Žalúdočné problémy-Helicobakter pilori

ethel

aj tak si daj spraviť tú gastroskopiu.Ako prvé.Podla toho uvidíš.Kolono je o trochu nepríjemnejšie,ale vraj sa aj to dá.Vyžaduje si to 3 dni prípravy aby si sa poriadne vyprázdnila.

hm

ethelka,mam,ked si precitas temu traviace problemy a nafukovanie,tak tam pisem. tu som nestihala pisat moj nick,lebo je hlhsi,tak som to skratila na hm,velmi rychle,pretoze pisem popri praci a stale odbieham,ale potrebovala som surne poradit v tomto.povodne je moj nick babenka. prihodim ti tu temu,ak by si sa chcela kuknut,ale su tam popisane romany :)))

ethel

kolono mi nerobili.Tak máš aj niečo s črevami? Opíš.Lebo ak nie,to ti potom nemusia robiť.Mne to zistili gastroskopiou.Inak,keby som to bola vtedy odmietla,možno by som dopadla aj horšie,lebo by mi nevedeli dať lieky na vred.

ethel

Keby ti krvácal,tak máš stolicu ako smola so sladkastým zápachom.Ale mne nekrvácal,ani v stolici ani vo zvratkoch nebola prítomná krv.Zvracala som len šťavu-spenenú...

hm

necitim sa na to,ale uvidime,ako sa poriesi.moja mama bola pred rokom na gastre,presne aj ona mala problem ako ja,a povedala,ze gastroskopiu nechce,tak jej nerobil,len predpisal liecbu hecidom a dalsimi liekmi. neprejavoval by sa vred krvou pri zvracani alebo stolici? (prasknuty zrejme ano,ale vred ako taky asi nie)

ethel

Ja som ani netušila že mám vred.Bolelo to otrasne,nemohla som ani fajčiť,rozčulovať sa....na lačno bolesť,po jedle o dve hodiny bolesť,po zjedení acylpirinu strašná bolesť.Len som sedela,plytko dýchala a zvíjala sa.Tak som šla na urgent a oni hneď kukli a mne to od tej bolesti bolo jedno.A bol tam-Obrovský vred na dvanádstorníku.

ethel

gastroskopiu mi robili už 7-8 krát.Už to nepočítam.Je to nepríjemný zákrok,ale dá sa to vydržať.Stačí raz za rok.Helic. totiž môže spôsobovať aj vznik vredov.