Preventívna prehliadka

Príspevok v téme: Preventívna prehliadka
Aja11

Mám 15-ročného syna, ktorý už 2 roky nebol na prehliadke. Tak som mu dnes oznámila, že tam na týždeň pôjdeme. Syna to nahnevalo, vraj sa hanbí a hlavne nechce doktorke ukazovať penis. Povedala som mu, že tam proste musí a hotovo. Ja sa samozrejme dívať nebudem, ale doktorka nech ho radšej skontroluje. Na druhej strane nechcem aby mal z toho traumu. Ako mu to mám vysvetliť tak, aby sa nebál ?

datelinka

do ukonceneho 1. roka je 9 prehliadok a potom nasleduju v 2. roku, v 3. roku, v 5,5-6. roku (predskolska), 1. skolska v 6. roku, v 4.-5. rocniku, v 7. rocniku, v 15. roku, v 16.-17. roku a napokon v 18. roku. ak sa dieta alebo dorastenec nedostavi na prehliadku, tak pediater predvolava pisomne poistenca. od 18. roku je to uz kazde dva roky, s tym, ze poistenec nema povinnost absolvovat preventivnu prehliadku, ma na to ale pravo vyplyvajuce zo zdravotneho poistenia. :-)

aknitka

ja som sa práve spýtala manžela a ten tiež tvrdí, že sa mu dr. pozerala aj "do slipov". a ja som síce žena ale tiež si spomínam, že mi prehmatávala slabiny alebo niečo také. takže teri hovorí pravdu. prečo ste takí prekvapení? veď to je prehliadka celého tela a ako má dr. vedieť či je všetko v poriadku keď sa nepozrie? u chlapcov si myslím že obzvlášť tie semeníky ako píše teri by mali byť skontrolované. a v 15 je povinná prehliadka, nie?

teri78

aj ja som bola pred par rokmi so synom na takej prevencii ked mal 15 rokov.okrem ineho mu lekarka prezerala vajicka a ja som musela byt v ambulancii pretoze hovorila ze niektori chlapci to povazuju za sexualne obtazovanie preto tam chce mat niektoreho z rodicov.robila to samozrejme diskretne a synovi to predtym vysvetlila co a preco mu ide robit.

datelinka

no tak to prekvapilo aj mna :-)
pediater kontroluje akurat tak u dojciat semenniky, ci su zostupene do mieska a snad v troch rokoch sa opyta rodicov, ci sa da pretiahnut predkozka cez zalud.
inak, podla mna, s 15-rocnym chlapcom by som uz nemala snad potrebu ist na vysetrenie spolu s nim. porozpravat sa s lekarom, to ano, ale byt pritomna? nie je dovod, vsak na vacsinu otazok vie odpovedat.
a preco mam zas pocit, ze si tu niekto striela z nas?