Mozem byt tehotna ked som pila alkohol?

Príspevok v téme: Mozem byt tehotna ked som pila alkohol?
danielka20

ahojte chcela by som sa na nieco opytat... tyzden po menstuacii sa do mna priatel urobil ale bol opyty,ja nie a na druhy den sme boli na zabave kde som sa trosku opila a pritom som aj fajcila.Chcem sa opytat ci mozem zostat tehotna... ci tomu alkohol nejako nezabrani ... dakujem za odpoved.Nejako ma odvtedy boli v podbrusku ale to je asi z toho ze si to namyslam... neviem .. prosim o radu dakujem

radik

a hurvinek ak ma pamat neklame nikdy som o sebe netvrdil ze som najmudrejsi v sexualnej oblasti, mrzi ma ak mas pocit ze ano.

radik

hurvinek ked zlyha prvy faktor urazok obuvas sa do pravopisu.. tak pre pokojnejsi spanok: konzervativnymi názormi.

Inner

kaciatko7, mna moj gynekolog upozornoval na rakovinu prave z dovodu, ze zena zacne s pohlavnym zivotom vo veku, kedy jej telo este nie je pripravene. Ta rakovina sa prejavi az omnoho neskor, pretoze roky rokuce vobec neboli. Samozrejme, ze nemusi byt kazda taka baba chora, no asi na tom nieco bude. Moj lekar napr. ani 15 rocnym nepredpise antikoncepciu, najprv sa pokusa ich odhovorit od sexu, prave kvoli tymto problem. Vravel mi, ze casto ostal sokovany, ze mlade 15-ky chcu sexovat, no nevedia ani, z coho sa sklada zenske pohlavne ustrojenstvo, nevedia, ako dochadza k oplodneniu a podobne veci. Ja sa s jeho nazorom stotoznujem. Avsak ocenuje, ak pridu mlade baby k nemu s mamkou a spolocne prehodnotia, ci nasadia antikoncepciu alebo nie. Ale to je fakt raritny pripad. Mne ten vek pride naozaj prilis skory. No nikomu neberiem nazor :-)

kaciatko7

nemyslim, ze by sex v 15 sposoboval rakovinu krcka maternice. a neviem, ci aj take ockovanie v tomto pripade pomoze.
dobry clanocek, precitajte si:
-odkaz odstránený-
to len tak na okraj debaty.
a okrem toho, rakovina vznika z inych veci, pochybujem, ze je to sex u 15-rocnych. aj ked, bolo by rozumnejsie, keby zacinali sexovat vo veku, ked sa na to citia a naozaj to chcu a nie len preto, aby isli so sucasnym trendom. je vsak tazko posudit, kedy je ten spravny vek, niekto uz je uvedomely v 15, niekto ani v strednom veku.

Inner

radik, prepac, ak mas pocit, ze sa do teba obuvam. Neobuvam a aj predtym som ta odhadla na priblizny vek :-). Ale sam vidis, ze byt informovany je dolezite. Napr. aj danielka, co zalozila tuto temu, ocividne zrela este nie je a jej spravanie ani nebolo zodpovedna. O sex sa starala, ale o ochranu uz nie :-). ja ju neodsudzujem, ale vidis, kam to speje v takomto veku :-)

karioll

technicky,respektive mikrobialne,ak sa vyspis s babou,ktora uz nie je panna,tak si sa vyspal mikrobionalne aj s tym jej byvalym.a s kym on spal pred tou babou?dufam,ze ked chodis do skoly vies,co je geometricky rad a takto sa siri aj hpv.a bohuzial nielen on.a je mensi ako prezervativ

radik

:D:D zaujimave ako ste sa zacali vsetci obuvat do mojej puberty v okamihu ked som povedal ze mam 17 :D:D whatever...

inner absolutne suhlasim, aj moji rovesnici mi casto povedia taku s prepacenim chujovinu ze mi zastava rozum. som len zastanca toho ze existuju ludia ktory maju dost informacii a su aj psychicky pripraveny a nemusia mat 18 a zase su ludia ktory nemaju dost informacii a niesu pripraveny a maju 25.. :)

Inner

radik, HPV moze dostat aj chlap, kedze ide o virus, vacsinou ho do tela zeny zavedie chlap :-))). A mozes sa aj nakazit inymi pohlavnymi chorobami, kvasinkami, mykozami a podobne. Pritom naozaj vacsinou do tela zeny zavedu mikroby chlapi, ktori sa spatne potom nakazia od partnerky, Intimna hygiena je dolezita a mam skusenost, ze prave chlapi ju zanedbavaju :-). Ale HPV naozaj moze dostat ktokolvek, aj niekolko krat za zivot, a nemusi ani o tom vediet. Tvoja imunita moze boj s tym virusom vyhrat a nemusi.

Inner

radik:

Ja ta nechapem, neboj, tiez som bola v puberte. No vtedy som si aj ja myslela, ze som na vsetko pripravena. Ale neda mi pisat to, co tu pisem, ked vidim 14-15 rocne baby, ktore nevedia ako funguje ich telo, ich cyklus a hrnu sa do sexu z cisteho pudu. A potom ked citam tie ich otazky "mozem z oralneho sexu otehotniet" alebo "uzivam antikoncepciu, ale pre istotu vzdy pouzijeme aj kondom", tak mi je z toho prinajmensom zle. Mladi chcu skusit sex, no casto nemaju dost informacii alebo sa riadia somarinami, co im nakecaju ich rovesnici. Naozaj cest vynimkam, no ked citam niektore vyjadrenia na pokeci, neviem, ci sa mam smiat alebo plakat. Myslim, ze zrely clovek je natolko zrely, ze so sexom pocka alebo sa k nemu aspon postavi maximalne zodpovedne ;-)

radik

karioll moju zalud z toho vynechaj.. btw ja nemam pocit ze si nenechavam poradit toto je diskusia v ktorej moze kazdy vyjadrit svoj nazor a ja svoj nazor neprezentujem ako nieco nevyvratitelne len ako to co si myslim :) a velmi rad si necham poradit od skusenejsich.. a virus HPV sposobuje rakovinu krcka maternice tak neviem ako by ublizil mojej zaludi, ak to vies tak mi to prosim povedz a tym padom rozsir moje vedomosti...