Prestat s masturbaciou

Príspevok v téme: Prestat s masturbaciou
Jotol

Takze mam (VELKY) problem prestat s maturbovanim. Som krestan a chcem s tym uz prestat.Ked som bol maly (myslim fakt mlady vek ked som mal cca 5 rokov) nejak som to casto robil, nwm jak ale nejak som k tomu prisiel a potom som to robil bezne.Nemyslim tym konkretne masturbaciu ale nieco podobne som robil (teraz uz skor masturbujem nez to co som robil vtedy,hoci som sa ovela rychlejsie urobil ale aj tak to nerobim velmi) Myslim Bezne vydrzim cca 2.5 tyzdna alebo 3 tyzdne ale je to dost tazke.Ide dost o to ze kolko mam volneho casu a ja mam dost zatial ale aj tak aj ked nema clovek cas a dlho to nerobil tak chut sa najde takmer kazdy den uz po tom tyzdni.
A prosim nepiste hovadiny ze masturbuj !! a vyser sa na to alebo co je to za blbost ... a tak... chcel by som rozumne rady alebo skusenosti inych ktorym sa to uz podarilo s tym prestat a ako som uz cital tak sa to podarilo poniektorym.

janekMY33

Ale to neny pohlavna choroba ze si krestan takze ty dam velmi dobru radu masturbuj kolko sa da lebo tym ze sa budes nasilu premahat a misliet na to a nebudes masturbovat si mozes privodit zdravotne komplikacie tikajuce sa urologie a dokonca sa moze stat ze budes impotentni

camabuser

Poviem ti 1 vec. Ak dostatocne veris, nemoze to byt pre teba problem.

Nieco, co by ta mohlo odradit:

O sebaukajani hovoria bezni ludia (neznalci), ze je to bezna vec, rutina, ktoru vykonava vacsina z nas, co je aj pravda. Neuvedomuju si vsak riziko spojene so sebaukajanim. Ako si mozno precitat zopar otazok nizsie, zena ma problem, ze jej chlap sa musi stale sam robit, hoci ma s nou styk.

Zdovodnil som preco je to tak. Zopakujem to: Funguje to ako hrubozrnny kokain. Je to o to 'krajsie' vim viac to robime. Ako vedlajsie ucinky je, ze telo si zvyka na tuto cinnost. Zvyka si na nieco neprirodzene, pretoze prirodzeny je sex. Vramci toho, ze vsetky zive bytosti sa snazia prisposobit adaptaciou, aj ludske telo sa zacne adaptovat. Jednoducho povedane: masturbacia vytlaci sex zo svojej pozicie.

V extremnych pripadoch (z dlhodobeho hladiska) mozte prist k tomu, ze uz nikdy.. opakujem NIKDY nebude zena pre teba dostatocnym podnetom, dostatocnou sexualnou motivaciou. Pretoze sam si to budes vzdy vediet spravit lepsie.

A potom uz nasleduja iba pad. Sexualna frustracia, depresie - ohrozovanei vlastneho zdravia a zdravia ostatnych.. sexualne deviacie, voyerizmus..

Ano telo tak funguje, su to jeho ventilacne mechanizmy.

Takze radsej aby si premyslal ako nehonit, premyslaj ako najst tu osobu, ktoru by si nadovsetko miloval a ona teba !!!!!

Alice123

Ja sa normalne smejem ludia na Vas.Ze zavisli:))
Ja som mala tazke deststvo, dodnes to nemmam v rodine OK, otec nas nezivil, bil nas, matka bola na dve deti sama, doteraz aj je, zivi nas sme na VS, a preckavame uz 20rokov sme preckali s NIM,nikdy nebolo dost penazi a navyse moj otec bol tak trochu psycho byvly sme so segrou viacej bite ako syte ako sa vrvai v tak trocha nadnesenom zmysle..studujem,robim popri tom, mam priatela.Proste ja som nemala na taketo veci CAS venvat tomu MYSLIENKU. V 21.rokoch mojho zivota som 1x masturbovala.Aj to iba preto ze v tom case som mala bohuziall expriatela ktory bol totalny sebec,a ja som proste dovtedy nepoznala co je to orgazmus a uz vobec nie ze by ma priviedol k nemu vlastny priatel.Proste mu to bolo fuk .A ja som kvoli tomuto to urobila, pre seba aby som dokazala bojovat v tom vztahu a ziaadat od neho nieco,co mi mal dat autmaticky a nesprvaat sa ako sebecky idot. LUdia je mi dost zle o com tu pisete...akko o nejakej nemoci co vas zachvatila..teraz viem ze na to sa mysli len ked je clovek unudeny.Ked makas,nemas cas mysliet na taketo hluposti.
Vela zdaru,a najdite si mimocasove aktivity,sport alebo hocco ak mate idealne podmienky pre zitie a casto sa nudite a onanujete:)

BratkoScout

Ale masturbácia je hriech na 100% aj ked nie niaky extra velký, ale Bohu sa tiež nepáči a čo sa nepáči Bohu tak to ani mne!

Ked som sa spovedal zo 6x som sa z masturbacie nevyspovedal ale potom ma to tak zozieralo konecne som to zo seba dostal, knaz ma vypocul poradil mi a veru hovorím vám, ked som vysiel z kostola vydel som svet novými ocami, Hriech mi už nebranil a život mám teraz tak krásny, Aleluja! Chvála Bohu!

Svedomie je miesto kde môžeš iba ty a Boh

BratkoScout

Nieje marné s masturbaciov bojovať! Ak to budeš stále robiť,pocit necistoty a nie čistého svädomia, ked to na teba pride predstav si, že ani Boh sa nevzdal, nevzdávaj sa aj ty, ja so mnevedomky zacal v 11 a skoncil som vďaka Božej láske v 13:)
vdaka www.barkoci.de ten brat kazatel káže asi najlepsie na svete, svätý muž!!

meky

Jotol, myslím, že pán boh ti určite odpustí tento malý prehrešok ak sú tvoje ostatné skutky čisté. To ale už vieš ty sám. Ja som dievča a masturbujem minimálne dva razy za deň. Je to najnutnejšie minimum aby som sa nescvokla. Myslím, že tu ti asi nikto nič iné neporadí. Skús nejakého kňaza. Lenže problém je v tom, že kňazi nemajú také problémy ako my bežný ľudkovia. Žijú si v svojom svete, takže nie je isté, či aj jeho rady ti na niečo budú dobré.
Ono rozhodnúť sa, že nebudem masturbovať je jedna vec, ale abstinencia vždy urobí svoje. Vieš, proti prírode je ťažko bojovať.

Myjo

masturbacia je pud sebazachovi ak nikto raz zacne nikdy neprestane je ta ako prezit mozes to aj mesiac v sebe dusit pokial to na teba prijde nemas sancu a bojovat sa proti tomu neda je to pud sebazachovy ako napriklad nezomriet ,alebo najest sa aby si neumrel nadychnt sa ... skus zastavit dych a umriet nejde to pud sebazachovy... tak sito je to z masturbaciou... som krestan a bojujem uz 10 rokou od 8 a mam 18 nic nepomaha skusil som 100 sposobou :D a verte ze som skusil secko.. :D vela stastia tym co skusaju bojovat je to marne....

jung

Motlidba: tak si zober neakych chrapunov co maju vycitky a pripadaju si ako chudaci ked sa zachovaju slusne napriklad ze ta prvi pozdravia.vycitky svedomia narusuju vztah k Bohu lebo mas pred nim pocit ze si zly a uz ti to brani mat snim plnohodnotny vztah, a zober si neakeho naruseneho masoveho vraha ktory niekoho zabije, moze ho Boh za to sudit? nie lebo je chori a nema za to vycitky