Pamat

Príspevok v téme: Pamat
cokoladka898

chcela by som sa opytat na jednu vec. v poslednom case som si vsimla ze vela zabudam. napr. o niecom sa s niekym rozpravam a zrazu z nicoho nic neviem o com sme sa bavili. a na predchadzajuci den si tiez nepamatam. mozem to mat z liekov ktore uzivam?je to zypsilan, magrilan, atarax a akineton. dost ma to znepokojuje. vsimlo si to aj moje okolie...poradte prosim

karioll

kedysi neviem ci aj teraz sa daval pentoxifylin na prekrvenie mozgu,urcite by som to riesil s neurologom a psychologom,lebo moze to byt vplyv stresu napriklad

cokoladka898

hej, mala som ju pred niekolkymi rokmi diagnostikovanu ale bez liecby. mavala som vtedy take stavy ze som odpadavala a bolesti hlavy..
a co sa tyka tych liekov mam atarax, zypsilan, magrilan, akineton to su psychiatricke a jeden mi predpisal kardiolog a to betalock.
neviem ci to mozem mat od toho. psychiatricke som to spominala a ona ma poslala k neurologicke a ta na to ct co som uz spominala a povedala ze spravime nejake testy este. v stredu tam idem tak uvidim co a ako...
ale je to strasne to zabudanie...nieco sa rozpravam s maminou a v polke vety zabudnem o com so doteraz rozpravala..a dnes si napr. nespominam ako som sa dostala do postele. neviem si jednoducho spomenut. niektore veci sa mi vracaju ze si spomeniem ale niektore vobec.
dost ma to stve a chcem uz aby bolo vsetko v maximalknom poriadku.

karioll

nechapem sice ako ste sa prepracovali od zabudania po tetaniu,ale ak si mala negativne vysledky nemozes ju mat predsa

[zruseny12]

ja som mala 2x potvrdenu,ale mne sa skor stavalo,ze som bola taka nesustredena...tak neviem,ci to moze suvisiet,ale mozno ano...sak tie mineraly su dolezite pre cloveka...
a je to aj individualne...
asi na kazdeho to inak posobi...
ale mne sa zda,ze mas aj vela liekov...a ta kombinacia ci to nerobi...

cokoladka898

hej nieco som si uz citala...diagnostikovali mi to uz davnejsie a nikdy som na to nebrala lieky...asi mi neboli treba...viem ze je to nedostatok niektorych latok ako draslik vapnik a neviem co este...myslis ze by tetania mohla sposobit to zabudanie?

[zruseny12]

...ale tak mala si sa na to liecit,mali ti zistit preco mas TETANIU...ANI TOTO TI NEPOVEDALI?
skus ist googl.sk do vyhladavaca si daj TETANIA...
tam si o tom nieco precitas.../mozno,ze si uz aj citala nieco o nej/

cokoladka898

aj ja predpokladam ze na tom ct sa nic nezisti...budem samozrejme aj rada ze nemma nic vazne ale na druhej strane nebudu vediet co mi je a nebudu mi moc pomoct...teraz momentalne som bez penazi, mame ledva na jedlo tak si nemozem dovolit ten lecitin. budem sa musiet spoliehat na lekarov.
a co sa tyka tej tetanie tak som na nu nebola liecena...
co to do certa moze byt?ked sa tie vlasocnice nezobrazuju na tom ct tak ja neviem uz...chcem si vsetko pamatat a nie byt ako stara babka (sory za vyraz) co vsetko zabuda...mam 20 rokov vo februari nastupujem do skoly tak chcem aby som uz bola v poriadku konecne.