Uzkost ? alebo co ?

Príspevok v téme: Uzkost ? alebo co ?
comije?

Ja neviem co mi e stale citim jak keby som mala "knedlik" v krku ako ked pocitujete uzkost som strasne citliva rozplacem sa hocicoho....uz som tu raz pisala ale nik mi nepomohol mozno pomoze ak popisem lepsie svoj problem...

Mam priatela milujem ho proste bolo nam uzasne az jeden den som mu klamala proste zacalo ma to trapit tak som mu to povedala...vtedy to zacalo musim mu vraviet vsetko...zacala som pocitovat ako keby stav uzkosti proste uz necitim nic len uzkost som s priatelom necitim nic len uzkost nic...uz ani ci ho lubim stale ten isty pocit...UZKOST...zacali pochybnosti co ak ho nelubim uz sa to vlecie zo mnou 4 dni a stale mi chodi po rozume co ak ho nelubim...ale ved sa neda odlubit z dna na den pred par dnami som ho mala chut vybozkat k smrti...ale dnes necitim nic ziadne emocie ani ten pocit bezpecia a lasky ked ma obijme nic len UZKOST ! ved aj teraz placem jak to pisem.....v minulosti som mala rpoblemy neviem ci to nebola neuroza...proste som musela kontrolovatveci sporak plyn ci nejde ci som zamkla dvere...a stale ma napadali ymslienky hocijake na com som kukla tak ma napadla nejaka myslienka napr ze som si sprtla prst do oka a ked som si to zmyslela musela som to dakomu povedat inak to nedalo pokoj mojmu svedomiu a citila som uzkostny stav....moze sa mi to vracat??????? co mam robiiit
---------------------
"Úzkosť - Generalizovaná úzkostná porucha" - www.zdravie.sk

joni_

mozu byt aj tabletky, ak mas ten pocit tak skus poziadat aby ti ich vymenili
ja mam tiez obcas take blbe myslienky, a bojujem s tym tak ako som pisala, snazim sa ich ignorovat, alebo este lepsie - ked ma nieco blbe napadne, tak si rovno poviem (ked som sama tak aj nahlas) ze to je blbost, take nieco sa mi nestane a nebudem o tom premyslat! chce to namahu, ale postupom casu sa to zlepsuje a tie myslienky sa vytracaju, prichadzaju stale menej, len sa im nesmies poddavat, niekto na to ma silu a niekto to sam nezvladne, vtedy mu moze dobre pomoct lekar

fallo

:)...som to myslel obrazne s tou sanitkou :)....snad nie....
A ak mas pocit,ze tabletky ti zhorsuju tak treba dat lekarovi vediet a skusit ine...nie stale sa lekar dobre trafi...hlavne ak zatajis nieco dolezite a tak.

jaja:)

skusala som to uz sama...trochu ma to preslo mozno to bolo len take 5 dnove uz mu nemusim vsetko rozpravat ale si dost nahovaram vselico stale mam uzkostny pocit ale dnes je to lepsie ako vcera...fallo nemyslim ze by ma mala odprevadzat niekam zachranka heh az tak zle dufam natom neisom mam taky pocit ze sa natom zapricinuju aj tabletky HAK minerva...no ja neviem

joni_

skus pohladat dobreho psychologa alebo psychiatra, vsetci nie su rovnaki, mne napr. psycholog dost pomohol, alebo sa skus porozpravat s niekym blizkym,
ak priatelovi hovoris vsetko co ta napadne, tak ho to musi naozaj zatazovat, a co by sa stalo, ak by si mu nepovedala vsetko? uvazovala si o takej moznosti? ak by si tie zle myslienky skusala ignorovat, nezaoberat sa nimi, je to tazke, ale ked nechces psychiatra, skusala si to uz sama?

fallo

Skoda,ze nenavidis psychiatrov......
On by ti pomohol,teda nie on ale lieky ktore by ti predpisal.
A budes sa trapit do neviem kedy a nakoniec ta k nemu v zlom stave odprevadia rodicia alebo zachranka......

comije?

On to nevyzaduje to ja mam stale ten pocitze musim ak spravim nieco co by mohlo byt voci nemu zle...a to je ten problem ze mna jak naschval napada nieco colen zla myslienka voci nemu a vsetko mu hovorim on sa trapi ja este viac z toho aka som hlupa...k psychiatrovi nepojdem...NENAVIDIM ICH Z CELEJ DUSE...myslim ze ich postupy a vselico povacsine su riadene len nejakymi pravidlami a proste povacsinou sa ludia len trapia viac a znizuju si sebavedomie...ja si to myslim lebo ked som bola mensia zazila som uz psychologov a mam z nich negativne pocity aj z celich tych konzultacii...

a nad tym ze mam obsedantno-kompulzívnu poruchu som uz premyslala

joni_

skus lekara - psychiatra alebo psychologa, to by mohlo pomoct
a este pises, ze odvtedy musis priatelovi vsteko hovorit - on to vyzaduje, trapi ta tym? alebo je tvoj pocit ze musis? hovorila si s nim o tom?