DMO

Clara 9

Ja by som sa chcela spýtať na vaše skúsenosti s kúpelnou liečbou pre dospelých s DMO. Dcéra( 22) by chcela ísť prvý krát sama do kúpeľov,tak by sme sa chceli poradiť,aké zariadenia sú dobré a osvedčené. Ďakujem.

Clara 9

Dobrý deň,nedá mi nezapojiť sa do vašej komunikácie,keďže mám dcéru s DMO,s ktorou som cvičila Vojtovu metódu od narodenia a napriek veľmi zlým prognózam môžem povedať,že tá drina sa oplatila.Dnes má dcéra 22 rokov,chodí,pred dvomi rokmi zmaturovala a hoci máme stále s čím bojovať,lebo DMO nie je ochorenie ktoré sa dá vyliečiť a určite zmierniť dôsledky.Stojí za to cvičiť,ja som videla pokroky každým rokom.Cvičenie stimuluje mozog a aj pri odumretí buniek sa ešte dokáže čo to naučiť.Držím palce.

KATKA 12345

dpuc
mILI PRIATELIA
JA SA VOLA KATKA MAM DMO MAM 33 ROKOV
TRPíM AJ SELEKTIVNíM MUTIZMOM ALE VIEM SA NAPRIEK TOMU TEšIT ZO ZIVOTA
ZAROVEN PRAVIDELNE CVIčíM LEBO BEZ CVIčENIA TO NEJDE ZAROVEN PRED DVOMA
ROKMI SOM Z PADLAA PRESTALA SOM CHODIT A SEMNTAM KOMUNIKOVAT NEVIE TE MI NIEKTO PORADIT A MAM POCIT AKO KEBY SOM ZAčINALA ODZNOVA VšETKI VYšETRENIA SOM ABSOVOVALA ASOM V PORIADKU LEN MY NEJDECHODIT OD TOHOPáDU KATKA

darika

Bonn,pozistuj,pretoze ja som dost skepticka co sa tohto tyka.Fakt,je ten nas na tom tak,ze sedi...musi byt oblozeny,ale nic viac.Ale kto mi dokaze,ze bez cvikov by bol leziaci?Ten mozog je raz deravy.Je sice ako spongia,nasiakne inde,najde si miesto,ale...Ak budes mat moznost a cas,daj mi vediet.Hocikedy.Ja si pockam.

bonn

darika myslim ze nemas pravdu......, aj ked niekdy nevies co ak, ja mam tu skusenost, ze ked sa chce a snazia sa tak to ide...., u tychto deticiek je to velmi vyznamne, ani si neuvedomujes kolko by aj vas maly nezvladol keby necvicil.....poznam chalana, ktori maka na sebe, ma postihnute vsetky 4 koncatiny, mierne MP, beha ako baletka, ale beha, aj ked sa potkyna, pada, jemna motorika uplne v prdeli, ale vysplahal sa na vezu , kam som ja ledva vyliezla, a nema az take lahke postihnutie, len sa vypracoval poriadne.....a ani vy neprestavate s cviceniami aj ked si myslite ze mu to nepomaha, takze asi na tom nieco bude......, ked si tak vezmes dieta s DMO ktore je leziace, cvicia s nim, nauci sa sediet, prejst par krokov, ako to dokazalo? ak by to nebolo take vyznamne a dokazane ze to cvicenie pomaha, neodporucalo by sa......myslim ze na to mali uz par rokov aby to postupne zistili...., to je ako so sluchovo postihnutymi, ak s nimi nedries kazdy den par hodin aj ked inak ako s telesne postihnutymi, nikdy ti rozpravat nebudu.......
ale momentalne si ma na toto dost nazhavila, takze si pozistujem nieco blizsie z knih, a dam tu vediet raz az bude casu.....

darika

ahoj Bonn
vsak prave,o tom som aj pisala a tak som to aj myslale.U nas je velmi tazka forma postihnutia,takze tu cviky nepomozu.Ale tak isto,kto potvrdi,ze keby to konkretne dieta necvicilo,ci by nenapredovalo aj tak.Povieme si,ze je to vdaka cvikom,ale co ak nie?Co ak kazda konkretna osoba napreduje,lebo to postihnutie nie je az take tazke?Je to velmi diskutabilne.
Mne to pride presne ako...nikdy nezistim,ci som mohla byt tehotna,ked beriem HAK.

bonn

ani neviete ake su tie cvicenia dolezite....., pokial sa cvici s dietatom pravedelne, spravne, od narodenia, tak to moze spravit zazraky, jasne ze vysledky nie su badatelne hned, a v niektorych pripadoch to moze vyzerat ze su zbytocne, a ze dieta nerobi ziadne pokroky, ale maju svoje odovodnenie, a pomahaju uz len pri beznych pohyboch ktore su pre "zdravych" uplne bezne a automaticke.......,poznam ludi s dmo ktory vdaka pohybu dosiahli strasne vela a v mnohom to pre mna vyzera ako zazrak, a aj takych kktori keby v tom pokracovali, tak by mohli byt uz dnes niekde uplne inde......., a darika, prepac, ale bohuzial vy urcite nemozete ocakavat zazraky, kedze ma velmi tazku formu DMO,uz len to je vyborne ze maly prejde aspon par krokov s oporou...., je to vysoko individualne, a pre kazdeho cloveka specificke.........

darika

fredusik
Ja s tebou suhlasim.Ani ja neverim na tie cvicenia.Tam ide len o to,aby sa neskratili slachy.Nic viac.Zvysok je len na stadiu postihnutia.U nas sa cvicilo denne niekolko krat a nepomohlo.

fredusik

ja mam DMO na celu lavu stranu 50% cize noha od narodenia a teraz mam 14 rokov zijem s tym normalne ale hlave podla mna zalezi ci mas okolo seba dobrych priatelov a ty ti pomoze vo vsetkom......a chodim normalne do skoly medzi zdrave deti a aj oni ne beru jak zdravu ......a ktomu ze treba cvicit ja na to neverim podla mna to nepomoze vobec a na operacii som uz tiez bola a tiea mi to nepomohlo ta ze .....MOJA RADA: TREBA SA STYM ZMIERIT A ZIT DALEJ AKO NORMALNY LUDIA