Lumbalna punkcia

Príspevok v téme: Lumbalna punkcia
sydney

Zajtra ma caka lumbalna punckia, trochu sa bojim a uz som si co-to nasla na internete. Viem ze sa z toho neda ochrnut,lebo sa to berie z miesta,kde uz miecha nesiaha.Ale chcem sa spytat, kto s tymto vysetrenim mate skusenosti? Hlavne po vysetreni,viem ze z zoho boli hlava a tak...ale nieco viac...ci vas vobec okrem toho lezania pustia aspon von z izby:)

Andy9

Robili mi to pred 6 dnami, nebolelo, druhy treti den brutal bolest chrbta medzi lopatkami a nasledme tupa bolest hlavy, nedokazem sediet ani stat.zvracala som a pocity na zvracanie neprestavaju

Alex45

Ahojte. Ja mam ist na punkciu o tyzden, mam obavy. Neviete niekto ci v ruzinove na neurologii vedia pouzivat\pouzivaju atraumaticke ihly? Po pripade riesil tento problem uz niekto? Da sa dopredu kupit? Alebo ako to funguje u nas funguje v praxi? Dakujem

Kýčera

Teba POUČILI, pokyny si poctivo dodržiavala, preto si nemala následnú reakciu a robil Ti ju skúsený lekár. A vieš o tom, že lumbálka sa dá robiť aj ambulantne a po 2 hod. si už fit a môžeš domov?

annajana

Ja som absolvovala lumbalku pred 4 dnami. Po precitania skusenosti som sa velmi bala,ale bola som milo prekvapena,ze to vsetko prebehlo v poriadku. Vpich ihly bol v pohode,slaba tupa bolest a 5 minutovy odber uplne v pohode. Potom som 2 hodiny lezala na bruchu a vypila 1 liter koly. Po dvoch hodinach isla so mnou sestricka na wc. Mala som po cely cas predklonenu hlavu. Potom som opat lezala na bruchu a pila dalsi liter koly. Kedykolvek som uz mohla ist na wc sama so zvesenou hlavou a nemusela som mat misu ani byt vycievkovana. Z toho som mala vacsi strach ako z punkcie. Dalej som este vypila asi 2 litre vody. Aj pred lumbakou 1 liter,takze za cely den asi 5 litrov. Pomohlo to,lebo som nemala ziadne postlumbalne tazkosti. Vobec ma nebolela hlava,ani na dalsie dni. Bolest v okoli vpichu trosku citliva na dalsi den,ale na 3 den absolutne nic. Akoby mi ani nic nerobili. Treba sa riadit lekarom a bude vsetko ok. Robil mi to Dr. Martinka v Ruzinovskej nemocnici v Bratislavea bola som velmi spokojna. Naozaj sa netreba bat.

ddana

Dá sa to vydržať - pretože sa najprv pichne lokálka na umrtvenie a potom ide samotný vpich, ktorý človek zacíti len ako tupý tlak... Nerob paniku. Bolesti hlavy sú v prípade - ak je pacient nedisciplinovaný a nedodržiava pokyny personálu - vypiť 2l tekutín, ležať a nezdvíhať hlavu...

lubiss

bola som dva tyzdne dozadu zakrok bol pohodicka citila som trochu vpich ale nic hrozne s doktorom sme sa vypravali ...pak som mala 24 hod lezat ale kedze cikaniedo misy absolutne nehrozilo po 5hodinach som sla na wc vela som pila vody aj coca coly to mi doporucili .. prvy a drhy den krasa na treti prisla bolest. hlavy ale davali mi lieky taksom to prezila migrenu som mala dva dni pak bolo setko ok .... miesto vpichu ma bolelo ale tyzden ale to je bezne

kejt90

Ja som Vam uverila, ze to neboli....
Otrasna bolest, triafala na 2krat a nic, potom som kvoli zamdlenu od bolesti podpisala nesuhlas. Neskutocne to boli aj ked tam mam len dva vpichy. Casto zvraciam, nedokazem sa dvihnut z postele sama... NIKDY VIAC

malaanka

Tinka
máš preto bolesti,že si nedodržala kľud na lôžku 24 hod.
teraz skús piť veľa vody-nepodceňuj to,lebo ťa bude bolieť veľmi hlava a skús si nájsť úľavovú polohu a ostať ešte v kľude

Tinka404

Mne to robili pred jednim donom...a bolesti na zadach mam neskutočne...začalo ma boliet aj za krkom...no ničo hrozneho,nikdy som taku bolest nepreživala...mala som ležat 24 hodin...a som to porušila po 5 hodinach...ale tak zatial ma neboli hlava...len troška ma v nej boli...ale na zádach mám neneormalne bolesti ako nikdy v živote...