Syn sa iba fláka...

Príspevok v téme: Syn sa iba fláka...
Ivana3984

s Manželom mám jedného syna. Má 20 rokov, nikde nepracuje, po nociach sa fláka s kamarátmi. Bývame v rodinnom dome. Doma ani v záhrade nič nepomoze. Spí do 12--tej
ide von príde o tretej ráno a zase to iste. Nepomozu vyhrazky ani dobre slovo.!
Ja sa už 5 rokov liečim na depky s Citalecom je to z mojej strany lepšie v tom, že nemávam stavy uzkosti. Preto sa co najmenej rozculujem. S manzelom podnikame tam mame starosti dost... Manžel tiez vo výchove rezignoval. Boli časy ked nam mizli peniaze, teraz nie lebo su popzamykané. Nie je syn zlý človek, len sa dostal do zlej partie. Hoci jeho kamoši pracujú. Ako mu mam vysvetlit, že my mu chceme len dobre aby sa zaradil do života a nebol z neho povalač???!!!!

bezak ondrej

Odkedy som dostudoval, nedostal som od nasich absolutne nic. Daval som im 1000sk mesacne, co bolo dost, pretoze som sa doma velmi nezdrzoval. Makal som od 06:00-14:00 v jednej praci a 15:00-21:00 v praci druhej. Lebo nebola ina moznost. On moznost ma a to mu zvazuje ruky.

AdamKrt

Ak je nezamestnany a dostava napr. podporu v nezamestnanosti, ci socialne - chcite od neho este peniaze. Za najom, ci stravu. Uz je dospely clovek a musi si uvedomit, ze kazda svanda nieco stoji. A ak sa mu nepaci, nech ide prec...

cipisek

lipka33, nemozes porovnavat 10 rocne deti s 20 rocnymi. vsetci rodicia sa musia pripravit na to, ze ked budu ich deti dospievat, pride obdobie revolty, odputavania sa od rodicov, mozno aj negativizmu. vtedy zalezi uz nie na vychove a rodicoch, ale skor na okoli, kamaratoch (ktorych v tom obdobi viac "beru" ako rodicov), ako to zvladnu.
ivana, davate synovi nieco ako vreckove? z coho si on uziva cele noci? skuste mu nedat absolutne nic, jedlo, osatenie, ani cent vreckoveho. nech pochopi, ze dospeli ludia si uz musia zarabat na zivobytie.

Ivana3984

hladam mu robotu do zahraničia, aby tam bol obkázaný iba na seba a naučil sa samostatnosti, ked už tá vojenčina je zrušená. Poradí mi niekto, dakujem.

Ivana3984

Lipka- ja som sa neurazila, dakujem za kazdu odpoved, alebo podnet, ja si myslím, že viac hláv - viac rozumu, každý má iný názor aj skúsenosti a tie ja teraz hladam, dakujem

lipka33

Ivana, ja som sa ta nechcela dotknut alebo nejak poucat, ci nebodaj sudit. nemam na to pravo. len som vyjadrila svoj nazor a svoju skusenost so svojimi detmi a az teraz som si uvedomila, ze to bolo z mojej strany netaktne. prepac.

ket

chlapec si zije akoby mal nonstop prazdniny-jasne ze sa mu nechce rozhybat, ved sa ma paradne:D ale inak to je prirodzene ze ma chut len zurovat, je v takom veku. len aby mu to nezovsednelo aby nezacal viacej vymyslat na okorenenie zivota. tak nech ide na VS-zury su povolene ako odmena za"tvrdu mentalnu pracu". alebo ho odstavte od penazi. davajte mu len ak sa bude starat o domacnost alebo ho to prinuti minimalne zohnat si brigadu aby neupustil zo svojho standardu. proste si dohodnite pravidla a mantinely. aspon pociti ze vam na nom zalezi.

jajka001_

urcite mu davate peniaze, tak to by som zatrhla ako prve, ked nepomaha. myslim ze by to mohlo stacit ako motivacia.

jajka001_

no drzim palce lipka nech co najdlhsie :) este ta caka dvojita puberta, ale myslim ze ked to takto krasne zvladas tak im to vydrzi :)