka- my to mame ako na strednej, na kazdu hodinu (seminar) musime ist pripraveni, a potom zapocty a skusky, v podstate makam kazdy den az do konca semestra- podla mna este horsie ako na strednej, ale musim zvladnut, co uz...

happi

ryskaaaa, oni si to nemyslia, oni su o tom na 100 percent presvedceni:-) aspon u mna to tak bolo, mala som NJ a literaturu a tam sa teda neshrali s nami. Od prvej hodiny, vsetky pokyny v nemcine. Takisto aj realie. Uplne dopodrobna, tak ako na strednej, lenze v nemcine. Predstav si,ako si sa ucila slovensky jazyk, vsetku gramatiku atd, tak sa budes ucit franinu

ryskaaaa

mna by zaujimalo ako to funguje na tych programoch tlmocnictva...ja idem od spetembra na FF do rpesova francuzsky jazyk a kultura, a pozerala som si rpedmety a zrazu manazment po francuzsky, potom realie po francuzsky...idem zo gympla stvorocneho, a mala som vzdy jednotky lebo sme mali neskutocne debilnu profku ktorej bolo vsetko jedno, takze az tak dobre enviem aby som zvadla napr. ten manazment. a ja mam pocit ze oni si tam myslia ze ze budem nadopovana celou slovnou zasobou a co ja viem co...mam z toho dost strach no.....

happi

ked som chodila denne rozvrh sme mali dost nabity. Raz do tyzdna sme zacinali o siedmej, ostatne dni o osmej. Koncili sme ako kedy, najskor o jednej, najneskor o siedmej. Mali sme prestavku na obed, tusim hodinovu. Samozrejme medzi prednaskami a cvikami boli aj volne hodiny, tie sme presedeli na kave, caji, len tak sme kecali v skole, zhanali materialy. Keby som byvala kusok od skoly, asi by som chodila domov. Rozvrh mas dany, ak potrebujes nejake zmeny, treba sa obratit na studijne oddelenie.
Co sa tyka studentskeho zivota...na intraku sa zurky robili asi kazdy den, obcas bolo tazke sa tam prepasovat, kedze som tam nebyvala. Stretavali sme sa aj cez vikend, na diskach, v podnikoch. Zalezi od cloveka, ci dokaze ist takymto tempom a este sa aj ucit. Mne to vtedy slo:-)

katka...

Ja uz som VS skoncila, ale mozem ti zodpovedat otazky. Je to uplne iny zivot ako na SS. V prvom rade sa nemusis ucit kazdy den, ale len pred zapoctovymi pisomkami a skuskami. Rozvrhy mas rozne. Na kazdej skole je to inak. My sme chodili 4 dni do skoly, piatky sme mali vzdy volne. A moze sa stat, ze mas aj velke medzery medzi hodinami. Ja som chodila domov, ak sa mi to casovo oplatilo. Byvala som pol hodinu od skoly. Alebo sa najest so spoluziakmi, alebo ked bolo pred pisomkou, ucili sme sa. Ak mas este nejake otazky, tak sa kludne pytaj.