trapi ma brat s priatelkou

Príspevok v téme: trapi ma brat s priatelkou
danka1122

dobry den , potrebujem radu byvam v dome so synom , s bratom jeho priatelkou a ich synom. problem je v tom ze oni nepracuju brat je zivnostnik ale nechce sa mu chodit do roboty , maju spolu 5 poziciek ktore neplatia, neplatia mobili, a ani spolocne ucty ako elektrinu , vodu ... doteraz som to tahala z materskej ale uz nevladzem. ani financne ani psychicky. stale sa hadame. ona mi pokredla vsetky kamaratky tak ze ma pred vsetkymi poohovarala , rozpravaju o mne strasne veci az sa mi zaludok obracia. vodia si domov cudnych ludi. uz sa bojim aj vyst s izby. dom je ocov ale on s nami nebyva a teda ani so situaciou nic nerobi. uz neviem co dalej , ci sa s tym da nieco robit. prosim poradte mi.

danka1122

ahojte oco s nami nebyva a nechce nejak riesit situaci on si stale mysli ze sa to nejak utrasie, ja som teraz odisla k sestre a ucty neplatim tak sa bojim co bude, ci sa zobudia a zacnu sa starat ale neverim tomu

esty

danka, začni to riešiť čím skôr...ak je taký brat, že ma dlhy a trvalé bydlisko v tom dome, tak sa to môže zvrtnúť až k exekútorovi. To je len otázka času. Všetko rob zmluvou, ústna dohoda neplatí. A otec by už mal riešiť danú situáciu, keďže dom je na jeho meno. Najlepšie je urobiť zmluvu pol na pol...dom predať a každý ísť svojou cestou. Lebo tak sa jedine zbaviš brata a jeho dlžob. A keď sa môžem opýtať, otec je poriešený, proste či ma kde bývať, lebo ho nespomínaš, že by býval s vami.

rada

A nedalo by sa dohodnúť s otcom aby dom napísal už teraz 50% na teba a 50% na brata? Jajka001_ma pravdu urobia dlhy dom nebude nikto splacať potom kôli par korunam pride exekutor a niekto pride za lacny peniaz k domu... a doplatiš na brata. v prvom rade by si sa asi mala porozpravat s otcom ako to riesit aby to nezašlo do neriesitelnej situacie.

jajka001_

no pises ze neplatia vodu a elektrinu, ze to platis ty, ak by si prestala to platit za nich, lebo nebudes zvladat, tak ten dlh bude rast, plus penale

jajka001_

asi nemas kam ist, kedze zijes sama len z materskej, dom by si chcela zachranit pred dlzobami, ale to sa ti nepodari...mas narok na cast domu, ja by som sa poradila s pravnikom, ci sa da nieco este zachranit, kym nie su dlzoby na dome

danka1122

nie s nim pocitat nemozem. otec je rad ze s nimi nemusi byt vzdy sa s nimi pohada, ale nakoniec im ustupi. lebo je to jeho synacik a nechce si priznat ako sa zmenil

aknitka

danka je to veľmi ťažké ale ak je dom zatiaľ otcov tak s tým nemôžeš urobiť nič. a prečo je otec k celej sitácii ľahostajný? predpokladám, že dohováranie si už skúsila a nepomohlo.
prosím ťa neber to osobne ale toto je presne sitácia prečo ja by som v rodičovskom dome neostala bývať ani keby to bola vila so zlatými kľučkami.
asi nemáš kam odísť, že? a otec dieťatka?