Antidepresiva a tuzba po dietati da sa vobec prezit tehotenstvo s nimi ? :-(((

Príspevok v téme: Antidepresiva a tuzba po dietati da sa vobec prezit tehotenstvo s nimi ? :-(((
čaja

Ahojte ludia,dlho som uvazovala ci sem napisat alebo nie . Mam 26 rokov uzivam seroxat a neurol treti rok,trpim panickou poruchou a po roku manzelstva tuzime s manzelom velmi po babetku je tu nejaka kocka ktora uziva atidepresiva a ma porod za sebou,alebo nejaka ktora je v tehotenstve a lieky uziva? chcela by som vediet ci to nejaka holka zvladla bez liekov cele tohotenstvo alebo ci ma nejaka skusenosti s liekmi a tehotenstvom budem rada ak sem napisu len tie ktore vedia o co ide .... vopred dakujem :-)

ketsut

ahoj,máš rovnaký problém ako ja. Ja užívam tiež antidepresíva, a len štvrtinu a postupne vysadzujem a tiež by som chcela dieťa len sa bojím ako by som to zvládla bez tabletiek, a čo zdravie dieťatka. Ja mám už jedno zdravé dieťa, ale to som vtedy netrpela panickou. Bola tu jedna pani, ktorá vydržala tehotenstvo a zvládla to, len ked mala nejaký problém užila niečo na ukľudnenie, neviem presne čo, to by som klamala, keby som povedala aké lieky, ale narodilo sa jej zdravé dieťa- chlapček. Je tu ešte jedna žena s prezývkou sunnie, tá tiež teraz čaká bábatko.

Maringotka

Ppocas tehotenstva by sa antidepresiva nemali uzivat, je to velmi dolezite najme pocas prveho trimestra, ak nechces ublizit dietatku. Ja mam podobny problem. Uzivam Diazepam na vertigo, sice len malicke davky, ale predsa a nesmie sa to brat v tehotenstve a nikdy by som neriskovala zdravie dietatka, aj kvoli tomu ho zatial nemame. Takisto by si urcite rada kojila, co je zase kontraindikacia pri brani antidepresiv...Porad sa urcite s lekarom, ci ti tehotenstvo a nasledne rodicovstvo vobec odporuci. Ty vies, ako si sa citila bez tabletiek. Ci by si zvladla vychovu dietata.