Ahoj-maminky-mete mali ste takýto prípad?Moja dcéra je -hyperaktívna-dakujem :-)

Príspevok v téme: Ahoj-maminky-mete mali ste takýto prípad?Moja dcéra je -hyperaktívna-dakujem :-)
hrasok

Začala by som asi tým-že mám dcérku-4roky-ktorá je velmi hyperaktívne dieťa.Neviem si snou už rady.Myslím že už od narodenia-to bolo vydieť-neviem nevyznám sa vtom moc-no bolo to dieťa-urevané-nervozne-od malinkého bábätka-nechcela spinkáť-a trvá to až do dnes.Ako 1-2-ročnú sme ju museli-nosiť na rukách-hojdať na kolenách-spievať-alebo len tak ju nejak zabávať-aby sa unavyla-a konečne zaspinkala-to trvalo aj 2-3 4-hodiny-no ona ktomu ešte aj ked zaspávala-tak sa premáhala-a akoby nasilu -len aby nemusela buvať.Už ked aj zaspala-tak cez noc sa budiavala-a to dosť často.Zabudla som pripomenuť-že mi nechcela ani mliečko-len do vtedy kým som ju kojila-mlieko mi nepila asi tak do-2-rok..neskôr sa naučila aspon samá-(snami zaspávať v posteli-s fľašou čaju-a to je až do dnes-budí sa nadalej-píta si čajik..Oto by ani tak nešlo-no začala byť-nezvládnuteľná-nezastaví sa ani na chvýľočku-stále musí niečo robyť-musíme sa jéj vkuse venovať-začala byť priečna-všetko musí byť po jej,neposlúcha-aj dostane-a akoby si stoho robyla srandu-stále roby na protiven,je to dosť ťažké-pritom muž-je pri nej vyšťaveny-už odmala sa moc nanho naviazala-a ked dačo-tak len ocko,ocko-no už ani on ani ja si snou-nemôžme poradiť.Maminky ak máte podobný problém -prosím o radu ako ste to zvládali ,dakujem pekne :-)

Eviva 7

Ivka ja mam z lekarne od firmy Generica, 1000mg. Je to olej z ryb so severnch oceanov. Bez tazkych kovov, herbicid a insekticid, neobsahuje cukor, laktozu a geneticky modifikovane suroviny. Takze uplne nezavadne. Ja kojim, tak si na tom dam zalezat a ryby moc nejem kvoli inkontaminacii tazkymi kovmi, to by sa mi dostalo do mlieka..

Ivka 1

Hrasok suhlasim s Evivou 7 aj ked sa celkom nepriklanam k tym lekarenskym omega 3 ale skor tym na cisto prirodnej baze.Uzivanie Q3 velmi napomaha mentalnemu a aj motorickemu vyvoju deticiek. Davaj pozor aj na to,aby mala nekonzumovala nadmerne mnozstvo vyrobkov sladenych rafinovanym cukrom, skor by som sa priklanala k ovocnemu cukru alebo k hnedemu cukru. Samozrejme davajte pozor na
obsah eciek v potravinach,lebo aj tie su velmi casto zodpovedne za hyperaktivitu u deti.

Ivka 1

Hrasok suhlasim s Evivou 7 aj ked sa celkom nepriklanam k tym lekarenskym omega 3 ale skor tym na cisto prirodnej baze.Uzivanie Q3 velmi napomaha mentalnemu a aj motorickemu vyvoju deticiek. Davaj pozor aj na to,aby mala nekonzumovala nadmerne mnozstvo vyrobkov sladenych rafinovanym cukrom, skor by som sa priklanala k ovocnemu cukru alebo k hnedemu cukru. Samozrejme davajte pozor na
obsah eciek v potravinach,lebo aj tie su velmi casto zodpovedne za hyperaktivitu u deti.

Eviva 7

Ja pre zaciatok navrhujem uzivat omega-3 mastne kyseliny, tie ju zarucene ukludnia. Zozenies to v lekarni, ja kojim, uzivam to a babatko mi zaplace, len ked sa zlakne, inak je velmi kludne a napreduje lepsie ako ine deti, takze vrele odporucam aj kvoli inteligencii. Vela stastia :)

hrasok

Ahoj!Myslím že dcérka nemá-ADHD-Naša decka lekárka nám povedala-že je dcerka v poriadku-že má len také obdobie-že to prejde-no kedže nám nechcela spávať-a bola občas nervozna-(tak sme boli na neurologii-kde nám povedali-že čo tam robíme-že malej není nič.Mala nemala záchvaty-netrieskala sa-to nie len bola nervozna-plakala- občas pokričala-no vždy po chvíli-sa ukludnila-a bolo to ok.Zvládať sme ju zvládali-no teraz je to horšie-no myslím že je to tým-že nám skáče po hlavách-je jedináčik-a muž samozrejme ja sme-pre nu robili všetko-čo-chcela- z ocka si urobila robota a zmaminy-srandu .Aj ked ja som vedela-byť prísna pokričala som dostala po zadku-áno-ked bola menšia-tak to zaberalo-no teraz-na sekundu prestane a opäť-pokračuje.Ona sa potrebuje vkuse hýbať-niečo robkať-vymyslí-čo koľvek-aby sme si ju vkuse všímali.Ačo sa týka toho oddychu-dokáže aj poležať-pozrie si rozprávky-no stým že snou niekto znás dvoch musí byť-teda pozerať snou...Ps.dakujem všetkým za rady-velmi mos si to vážim-dakujem !!!:-)

bon

Ahoj, nechapem preco hned zacinate s ADHD, ved to vobec nemusi mat....., to ako sa tvoja dcerka sprava moze mat mnoho pricin, tiez poznam hyperaktvinvne dieta, prejavovalo sa podobne ako tvoja dcerka, tiez nevedelo zaspat, ak aj ano tak len na chvilku, na 10 minut cez den a koniec, pokial ho mamina ulozi do postielky tak este lozi, kope, hadze sa.....tiez u neho zacalo hadzanie o zem, trucovanie, skriekanie, a to ma este len nieco vyse roka...., ale jeho mamina to zvlada, vie ako na to, a vobec nema ADHD, je to len zive dieta, ktore musi byt vsade, vediet o vsetkom......, mozno aj tvoja dcerka je taka, skus vyhladat psychologa, ten ti poradi ako zvladat jej vychovu, pretoze ju asi nezvladate, kedze vam "skace po hlave", co nemusi byt vasa chyba, psycholog ju zdiagnostikuje a poradi ti ako dalej. Drzim palce........

kyblik.

urcite chodievaj k psychologovi s nou a popracujte na tom spolu - postupne moze prist k utlmeniu ADHD
viaceri si vsak myslia ze ADHD dieta staci "znicit", unavit a bude ok, avsak tu nastava prave opak, pri unave ADHD dietata sa stava este viac hyperaktivnejsim, cielom prace s nimi je naucit ich odpocivat, tak vyskusaj s malinkou kusok po kusku chvilku relaxovat, aj ked by si mala zacat najprv len s minutovym relaxom a postupne predlzovat cas :)

hrasok

Ahoj-dík za radu-no niesom si istá-či by to pomohlo-a ktomu tu u nás nič také normálne pre deti není.Ide oto že celý-den má niečo -stále dačo robí-môj muž sa jej venuje naplno-ked nieje v práci-vymýšľa pre nu-rôzne hry-no ju všetko bavý len na chvíľočku-potom začne vymýšľať-a zas je protivná-ona chce byť stále-stredo-bodom pozornosti-však ked sa muž len nachvíľu-venuje mne-tak ona -nás hned rozdelí-a musí sa jej venovať-(pri všetkom doslova pri všetkom)Ked jej chcem dať jesť-ona hned-ocko mi dá-no a to pokračuje asi takj vo všetkom-no ked není ocko-tak je dobrá aj mama...Asi tak-ale velmi pekne dakujem za radu-skúsim niečo také-u nás vyhľadať a prihlásiť ju-možno to vážne pomôže :-)

dobra rada

daj ju chodit na tanecnu dievcata maju rady pohyb a tam sa vyblazni doslova ju ,,znicia,, ( myslim na treningu ked tam bude tancovat stale) a pride domov a bude kludna ok. myslim si ze tae kruzky ako flauta husle a podobne nepomozu lebo tam sa nehybe nema sa ako unavit jednoznacne tanec